Uittamo paviljonki, Turku

TanssitHuhtikuun lopusta syyskuun alkupuolelle joka viikko pe 20:00--01:00, joka viikko su 19:00--24:00, satunnaisesti ke, la 20:00--01:00, n 45 tanssit vuodessa
Lattia300 m², lautaa, hiottu 2016
Yleisö30 vuodesta ylöspäin
Puh040-5223020
TiedustelutToimisto 02-2146400
PostiTurun Toverit ry, Sepänkatu 5, 201700 Turku
NaistenhakuPe 22:00--23:00, su 21:00--22:00
VarusteluSavuton ravintola, A-oikeudet, grilli, WC, vartioitu narikka 1 euro, kattolämmitys
Ajo-ohje(a) Uittamo Paviljonki, Rykmentientie 29. Turku. Turun keskustasta n. 6 km. Uittamontien lopussa käänny T-risteyksestä vasemmalle Rykmentintielle. Aja n. 200 m, lava (ja parkkipaikka) oikealla mainoskyltein merkittynä.
(b) Ykköstieltä (Helsingin suunnasta) tullessa nouse Skanssin rampista ylös, aja moottoritien yli vasemmalle (Itäkatu), jatka Sorakatua ja Etelänkaarta pitkin, aja Eteläkaaren loppuun, käänny vasemmalle Rykmentintielle, aja n. 1, 3 km. Lava ja parkkipaikka vasemmalla (Uittamon mainoskyltti parkkipaikalla).
KoordinaatitWGS84 N60°25'14.9" E22°15'12.1"
BussiBussi nro 9 Turun Kauppatorilta (n. 13 min), "Katariina"-pysäkki. Katso aikataulut: www.bussit.turku.fi
IlmoituksetTurun Sanomat (pe)
Kotisivuhttp://www.uittamo.fi/, http://www.tuto.fi/uittamon-paviljonki/
Perustettu1930
MuutaUittamon tanssilavaan on kiinnirakennettu myös ulkolava, jolla voi myös tanssia.

Tuorein ohjelmapäivitys Tauno Sula 26.4.2020. Lähetä täydennyspyyntö

Pe 12.9.2003
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 14.9.2003
Kari Hirvonen & Lumipallo
Pe 30.4.2004
Oo la laa & Kristiina Mäki
Pe 7.5.2004
Risto Nevala
Pe 14.5.2004
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Pe 21.5.2004
Korsuorkesteri
Pe 28.5.2004
Oo la laa & Kristiina Mäki
Su 30.5.2004
Kari Vepsä & Onnenmaa
Pe 4.6.2004
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo, Risto Nevala
Su 6.6.2004
Rosso & Tarja Lunnas
Pe 11.6.2004
Kari Hirvonen & Lumipallo
Su 13.6.2004
Channel Four
Su 20.6.2004
Finlanders
Pe 25.6.2004
Semites, Baroque & Marika Paavola
Su 27.6.2004
Valentinot & Rami Rafael
Pe 2.7.2004
Seinäruusut & Johanna Pakonen
La 3.7.2004
Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Su 4.7.2004
Kari Piironen
Su 11.7.2004
Souvarit
Ke 14.7.2004
Teuvo Oinas
Pe 16.7.2004
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Fantasia & Arto Nuotio, Johanna Debreczeni
Su 18.7.2004
Fortuna & Arja Koriseva
Ke 21.7.2004
Oo la laa & Kristiina Mäki
Pe 23.7.2004
Korsuorkesteri
Su 25.7.2004
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ke 28.7.2004
Noiser, Risto Nevala, Jasmin Mäntylä
Pe 30.7.2004
Eino Grön
Su 1.8.2004
Mistral & Anne Mattila
Ke 4.8.2004
Mekka & Paula Koivuniemi
Pe 6.8.2004
Noiser, Susanna Gärdström
Su 15.8.2004
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Pe 20.8.2004
Panorama & Petrus Lesonen, Marion Rung
Su 22.8.2004
Omega & Eija Kantola
Pe 27.8.2004
Noiser & Kari Piironen
Su 29.8.2004
Saija Tuupanen & Tornados
Pe 3.9.2004
Risto Nevala
Su 5.9.2004
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Pe 10.9.2004
Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Su 12.9.2004
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Pe 29.4.2005
Korsuorkesteri
La 30.4.2005
Oo la laa & Kristiina Mäki
Pe 6.5.2005
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo, Risto Nevala
Pe 13.5.2005
