Tanssikeskus Tessu, Tampere

TanssitSyyskuun puolestavälistä huhtikuun puoleenväliin joka viikko la 19:00--23:45, 30 tanssit vuodessa
Lattia800 m², lakattua tammiparkettia
YleisöOrkesterista riippuen
Puh040-5577168
Tiedustelut040-5577168
PostiTanssikeskus Tessu, Tesomankatu 33, 33310 Tampere
Sähköpostiinfo@tampereentanssit.fi
Naistenhaku20:30--21:30 ja 23:00--23:30
VarusteluSavuton alkoholiton ravintola, WC, vartioitu narikka 0 euroa, tanssikenkämyymälä
KäyntiosoiteTesomankatu 33, Tesoma, Ikuri, Tampere
Ajo-ohjeHelsingistä, Jyväskylästä, Tampereelta, Nokialta, Porista ja Vaasan suunnasta ohitustietä saavuttaessa Kolmenkulman liittymästä (nro 48) ulos Tesoma-Myllypuro suuntaan Kolmihaarankatu. Kahdesta kiertoliittymästä toinen ulosmeno Tesoma, jonka jälkeen Tesomankatu. Oikealla Ikurin Liikuntahalli, Tesomankatu 33, lisäparkki Tesomankatu 35.
KoordinaatitWGS84 N61°30'14.3" E23°35'56.7"
BussiBUSSI KESKUSTASTA KULKEE KOKO ILLAN TESSULLE JA TAKAISIN!! TKL keskustorilta bussilinjat 8 ja 21 tulevat lähes Tessun portille. LInja 8 lähtee keskustorille heti tanssien päätyttyä klo 00:40.
IlmoituksetAamulehti (pe)
Kotisivuhttp://www.tampereentanssit.fi/
Perustettu2012
TakuuMonipuolista tanssimusiikkia, mikäli orkesteri ei soita kaikkia niin väliaikamusiikki paikkaa
MuutaRunsaasti ilmaista asfaltoitua parkkitilaa Tessun pihassa. Naapuritontin Tesomankatu 35 (Tesoman Toimintakeskus)parkkipaikka Tessun asiakkaiden käytössä, portti Tessun pihaan suoraan parkkipaikalta. Naapurikadun 100 metriä (Vesimyllynkatu) varressa lisää ilmaista parkkitilaa.

Tuorein ohjelmapäivitys tanssinjärjestäjältä 20.3.2020. Lähetä täydennyspyyntö

La 24.11.2012 12 €
Helminauha
La 19.1.2013 13 €
Tulipunaruusut
La 2.2.2013 12 €
La Strada
La 16.2.2013 12 €
Caminito & Kari Piironen
La 2.3.2013 12 €
Kasmir, Jari Grek
Pe 15.3.2013 14 €
Pekkaniskan Pojat
La 23.3.2013 14 €
Fernet & Tomi Markkola
La 6.4.2013 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Pe 6.9.2013 20:00--00:30, 14 €
Sinitaivas
La 14.9.2013 20:00--00:30, 13 €
La Strada
La 21.9.2013 20:00--00:30, 13 €
FBI-beat
La 28.9.2013 20:00--00:30, 13 €
Tanssiorkesteri Ahopelto
La 5.10.2013 20:00--00:30, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 12.10.2013 20:00--00:30, 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
La 19.10.2013 20:00--00:30, 13 €
Kasmir, Jari Grek
La 26.10.2013 20:00--00:30, 13 €
FinnNostalgia, Nalle Lehtonen & Kaija Pohjola & Antti Toivola
La 2.11.2013 20:00--00:30, 14 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 9.11.2013 20:00--00:30, 13 €
Helminauha
Pe 15.11.2013 20:00--00:30, 14 €
Pekkaniskan Pojat
La 23.11.2013 20:00--00:30, 11 €
In The Mood, synttäritanssit, synttäritanssit
La 30.11.2013 20:00--00:30, 14 €
Caminito & Kari Piironen
Pe 6.12.2013 20:00--00:30, 14 €
Myrskytuuli
La 28.12.2013 19:00--23:30, 10 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
La 11.1.2014 14 €
Fernet & Tomi Markkola
La 18.1.2014 14 €
Tulipunaruusut
La 25.1.2014 14 €
Caminito & Kari Piironen
La 1.2.2014 14 €
FBI-beat
La 8.2.2014 14 €
Helmenkalastajat
La 15.2.2014 13 €
Tuliset & Dimitri Isberg
La 22.2.2014 14 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
La 1.3.2014 20:00--00:30, 14 €
Myrskytuuli
La 8.3.2014 19:00--00:30, 14 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi, Kasmir, Jari Grek
La 15.3.2014 19:00--00:30, 15 €
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen, Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 22.3.2014 20:00--00:30, 15 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 29.3.2014 19:00--00:30, 15 €
Helminauha, Teijo Suomi Orch
La 12.4.2014 19:00--00:30, 14 €
In The Mood & Suvi Karjula, Ippe Mansikan orkesteri
La 27.9.2014 20:00--00:30, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, avajaiset, avajaiset
La 4.10.2014
Pasi Kivimäki, Henkka ja Kulkurit, N.Y.T.
