Tanssikeskus Tessu, Tampere

La 24.11.2012 12 €
Helminauha
La 19.1.2013 13 €
Tulipunaruusut
La 2.2.2013 12 €
La Strada
La 16.2.2013 12 €
Caminito & Kari Piironen
La 2.3.2013 12 €
Kasmir, Jari Grek
Pe 15.3.2013 14 €
Pekkaniskan Pojat
La 23.3.2013 14 €
Fernet & Tomi Markkola
La 6.4.2013 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Pe 6.9.2013 20:00--00:30, 14 €
Sinitaivas
La 14.9.2013 20:00--00:30, 13 €
La Strada
La 21.9.2013 20:00--00:30, 13 €
FBI-beat
La 28.9.2013 20:00--00:30, 13 €
Tanssiorkesteri Ahopelto
La 5.10.2013 20:00--00:30, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 12.10.2013 20:00--00:30, 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
La 19.10.2013 20:00--00:30, 13 €
Kasmir, Jari Grek
La 26.10.2013 20:00--00:30, 13 €
FinnNostalgia, Nalle Lehtonen & Kaija Pohjola & Antti Toivola
La 2.11.2013 20:00--00:30, 14 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 9.11.2013 20:00--00:30, 13 €
Helminauha
Pe 15.11.2013 20:00--00:30, 14 €
Pekkaniskan Pojat
La 23.11.2013 20:00--00:30, 11 €
In The Mood, synttäritanssit
La 30.11.2013 20:00--00:30, 14 €
Caminito & Kari Piironen
Pe 6.12.2013 20:00--00:30, 14 €
Myrskytuuli
La 28.12.2013 19:00--23:30, 10 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
La 11.1.2014 14 €
Fernet & Tomi Markkola
La 18.1.2014 14 €
Tulipunaruusut
La 25.1.2014 14 €
Caminito & Kari Piironen
La 1.2.2014 14 €
FBI-beat
La 8.2.2014 14 €
Helmenkalastajat
La 15.2.2014 13 €
Tuliset & Dimitri Isberg
La 22.2.2014 14 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
La 1.3.2014 20:00--00:30, 14 €
Myrskytuuli
La 8.3.2014 19:00--00:30, 14 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi, Kasmir, Jari Grek
La 15.3.2014 19:00--00:30, 15 €
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen, Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 22.3.2014 20:00--00:30, 15 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 29.3.2014 19:00--00:30, 15 €
Helminauha, Teijo Suomi Orch
La 12.4.2014 19:00--00:30, 14 €
In The Mood & Suvi Karjula, Ippe Mansikan orkesteri
La 27.9.2014 20:00--00:30, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, avajaiset
La 4.10.2014
Pasi Kivimäki, Henkka ja Kulkurit, N.Y.T.