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Johanna Piipponen
Pe 3.6.2005
Rosso & Tarja Lunnas
Su 5.6.2005
Korsuorkesteri
Pe 10.6.2005
Panorama, Marion Rung
Su 12.6.2005
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Pe 17.6.2005
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 19.6.2005
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pe 24.6.2005
Jaana Pöllänen, Marko Lämsä
Su 26.6.2005
Souvarit
Pe 1.7.2005
Channel Four
Su 3.7.2005
Finlanders
Ke 6.7.2005
Lea Laven
Su 10.7.2005
Noiser & Kari Piironen, Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Ke 13.7.2005
Risto Nevala
Pe 15.7.2005
Lumipallo & Saska Helmikallio, Fantasia & Arto Nuotio & Kati Fors
Su 17.7.2005
Omega & Eija Kantola
Ke 20.7.2005
Oo la laa & Kristiina Mäki
Pe 22.7.2005
Eino Grön
Ke 27.7.2005
Korsuorkesteri
Pe 29.7.2005
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Hanna Talikainen, Antti Ahopelto
Su 31.7.2005
Mekka & Paula Koivuniemi
Ke 3.8.2005
Varjokuva
Pe 5.8.2005
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 7.8.2005
Kari Tapio
Ke 10.8.2005
Kari Vepsä & Onnenmaa
Pe 12.8.2005
Lumipallo & Saska Helmikallio
Pe 19.8.2005
Fantasia & Kati Fors
Su 21.8.2005
Mistral & Anne Mattila
Pe 26.8.2005
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Su 28.8.2005
Unelmavävyt
Pe 2.9.2005
Kari Piironen
Su 4.9.2005
Jaana Pöllänen
Pe 9.9.2005
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Risto Nevala
Su 11.9.2005
Seinäruusut & Tommi Soidinmäki
Pe 28.4.2006
Jokerit Company, Risto Nevala
Pe 5.5.2006
Fantasia, Arto Nuotio
Pe 26.5.2006
Jokerit Company, Risto Nevala
Su 4.6.2006
Korsuorkesteri
Pe 9.6.2006
Kari Piironen
La 10.6.2006
Valot & Janne Valtonen
Su 11.6.2006
Finlanders
Pe 16.6.2006
Lea Laven
Su 18.6.2006
Varjokuva, Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
La 24.6.2006
Oo la laa & Kristiina Mäki
Pe 30.6.2006
Pajatso & Ari Klem
La 1.7.2006
Esteri
Su 2.7.2006
Atlantic & Ari Aalto
Ke 5.7.2006
Oo la laa & Kristiina Mäki
La 8.7.2006
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Su 9.7.2006
Channel Four
Ke 12.7.2006
Volga & Pekka Nebelung
Pe 14.7.2006
Fantasia, Marko Lämsä, Elina Vettenranta
La 15.7.2006
Satelliittitaivas & Reija Kortet
Su 16.7.2006
Saska Helmikallio
Ke 19.7.2006
Korsuorkesteri
La 22.7.2006
Esteri
Su 23.7.2006
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Ke 26.7.2006
Jokerit Company, Risto Nevala
Pe 28.7.2006
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
La 29.7.2006
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Su 30.7.2006
Souvarit, Mistral & Anne Mattila
Ke 2.8.2006
Nelinpeli
Pe 4.8.2006
Pepito ja Pekka Saralevä & Tapani Kansa
Pe 11.8.2006
Safir & Mira Kunnasluoto
La 12.8.2006
Seppo Ahokkaan trio
Su 13.8.2006
Amarillo 2 & Lea Laven
Pe 18.8.2006
Varjokuva
La 19.8.2006
Unto Satorannan yhtye
Su 20.8.2006
Fantasia & Elina Vettenranta
Pe 25.8.2006
Omega & Eija Kantola
Pe 1.9.2006
Kari Piironen
Su 3.9.2006
Diesel & Markku Aro
Pe 8.9.2006
Eino Grön
Su 10.9.2006
Unelmavävyt
Pe 15.9.2006
Jokerit Company, Risto Nevala
Pe 25.5.2007
Korsuorkesteri
Pe 1.6.2007
Noiser & Kari Piironen
Su 3.6.2007
Unelmavävyt
Pe 8.6.2007
Varjokuva
Su 10.6.2007
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Su 24.6.2007
Sesam & Antti Raiski
Su 1.7.2007
Resiina & Juha Metsäperä
Ke 4.7.2007
Baroque & Tiina Pitkänen
Su 8.7.2007
Avec & Saska Helmikallio
Ke 11.7.2007
Diesel & Markku Aro
Pe 13.7.2007