La 11.10.2014
Myrskytuuli
La 18.10.2014
Caminito & Kari Piironen
La 25.10.2014
Helminauha, Teijo Suomi Orch
La 1.11.2014
Kasmir & Jari Grek
La 8.11.2014
Diesel & Markku Aro
La 15.11.2014
Fernet & Tomi Markkola
La 22.11.2014
Onnenkulkurit & Harri Nuutinen, In The Mood & Suvi Karjula
La 29.11.2014
Keidas, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen, Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
La 6.12.2014
Pekkaniskan Pojat
La 13.12.2014
Onnentähti
La 27.12.2014 19:00--23:30, 12.50 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
La 3.1.2015 19:30--00:30, 15 €
Tulipunaruusut
La 10.1.2015 19:00--00:30, 15 €
Helmenkalastajat, Lumilinna
La 17.1.2015 19:30--00:30, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 24.1.2015 19:30--00:30, 15 €
FBI-beat
La 31.1.2015 19:00--00:30, 15 €
Teijo Suomi Orch, Jackpot
La 7.2.2015 19:00--00:30, 15 €
Kasmir, Kari Piironen, Jari Grek
La 14.2.2015 19:00--00:30, 15 €
Pasi Kivimäki, Helminauha
La 21.2.2015 19:00--00:30, 15 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Henkka ja Kulkurit
La 28.2.2015 19:00--00:30, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula, Onnentähti
La 7.3.2015 19:30--00:30, 15 €
Diesel & Markku Aro
La 14.3.2015 19:30--00:30, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 21.3.2015 19:30--00:30, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
La 28.3.2015 19:00--00:30, 15 €
Hurma, Ippe Mansikan orkesteri
La 11.4.2015
Pispalan sälli ja Sinirytmi & Olavi Virta -teematilaisuus
La 19.9.2015 19:00--00:30, 15 €
Korsuorkesteri, Kasmir & Jari Grek, avajaiset, avajaiset
La 26.9.2015 19:00--00:30, 15 €
Fernet & Tomi Markkola, Lumumba
La 3.10.2015 19:00--23:30, 15 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
La 10.10.2015 19:00--00:30, 15 €
Myrskytuuli, In The Mood & Suvi Karjula
La 17.10.2015 19:00--00:30, 15 €
Pasi Kivimäki, Caminito & Kari Piironen, N.Y.T.
