Föregoende dansdag fredag 5.11.2021

LŲrdag 6.11.2021

Anna & Albert (Uleåborg) 19:00--01:30, 5 euroa
Levytanssit
Hotelli Anttolanhovi (St Michel) 20:00--24:00, 18 euroa
Teemu Roivainen, Narikkamaksu sis. lipun hintaan
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:00--01:00, 20 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti, Pelimies Seppo Ranta
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuru) 19:00--23:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Härmän Kylpylä (Kauhava) 21:00--01:30
Benjamin Enroth & Tiimalasi
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Storkyro)
Finlanders
Kartano Kievari (Hietama, √Ą√§nekoski) 19:00--24:00, 17 euroa
Neitoset
Kemijärven VPK
Duuriseiska
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuru) 20:00--24:00, 18 euroa
Markku Aro & Diesel
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--23:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Lakis Areena (Vindala) 20:00--01:00, 18 euroa
Helmi-orkesteri, Heikki Koskelo
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 18 euroa
Klamydia
Latosaari (Koskikylä, Lappo) 20 euroa
Juhamatti, Yötaivas, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 19:00--23:30
Kari Hirvonen & Onnentähti
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Lumo & Reeta Saranpää, Amore & Leif Lindeman
Pajarinhovi (Puhos, Kides) 19:00--23:30
Onnenkerjäläiset
Pesäkallio (Lahtis)
Sinitaivas
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 20:00--24:00, 15 euroa
Kuunhopea, Sari Koivikko
Puistonkulma (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Pekka Roiko
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 24.50 euroa
Melrose
Spa Hotel Runni (Idensalmi) 15 euroa
Eija Kantola & Omega
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 19:00--01:00, 20 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Hurma
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 12 euroa
Janne Ikonen, Timo Hacklin
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:00
Tammi Group & Marjo Tolonen
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 14 euroa
Selena
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 18 euroa
Helminauha
Tanhuhovi (Lojo)
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Tanssiklubi (Uleåborg) 18:00--22:00, 17 euroa
Charles Plogman, Rosette
Tanssikeskus Tessu (Tammerfors) 19:00--23:45, 20 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Vilmanstrand) 19:00--23:00, 13 euroa
Jonni Takala
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 16 euroa
ManTra & Nina √Ökerman, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 18 euroa
Pasi Kivimäki
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Trio H-hetki
Valtatie 2 (Harjavalta) 19:30--00:30
Taikakuu
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa)
15:00--17:00 Kari Vepsä, 10 euroa
19:00--23:00 Kristiina Mäki, Ari Rantanen, 15 euroa
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 15 euroa
Norolan Pojat
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Jussi Roponen

Följande dansdag söndag 7.11.2021