La 11.10.2014
Myrskytuuli
La 18.10.2014
Caminito & Kari Piironen
La 25.10.2014
Helminauha, Teijo Suomi Orch
La 1.11.2014
Kasmir & Jari Grek
La 8.11.2014
Diesel & Markku Aro
La 15.11.2014
Fernet & Tomi Markkola
La 22.11.2014
Onnenkulkurit & Harri Nuutinen, In The Mood & Suvi Karjula
La 29.11.2014
Keidas, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen, Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
La 6.12.2014
Pekkaniskan Pojat
La 13.12.2014
Onnentähti
La 27.12.2014 19:00--23:30, 12.50 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
La 3.1.2015 19:30--00:30, 15 €
Tulipunaruusut
La 10.1.2015 19:00--00:30, 15 €
Helmenkalastajat, Lumilinna
La 17.1.2015 19:30--00:30, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 24.1.2015 19:30--00:30, 15 €
FBI-beat
La 31.1.2015 19:00--00:30, 15 €
Teijo Suomi Orch, Jackpot
La 7.2.2015 19:00--00:30, 15 €
Kasmir, Kari Piironen, Jari Grek
La 14.2.2015 19:00--00:30, 15 €
Pasi Kivimäki, Helminauha
La 21.2.2015 19:00--00:30, 15 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Henkka ja Kulkurit
La 28.2.2015 19:00--00:30, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula, Onnentähti
La 7.3.2015 19:30--00:30, 15 €
Diesel & Markku Aro
La 14.3.2015 19:30--00:30, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 21.3.2015 19:30--00:30, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
La 28.3.2015 19:00--00:30, 15 €
Hurma, Ippe Mansikan orkesteri
La 11.4.2015
Pispalan sälli ja Sinirytmi & Olavi Virta -teematilaisuus
La 19.9.2015 19:00--00:30, 15 €
Korsuorkesteri, Kasmir & Jari Grek, avajaiset
La 26.9.2015 19:00--00:30, 15 €
Fernet & Tomi Markkola, Lumumba
La 3.10.2015 19:00--23:30, 15 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
La 10.10.2015 19:00--00:30, 15 €
Myrskytuuli, In The Mood & Suvi Karjula
La 17.10.2015 19:00--00:30, 15 €
Pasi Kivimäki, Caminito & Kari Piironen, N.Y.T.
La 24.10.2015 19:00--00:30, 15 €
FBI-beat, 10tanssi Band & Aki Mäki
La 31.10.2015 19:00--00:30, 15 €
Henkka ja Kulkurit, Helminauha
La 7.11.2015 19:00--00:30, 15 €
Helmenkalastajat
La 14.11.2015 19:00--00:30, 15 €
Diesel & Markku Aro
La 21.11.2015 19:00--00:30, 15 €
Taikakuu
La 28.11.2015 19:00--00:30, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 5.12.2015 19:00--00:30, 15 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Teijo Suomi Orch
La 12.12.2015 19:00--24:00, 15 €
Tulipunaruusut
La 19.12.2015 19:00--24:00, 15 €
Onnentähti
La 26.12.2015 19:00--24:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 2.1.2016 19:00--24:00, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ti 5.1.2016 19:00--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri
La 9.1.2016 19:00--24:00, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula, Kasmir & Jari Välimäki
Su 10.1.2016 17:00--19:30, 0 €
Kasmir
La 16.1.2016 19:00--24:00, 15 €
Caminito & Kari Piironen, Helminauha
La 23.1.2016 19:00--24:00, 15 €
Hurma
La 30.1.2016 19:00--24:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 6.2.2016 19:00--24:00
Tulipunaruusut, Diesel & Markku Aro
La 13.2.2016 19:00--24:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 20.2.2016 19:00--24:00, 15 €
Pekkaniskan Pojat
La 27.2.2016 19:00--24:00, 15 €
Sinitaivas
La 5.3.2016 19:00--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri
La 12.3.2016 19:00--24:00, 15 €
Tulipunaruusut
La 19.3.2016 19:00--24:00, 15 €
Seitsemän seinähullua veljestä
La 26.3.2016 19:00--24:00, 15 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T., Teijo Suomi Orch
La 2.4.2016 19:00--24:00, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