La 24.10.2015 19:00--00:30, 15 €
FBI-beat, 10tanssi Band & Aki Mäki
La 31.10.2015 19:00--00:30, 15 €
Henkka ja Kulkurit, Helminauha
La 7.11.2015 19:00--00:30, 15 €
Helmenkalastajat
La 14.11.2015 19:00--00:30, 15 €
Diesel & Markku Aro
La 21.11.2015 19:00--00:30, 15 €
Taikakuu
La 28.11.2015 19:00--00:30, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 5.12.2015 19:00--00:30, 15 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Teijo Suomi Orch
La 12.12.2015 19:00--24:00, 15 €
Tulipunaruusut
La 19.12.2015 19:00--24:00, 15 €
Onnentähti
La 26.12.2015 19:00--24:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 2.1.2016 19:00--24:00, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ti 5.1.2016 19:00--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri
La 9.1.2016 19:00--24:00, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula, Kasmir & Jari Välimäki
Su 10.1.2016 17:00--19:30, 0 €
Kasmir
La 16.1.2016 19:00--24:00, 15 €
Caminito & Kari Piironen, Helminauha
La 23.1.2016 19:00--24:00, 15 €
Hurma
La 30.1.2016 19:00--24:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 6.2.2016 19:00--24:00
Tulipunaruusut, Diesel & Markku Aro
La 13.2.2016 19:00--24:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 20.2.2016 19:00--24:00, 15 €
Pekkaniskan Pojat
La 27.2.2016 19:00--24:00, 15 €
Sinitaivas
La 5.3.2016 19:00--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri
La 12.3.2016 19:00--24:00, 15 €
Tulipunaruusut
La 19.3.2016 19:00--24:00, 15 €
Seitsemän seinähullua veljestä
La 26.3.2016 19:00--24:00, 15 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T., Teijo Suomi Orch
La 2.4.2016 19:00--24:00, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
La 9.4.2016 19:00--24:00, 15 €
Onnentähti
La 16.4.2016 19:00--24:00, 15 €
Henkka ja Kulkurit, In The Mood, päättäjäiset, päättäjäiset
La 24.9.2016 19:00--24:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola, avajaiset, kahvitarjoilu, avajaiset, kahvitarjoilu
La 1.10.2016 19:00--24:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 8.10.2016 19:00--24:00, 15 €
Sinitaivas
La 15.10.2016 19:00--24:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Diesel & Markku Aro
La 22.10.2016 19:00--24:00, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula, Teijo Suomi Orch
La 29.10.2016 19:00--24:00, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen
La 5.11.2016 19:00--24:00, 15 €
Caminito & Kari Piironen
La 12.11.2016 19:00--24:00, 15 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T., Ippe Mansikan orkesteri
La 19.11.2016 19:00--24:00, 15 €
Pekkaniskan Pojat
La 26.11.2016 19:00--24:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
La 3.12.2016 19:00--24:00, 15 €
Köpi Koski ja Projekti, Tulipunaruusut
La 10.12.2016 19:00--24:00, 15 €
Henkka ja Kulkurit
La 17.12.2016 19:00--24:00, 15 €
Helminauha, Onnentähti
La 7.1.2017 19:00--24:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola, In The Mood & Suvi Karjula
La 14.1.2017 19:00--24:00
Pekkaniskan Pojat
La 21.1.2017 19:00--24:00
FBI-beat
La 28.1.2017
Henkka ja Kulkurit, Helminauha
La 4.2.2017 19:00--24:00, 15 €
Kasmir, Jari Grek
La 11.2.2017 19:00--24:00, 15 €
Tulipunaruusut
La 18.2.2017 19:00--24:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 25.2.2017 19:00--24:00, 15 €
Henkka ja Kulkurit, Metsätähti
La 4.3.2017 19:00--24:00, 15 €
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Onnentähti
La 11.3.2017 19:00--24:00, 15 €
Taikakuu
La 18.3.2017 19:00--24:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 25.3.2017 19:00--24:00, 15 €
Köpi Koski ja Projekti, Ippe Mansikan orkesteri
La 1.4.2017 19:00--24:00, 15 €
Diesel & Markku Aro
La 8.4.2017 19:00--24:00, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
La 30.9.2017 19:00--24:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
La 7.10.2017 19:00--24:00, 15 €
Helminauha
La 14.10.2017 19:00--24:00, 15 €
Köpi Koski ja Projekti, Sunset & Arto Nuotio
La 21.10.2017 19:00--24:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 28.10.2017 19:00--24:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 4.11.2017 19:00--24:00, 15 €
Fantasia & Aki Samuli, Henkka ja Kulkurit
La 11.11.2017 19:00--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Kalle Jussila
La 18.11.2017
19:00--24:00 Sinitaivas, 15 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha alkeet, Timppa
La 25.11.2017
19:00--24:00 In The Mood & Suvi Karjula, Onnentähti, 15 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha kuviot, Timppa
La 2.12.2017
19:00--24:00 Diesel & Markku Aro, 15 €
18:00--18:45 tanssikurssi: kävelyhumppa kuviot, Timppa
La 9.12.2017 19:00--24:00, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 16.12.2017 19:00--24:00, 15 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Mia Leivo & Pequeno
La 30.12.2017 19:00--24:00, 15 €
Veijarit, Jari Grek, Benjamin Enroth
La 6.1.2018
19:00--24:00 Diesel & Markku Aro, 15 €
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, 0, Timppa & Marja
La 13.1.2018
19:00--24:00 Fantasia & Aki Samuli, 15 €
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi kuviot, Timppa & Marja
La 20.1.2018
19:00--24:00 Fernet & Tomi Markkola, 15 €
18:00--18:45 tanssikurssi: rumba perusteet, Timppa & Marja
La 27.1.2018
19:00--24:00 In The Mood & Suvi Karjula, 15 €
11:00--12:30 tanssikurssi: bugg perusteet, 12,00 ¤, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: bugg keskitaso, 12,00 ¤, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: bugg keskitaso, 12,00, Antti-Ville
18:00--18:45 tanssikurssi: bugg perusteet, Antti-Ville
La 3.2.2018
19:00--24:00 Pekkaniskan Pojat, 16 €
18:00--18:45 tanssikurssi: polkka perusteet, Timppa
La 10.2.2018
19:00--24:00 Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: boogie woogie alkeet, Swing Team/ Simo
La 17.2.2018
19:00--24:00 Veijarit, Helminauha, Benjamin Enroth, 16 €
11:00--12:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, 12,00 ¤, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, 12,00 ¤, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, 12,00 ¤, Antti-Ville Heikkilä
18:00--18:45 tanssikurssi: masurkka alkeet, Timppa
Pe 23.2.2018
18:00--21:00 tanssikurssi: wanha tango, tangovalssi, tangobolero, salsa kaikki tasot, Juhani Tahvanainen, Petteri Björkbom, Tomi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 24.2.2018
19:00--24:00 Sinitaivas, 16 €
11:00--14:00 tanssikurssi: bugg, rumba-bolero, lindy kaikki tasot, Jesper Bober, Mari Munne, Masi Sauren, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
15:00--18:00 tanssikurssi: hidas bugg, fusku, boogei kaikki tasot, Jesper Bober, Mari Munne, Masi Sauren, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha perusteet, Timppa
Su 25.2.2018
11:00--14:00 tanssikurssi: bugg, valssit, carolina s kaikki tasot, Jesper Boberg, Mari Munne, Kari ja Merja Filpus, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
15:00--18:00 tanssikurssi: boogie woogie, tango ja, hitaat, cha cha kaikki tasot, Jesper Boberg, Mari Munne, Kari ja Merja Filpus, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 3.3.2018
19:00--24:00 FBI-beat, Henkka ja Kulkurit, 16 €
11:00--12:30 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, 12,00, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso, 12,00, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso, 12,00, Antti-VIlle
18:00--18:45 tanssikurssi: fusku perusteet, Antti-Ville
Su 4.3.2018
11:00--12:30 tanssikurssi: rumba bolero jatko, 15,00, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: rumba bolero jatko, 15,00, Antti-Ville
La 10.3.2018
19:00--24:00 Köpi Koski ja Projekti, Quattro & Kalle Jussila, 16 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha peruskuviot, Timppa ja Marja
La 17.3.2018
19:00--24:00 Taivaankaari & Heikki Koskelo, June Band & Nina Åkerman, 16 €
11:00--12:30 tanssikurssi: fusku peusteet, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
18:00--18:45 tanssikurssi: jive perusteet, Timppa ja Marja
La 24.3.2018
19:00--24:00 Onnentähti, Sydänten liekki, Jari Grek, 16 €
18:00--18:45 tanssikurssi: rumba peruskuviot, Timppa ja Marja