La 9.4.2016 19:00--24:00, 15 €
Onnentähti
La 16.4.2016 19:00--24:00, 15 €
Henkka ja Kulkurit, In The Mood, päättäjäiset
La 24.9.2016 19:00--24:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola, avajaiset, kahvitarjoilu
La 1.10.2016 19:00--24:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 8.10.2016 19:00--24:00, 15 €
Sinitaivas
La 15.10.2016 19:00--24:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Diesel & Markku Aro
La 22.10.2016 19:00--24:00, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula, Teijo Suomi Orch
La 29.10.2016 19:00--24:00, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen
La 5.11.2016 19:00--24:00, 15 €
Caminito & Kari Piironen
La 12.11.2016 19:00--24:00, 15 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T., Ippe Mansikan orkesteri
La 19.11.2016 19:00--24:00, 15 €
Pekkaniskan Pojat
La 26.11.2016 19:00--24:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
La 3.12.2016 19:00--24:00, 15 €
Köpi Koski ja Projekti, Tulipunaruusut
La 10.12.2016 19:00--24:00, 15 €
Henkka ja Kulkurit
La 17.12.2016 19:00--24:00, 15 €
Helminauha, Onnentähti
La 7.1.2017 19:00--24:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola, In The Mood & Suvi Karjula
La 14.1.2017 19:00--24:00
Pekkaniskan Pojat
La 21.1.2017 19:00--24:00
FBI-beat
La 28.1.2017
Henkka ja Kulkurit, Helminauha
La 4.2.2017 19:00--24:00, 15 €
Kasmir, Jari Grek
La 11.2.2017 19:00--24:00, 15 €
Tulipunaruusut
La 18.2.2017 19:00--24:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 25.2.2017 19:00--24:00, 15 €
Henkka ja Kulkurit, Metsätähti
La 4.3.2017 19:00--24:00, 15 €
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Onnentähti
La 11.3.2017 19:00--24:00, 15 €
Taikakuu
La 18.3.2017 19:00--24:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 25.3.2017 19:00--24:00, 15 €
Köpi Koski ja Projekti, Ippe Mansikan orkesteri
La 1.4.2017 19:00--24:00, 15 €
Diesel & Markku Aro
La 8.4.2017 19:00--24:00, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
La 30.9.2017 19:00--24:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
La 7.10.2017 19:00--24:00, 15 €
Helminauha
La 14.10.2017 19:00--24:00, 15 €
Köpi Koski ja Projekti, Sunset & Arto Nuotio
La 21.10.2017 19:00--24:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 28.10.2017 19:00--24:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 4.11.2017 19:00--24:00, 15 €
Fantasia & Aki Samuli, Henkka ja Kulkurit
La 11.11.2017 19:00--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Kalle Jussila
La 18.11.2017 19:00--24:00, 15 €
Sinitaivas
La 25.11.2017 19:00--24:00, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula, Onnentähti
La 2.12.2017 19:00--24:00, 15 €
Diesel & Markku Aro
La 9.12.2017 19:00--24:00, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 16.12.2017 19:00--24:00, 15 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Mia Leivo & Pequeno
La 30.12.2017 19:00--24:00, 15 €
Veijarit, Jari Grek, Benjamin Enroth
La 6.1.2018 19:00--24:00, 15 €
Diesel & Markku Aro
La 13.1.2018 19:00--24:00, 15 €
Fantasia & Aki Samuli
La 20.1.2018 19:00--24:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
La 27.1.2018 19:00--24:00, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula
La 3.2.2018 19:00--24:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat
La 10.2.2018 19:00--24:00, 17 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
La 17.2.2018 19:00--24:00, 16 €
Veijarit, Helminauha, Benjamin Enroth
La 24.2.2018 19:00--24:00, 16 €
Sinitaivas
La 3.3.2018 19:00--24:00, 16 €