La 31.3.2018 19:00--24:00, 16 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Mia Leivo & Pequeno
La 7.4.2018 19:00--24:00, 16 €
Taikakuu
La 14.4.2018
11:00--12:30 tanssikurssi: cha cha perusteet, 12,00 ¤, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: cha cha keskitaso, 12,00 ¤, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: cha cha keskitaso, 12,00 ¤, Antti-Ville Heikkilä
La 28.4.2018 19:00--24:00, 0 €
Teijo Suomi Orch
La 22.9.2018 19:00--23:50, 10 €
Onnentähti
La 29.9.2018
19:00--23:50 Diesel & Markku Aro, 16 €
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Timppa
La 6.10.2018
19:00--23:50 Taikakuu, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha perusteet, Timppa
La 13.10.2018
19:00--23:50 Fernet & Tomi Markkola, 16 €
18:00--18:45 tanssikurssi: rumba perusteet, TImppa
La 20.10.2018
19:00--23:50 FBI-beat, Henkka ja Kulkurit, 17 €
11:00--12:30 tanssikurssi: hias valssi perusteet, 12,00, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: hidas valssi perus/ keskitaso, 12,00, Antti-VIlle
14:30--16:00 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, 12,00, Antti-Ville
18:00--18:45 tanssikurssi: fusku alkeet
Su 21.10.2018
11:00--12:30 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, 12,00, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: hidas valssi jatko, 12,00, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: hidas valssi jatko, 12,00, Antti-Ville
La 27.10.2018
19:00--23:50 Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: boogie perusteet, Swing Team Simo
La 3.11.2018
19:00--23:50 Karavaani & Heidi Pakarinen, Komiat, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: jive perusteet, Timppa
La 10.11.2018
19:00--23:50 Pekkaniskan Pojat, 17 €
11:00--12:30 tanssikurssi: fusku perusteet, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: fusku perusteet/ keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
18:00--18:45 tanssikurssi: salsa perusteet, Antti-Ville
Su 11.11.2018
11:00--12:30 tanssikurssi: fusku keskitaso, 12,00, Antti-VIlle Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: fusku jatko, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku jatko, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
La 17.11.2018
19:00--23:50 Fantasia & Aki Samuli, 16 €
18:00--18:45 tanssikurssi: tango perusteet, Timppa
La 24.11.2018
19:00--23:50 Helminauha, Onnentähti, Nina Åkerman, 17 €
18:00--19:00 tanssikurssi: kävelyhumppa perusteet, Timppa
La 1.12.2018
19:00--23:50 Kiintotähti & Teuvo Oinas, 16 €
11:00--12:30 tanssikurssi: salsa perusteet, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: salsa perusteet/ keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
18:00--19:00 tanssikurssi: rumba perusteet, Antti-Ville Heikkilä
Su 2.12.2018
11:00--12:30 tanssikurssi: salsa keskitaso, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: salsa jatko, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa jatko, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
To 6.12.2018 16:00--20:00, 15 €
Komiat
La 8.12.2018 19:00--23:50, 17 €
Fernanda, Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 15.12.2018 19:00--23:50, 10 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
La 29.12.2018 19:00--23:50, 15 €
Veijarit, Jari Grek, Benjamin Enroth
La 5.1.2019
19:00--23:45 Mia Leivo, Pequeno, Pekka Juntunen, 15 €
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Timppa
La 12.1.2019
19:00--23:45 Fernet & Tomi Markkola, 16 €
18:00--18:45 tanssikurssi: rumba perusteet, Timppa
La 19.1.2019
19:00--23:45 Quattro & Kalle Jussila, 15 €
11:00--12:30 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, 12,00, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: rumba bolero perusteet/ keskitaso, 12,00, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso, 12,00, Antti-Ville
18:00--18:45 tanssikurssi: fusku perusteet, Antti-Ville
Su 20.1.2019
11:00--12:30 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso, 15,00, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: rumba bolero jatko, 15,00, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: rumba bolero jatko, 15,00, Antti-Ville
La 26.1.2019
19:00--23:45 Köpi Koski ja Projekti, Sunset & Arto Nuotio, 16 €
18:00--18:45 tanssikurssi: kävelyhumppa perusteet, 0, Timppa
La 2.2.2019
19:00--23:45 Diesel & Markku Aro, 16 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha perusteet, 0, Timppa
La 9.2.2019
19:00--23:45 Pekkaniskan Pojat, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: masurkka perusteet, 0, Timppa
La 16.2.2019
19:00--23:45 Taikakuu, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: liikkuva bugg perusteet, Simo & Milja
Pe 22.2.2019
18:00--21:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango, salsa, boogie woogie kaikki tasot, Pasi ja Maria Lauren, Tommi ja Pirjo Koivula, Jani koivula ja Noora monnen, Suomen Tanssikoulu
La 23.2.2019
19:00--23:45 Sinitaivas, 17 €
11:00--12:30 tanssikurssi: fusku perusteet, 12,00, Anti-Ville Heikkilä
11:00--14:00 tanssikurssi: bugg, valssi, hidasvalssi, carolina shag kaikki tasot, Kari ja Merja Filpus, Jimmy Järvekqvist ja Noora Mononen, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
12:45--14:15 tanssikurssi: fusku perusteet, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
15:00--18:00 tanssikurssi: hidas bugg, tango, hitaat, fusku kaikki tasot, Kari ja Merja Filpus, Jimmy Järvekqvist ja Noora Mononen, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
18:00--18:45 tanssikurssi: salsa perusteet, Antti-Ville
Su 24.2.2019
11:00--12:30 tanssikurssi: fusku keskitaso, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
11:00--14:00 tanssikurssi: wanha tango, rumba- bolero, lindy hop kaikki tasot, Juhani Tahvanainen, Tommi ja Pirjo Koivula, Jani Koivula ja Noora Mononen, Suomen Tanssikoulu
12:45--14:15 tanssikurssi: fusku jatko, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku jatko, 15,00, Antti-VIlle Heikkilä
15:00--18:00 tanssikurssi: tangovalssi, tangobolero, wanha tango, cha cha kaikki tasot, Juhani Tahvanainen, petteri Björkbom, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 2.3.2019
19:00--23:45 Taivaankaari & Heikki Koskelo, 16 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha peruskuviot, Timppa
La 9.3.2019 19:00--23:45, 16 €
Veijarit, In The Mood & Suvi Karjula, Hannu Mustonen
La 16.3.2019
19:00--23:45 Tulipunaruusut, 16 €
11:00--12:30 tanssikurssi: salsa perusteet, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: salsa perusteet/ keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
Su 17.3.2019
11:00--12:30 tanssikurssi: salsa keskitaso, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: salsa jatko, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa jatko, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
La 23.3.2019 15 €
Helminauha
La 6.4.2019
11:00--12:30 tanssikurssi: chacha perusteet, 12,00 ¤, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: chacha perusteet/ keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: chacha keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
Su 7.4.2019
11:00--12:30 tanssikurssi: chacha keskitaso, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: chacha jatko, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
14:30--16:00 tanssikurssi: chacha jatko, 15,00, Antti-Ville Heikkilä
La 13.4.2019
19:00--23:45 Lemmenlautta, 15 €
18:00--18:45 tanssikurssi: rumba alkeet, Timppa
La 20.4.2019 19:00--23:45
Omega & Eija Kantola
La 27.4.2019 19:00--23:45, 16 €
Onnenkerjäläiset, Vili Mustalampi
La 21.9.2019
19:00--23:45 Fernet & Tomi Markkola, 16 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha perusteet, Timppa
La 28.9.2019
19:00--23:45 Tulipunaruusut, 16 €
11:00--15:15 tanssikurssi: tango tekniikka, tunne jatko, 40,00 ¤, Lissu
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Timppa
La 5.10.2019
19:00--23:45 Amore & Leif Lindeman, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi jatko, Timppa
La 12.10.2019
19:00--23:45 Helminauha, Sävel & Jyrki Nurminen, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha perusteet, Timppa