FBI-beat, Henkka ja Kulkurit
La 10.3.2018 19:00--24:00, 16 €
Köpi Koski ja Projekti, Quattro & Kalle Jussila
La 17.3.2018 19:00--24:00, 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, June Band & Nina Åkerman
La 24.3.2018 19:00--24:00, 16 €
Onnentähti, Sydänten liekki, Jari Grek
La 31.3.2018 19:00--24:00, 16 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Mia Leivo & Pequeno
La 7.4.2018 19:00--24:00, 16 €
Taikakuu
La 28.4.2018 19:00--24:00, 0 €
Teijo Suomi Orch
La 22.9.2018 19:00--23:50, 10 €
Onnentähti
La 29.9.2018 19:00--23:50, 16 €
Diesel & Markku Aro
La 6.10.2018 19:00--23:50, 17 €
Taikakuu
La 13.10.2018 19:00--23:50, 16 €
Fernet & Tomi Markkola
La 20.10.2018 19:00--23:50, 17 €
FBI-beat, Henkka ja Kulkurit
La 27.10.2018 19:00--23:50, 17 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
La 3.11.2018 19:00--23:50, 17 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, Komiat
La 10.11.2018 19:00--23:50, 17 €
Pekkaniskan Pojat
La 17.11.2018 19:00--23:50, 16 €
Fantasia & Aki Samuli
La 24.11.2018 19:00--23:50, 17 €
Helminauha, Onnentähti, Nina Åkerman
La 1.12.2018 19:00--23:50, 16 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
To 6.12.2018 16:00--20:00, 15 €
Komiat
La 8.12.2018 19:00--23:50, 17 €
Fernanda, Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 15.12.2018 19:00--23:50, 10 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
La 29.12.2018 19:00--23:50, 15 €
Veijarit, Jari Grek, Benjamin Enroth
La 5.1.2019 19:00--23:45, 15 €
Mia Leivo, Pequeno, Pekka Juntunen
La 12.1.2019 19:00--23:45, 16 €
Fernet & Tomi Markkola
La 19.1.2019 19:00--23:45, 15 €
Quattro & Kalle Jussila
La 26.1.2019 19:00--23:45, 16 €
Köpi Koski ja Projekti, Sunset & Arto Nuotio
La 2.2.2019 19:00--23:45, 16 €
Diesel & Markku Aro
La 9.2.2019 19:00--23:45, 17 €
Pekkaniskan Pojat
La 16.2.2019 19:00--23:45, 17 €
Taikakuu
La 23.2.2019 19:00--23:45, 17 €
Sinitaivas
La 2.3.2019 19:00--23:45, 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 9.3.2019 19:00--23:45, 16 €
Veijarit, In The Mood & Suvi Karjula, Hannu Mustonen
La 16.3.2019 19:00--23:45, 16 €
Tulipunaruusut
La 23.3.2019 15 €
Helminauha
La 13.4.2019 19:00--23:45, 15 €
Lemmenlautta
La 20.4.2019 19:00--23:45
Omega & Eija Kantola
La 27.4.2019 19:00--23:45, 16 €
Onnenkerjäläiset, Vili Mustalampi
La 21.9.2019 19:00--23:45, 16 €
Fernet & Tomi Markkola
La 28.9.2019 19:00--23:45, 16 €
Tulipunaruusut
La 5.10.2019 19:00--23:45, 17 €
Amore & Leif Lindeman
La 12.10.2019
19:00--23:45 Helminauha, Sävel & Jyrki Nurminen, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha perusteet, Timppa
La 19.10.2019
19:00--23:45 Komiat, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha jatko, Timppa
La 26.10.2019 19:00--23:45, 17 €
FBI-beat, Vili Mustalampi
La 2.11.2019
19:00--23:45 Taikakuu, 17 €
tanssikurssi: rumba perusteet, Timppa
La 9.11.2019
19:00--23:45 ManTra & Nina Åkerman, 15 €
tanssikurssi: rumba jatko, Timppa
La 16.11.2019
Omega & Eija Kantola, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel foxi perusteet, Timppa & Marja
La 23.11.2019
19:00--23:45 Energia & Teemu Roivainen, 17 €
11:00--15:15 tanssikurssi: hidas foxi kaikki, 40,00 ¤, Lissu
18:00--18:45 tanssikurssi: fusku perusteet, Timppa & Marja
La 30.11.2019
19:00--23:45 Taivaankaari & Heikki Koskelo, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: fusku kuviot perusteet, Timppa & Marja
Pe 6.12.2019 16:00--20:00, 17 €
Komiat
La 7.12.2019
19:00--23:45 EXmiehet & Saija Tuupanen, 17 €
10:30--17:30 tanssikurssi: bugg kaikki tasot, paljon opettajia, Suomen Tanssikoulu
11:00--12:30 tanssikurssi: salsa perusteet, 12,00 ¤, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: salsa perusteet/ keskitaso, 12,00 ¤, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, 12,00 ¤, Antti-Ville
18:00--18:45 tanssikurssi: salsa perusteet, Antti-Ville
Su 8.12.2019
10:30--17:30 tanssikurssi: bugg, boogie woogie kaikki tasot, paljon opettajia, Suomen Tanssikoulu
11:00--12:30 tanssikurssi: salsa keskitaso, 15,00 ¤, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: salsa jatko, 15,00 ¤, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa jatko, 15,00 ¤, Antti-Ville
La 14.12.2019
19:00--23:45 Etiketti & Antti Ahopelto, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel foxi, tango perusteet, JArno ja Mari Kivenvuori
La 28.12.2019 18:00--23:45, 17 €
Quattro & Kalle Jussila, Waltteri Grek, Jari Grek, Benjamin Enroth
La 4.1.2020
Mia Leivo & Pequeno, 10 €
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel alkeet, Timppa
La 11.1.2020
19:00--23:45 Fernet & Tomi Markkola, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel alkeet, Timppa
La 18.1.2020
19:00--23:45 Diesel & Markku Aro, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel alkeet, Timppa
Su 19.1.2020
11:00--12:30 tanssikurssi: fusku keskitaso, 15,00, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: fusku jatko, 15,00, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku jatko, 15,00, Antti-Ville
La 25.1.2020
19:00--23:45 Omega & Eija Kantola, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel alkeet, Timppa
La 1.2.2020
19:00--23:45 Taikakuu, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha perusteet, Timppa
La 8.2.2020
Taivaankaari & Heikki Koskelo, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha jatko, Timpppa
La 15.2.2020
19:00--23:45 Pekkaniskan Pojat, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Timppa
Pe 21.2.2020
18:00--21:00 tanssikurssi: wanha tango, salsa, bugg eri tasoja, Juhani Tahvanainan, Tytti Arima, Juho Päivinen, Mari Munne, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 22.2.2020
17:45--23:45 Helminauha, Sävel & Jyrki Nurminen, 17 €
10:00--13:00 tanssikurssi: boogie woogie, tango, bachata eri tasoja, Juho Päivinen, Mari Munne, Kari ja Merja Filpus, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:00--17:00 tanssikurssi: hidas boogie woogie, hitaat, fusku eri tasoja, Juho Päivinen, Mari Munne, Kari ja Merja Filpus, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Su 23.2.2020
10:00--13:00 tanssikurssi: bugg, rumba-bolero, lindy hop eri tasoja, Jesper Boberg, Mari Munne, Jani Koivula, Noora Mononen, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:00--17:00 tanssikurssi: hidas bugg, night club two step eri tasoja, Jesper Boberg, Mari Munne, Jani Koivula, Noora Mononen, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 29.2.2020 19:00--23:45, 17 €
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen, Onnenkerjäläiset, Henri Jokinen
La 7.3.2020 18:45--23:45, 17 €
Etiketti & Antti Ahopelto, ManTra & Nina Åkerman
La 14.3.2020 17 €
Peruutettu
La 19.9.2020 18:30--23:45, 17 €
Sävel & Jyrki Nurminen
La 26.9.2020 17:45--23:45, 17 €
Kari Hirvonen & Onnentähti, Waltteri Grek, Jari Grek
La 3.10.2020
18:45--23:45 Heikki Koskelo, 17 €
18:00--18:45 tanssikurssi: rumba perusteet aloittelijat, 0, Timppa & Marja
La 10.10.2020
EXmiehet & Saija Tuupanen
18:00--18:45 tanssikurssi: rumba kuviot aloittelijat, 0, Timppa & Marja
La 17.10.2020 18:45--23:45, 17 €
Fernet & Tomi Markkola
La 24.10.2020 18:45--23:45, 17 €
Diesel & Markku Aro