La 19.10.2019
19:00--23:45 Komiat, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha jatko, Timppa
La 26.10.2019 19:00--23:45, 17 €
FBI-beat, Vili Mustalampi
La 2.11.2019
19:00--23:45 Taikakuu, 17 €
tanssikurssi: rumba perusteet, Timppa
La 9.11.2019
19:00--23:45 ManTra & Nina Åkerman, 15 €
tanssikurssi: rumba jatko, Timppa
La 16.11.2019
Omega & Eija Kantola, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel foxi perusteet, Timppa & Marja
La 23.11.2019
19:00--23:45 Energia & Teemu Roivainen, 17 €
11:00--15:15 tanssikurssi: hidas foxi kaikki, 40,00 ¤, Lissu
18:00--18:45 tanssikurssi: fusku perusteet, Timppa & Marja
La 30.11.2019
19:00--23:45 Taivaankaari & Heikki Koskelo, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: fusku kuviot perusteet, Timppa & Marja
Pe 6.12.2019 16:00--20:00, 17 €
Komiat
La 7.12.2019
19:00--23:45 EXmiehet & Saija Tuupanen, 17 €
10:30--17:30 tanssikurssi: bugg kaikki tasot, paljon opettajia, Suomen Tanssikoulu
11:00--12:30 tanssikurssi: salsa perusteet, 12,00 ¤, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: salsa perusteet/ keskitaso, 12,00 ¤, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, 12,00 ¤, Antti-Ville
18:00--18:45 tanssikurssi: salsa perusteet, Antti-Ville
Su 8.12.2019
10:30--17:30 tanssikurssi: bugg, boogie woogie kaikki tasot, paljon opettajia, Suomen Tanssikoulu
11:00--12:30 tanssikurssi: salsa keskitaso, 15,00 ¤, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: salsa jatko, 15,00 ¤, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa jatko, 15,00 ¤, Antti-Ville
La 14.12.2019
19:00--23:45 Etiketti & Antti Ahopelto, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel foxi, tango perusteet, JArno ja Mari Kivenvuori
La 28.12.2019 18:00--23:45, 17 €
Quattro & Kalle Jussila, Waltteri Grek, Jari Grek, Benjamin Enroth
La 4.1.2020
Mia Leivo & Pequeno, 10 €
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel alkeet, Timppa
La 11.1.2020
19:00--23:45 Fernet & Tomi Markkola, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel alkeet, Timppa
La 18.1.2020
19:00--23:45 Diesel & Markku Aro, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel alkeet, Timppa
Su 19.1.2020
11:00--12:30 tanssikurssi: fusku keskitaso, 15,00, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: fusku jatko, 15,00, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku jatko, 15,00, Antti-Ville
La 25.1.2020
19:00--23:45 Omega & Eija Kantola, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel alkeet, Timppa
La 1.2.2020
19:00--23:45 Taikakuu, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha perusteet, Timppa
La 8.2.2020
Taivaankaari & Heikki Koskelo, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha jatko, Timpppa
La 15.2.2020
19:00--23:45 Pekkaniskan Pojat, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Timppa
Pe 21.2.2020
18:00--21:00 tanssikurssi: wanha tango, salsa, bugg eri tasoja, Juhani Tahvanainan, Tytti Arima, Juho Päivinen, Mari Munne, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 22.2.2020
17:45--23:45 Helminauha, Sävel & Jyrki Nurminen, 17 €
10:00--13:00 tanssikurssi: boogie woogie, tango, bachata eri tasoja, Juho Päivinen, Mari Munne, Kari ja Merja Filpus, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:00--17:00 tanssikurssi: hidas boogie woogie, hitaat, fusku eri tasoja, Juho Päivinen, Mari Munne, Kari ja Merja Filpus, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Su 23.2.2020
10:00--13:00 tanssikurssi: bugg, rumba-bolero, lindy hop eri tasoja, Jesper Boberg, Mari Munne, Jani Koivula, Noora Mononen, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:00--17:00 tanssikurssi: hidas bugg, night club two step eri tasoja, Jesper Boberg, Mari Munne, Jani Koivula, Noora Mononen, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 29.2.2020 19:00--23:45, 17 €
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen, Onnenkerjäläiset, Henri Jokinen
La 7.3.2020 18:45--23:45, 17 €
Etiketti & Antti Ahopelto, ManTra & Nina Åkerman
La 14.3.2020 17 €
Peruutettu, peruutettu