Fantasia, Jenna Bågeberg
Su 15.7.2007
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Ke 18.7.2007
Lumipallo
Pe 20.7.2007
Noiser & Kari Piironen
Su 22.7.2007
Four Roses & Johanna Debreczeni
Su 29.7.2007
Juha Simolan yhtye, Unelmavävyt
Ke 1.8.2007
Korsuorkesteri
Su 5.8.2007
Varjokuva
Pe 10.8.2007
Freesia & Elina Vettenranta
Su 12.8.2007
Atlantic & Ari Aalto, NeljänSuora
Su 19.8.2007
Omenapuu & Johanna Pakonen
Pe 24.8.2007
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Pe 31.8.2007
Channel Four
Su 2.9.2007
Seinäruusut
Pe 7.9.2007
Noiser & Kari Piironen
Su 9.9.2007
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Pe 14.9.2007
Fantasia & Jenna Bågeberg
Pe 16.5.2008
Kari Piironen
Pe 23.5.2008
Korsuorkesteri
Su 8.6.2008
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 15.6.2008
Korsuorkesteri
Pe 27.6.2008
Channel Four
Su 29.6.2008
Tommys & Charles Plogman, Sävelsilta
Ke 2.7.2008
Avec & Saska Helmikallio
Pe 4.7.2008
Antti Raiski
Su 6.7.2008
Omenapuu & Johanna Pakonen
Ke 9.7.2008
Korsuorkesteri
Pe 11.7.2008
Unelmavävyt
Su 13.7.2008
Caminito & Kari Piironen
Ke 16.7.2008
Charlies
Pe 18.7.2008
Fantasia
Su 20.7.2008
Pekkaniskan Pojat, Seppo Ahokkaan trio
Pe 25.7.2008
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Su 27.7.2008
Atlantic & Ari Aalto
Pe 1.8.2008
Pallosalama & Marko Lämsä
Su 3.8.2008
Kuutamotaivas, Unelmavävyt
Pe 8.8.2008
Omega & Eija Kantola
Su 10.8.2008
Resiina & Juha Metsäperä
Su 17.8.2008
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Pe 22.8.2008
Seitsemän seinähullua veljestä
Pe 29.8.2008
Korsuorkesteri
Su 31.8.2008
Heidi Brunila
Pe 5.9.2008
Finlanders
Su 7.9.2008
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Pe 12.9.2008
Caminito & Kari Piironen
Su 14.9.2008
Pekkaniskan Pojat
Pe 15.5.2009
Korsuorkesteri
Ke 20.5.2009
Finlanders
Pe 22.5.2009
Caminito & Kari Piironen
Su 31.5.2009
Pallosalama & Marko Lämsä
Pe 5.6.2009
Channel Four
Su 7.6.2009
Pekkaniskan Pojat
Pe 12.6.2009
Varjokuva
Su 14.6.2009
Mikko Mäkeläinen
Pe 19.6.2009
Freesia & Elina Vettenranta
La 20.6.2009
Napoli, Henri Stenroth
Pe 26.6.2009
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Su 28.6.2009
Omega & Eija Kantola, Ari Aalto
Ke 1.7.2009
Monarkia & Jukka Hallikainen
Su 5.7.2009
Avec & Saska Helmikallio
Ke 8.7.2009
Pallosalama & Marko Lämsä
Pe 10.7.2009
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto, Caminito
Su 12.7.2009
Souvarit, Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Pe 17.7.2009
Fantasia & Amadeus Lundberg, Kaija Lustila
Pe 24.7.2009
Dry Capri, Berit
Su 26.7.2009
Tommys & Charles Plogman
Pe 31.7.2009
Omenapuu & Johanna Pakonen
Su 2.8.2009
Heidi Brunila
Pe 7.8.2009
Channel Four
Su 9.8.2009
Varjokuva
Pe 14.8.2009
Caminito & Kari Piironen
Su 16.8.2009
Octavia & Hanna Talikainen
Pe 21.8.2009
Korsuorkesteri
Su 23.8.2009
Kuutamotaivas
Pe 4.9.2009
Markus Sextet
Pe 11.9.2009
Fantasia & Amadeus Lundberg
Su 13.9.2009
Pekkaniskan Pojat
Pe 14.5.2010
Kaija Pohjola
Pe 21.5.2010
Kari Piironen
Su 30.5.2010
Rosette & Kaija Lustila
Pe 4.6.2010
Korsuorkesteri
Su 6.6.2010
Avec & Saska Helmikallio
Pe 11.6.2010
Channel Four, Amadeus Lundberg
Su 13.6.2010
Tommys & Charles Plogman, Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Pe 18.6.2010
Rosette & Kaija Lustila
Su 20.6.2010
Varjokuva
Su 27.6.2010
Pekkaniskan Pojat
Su 4.7.2010
Pallosalama & Marko Lämsä
Ke 7.7.2010
Esteri
Pe 9.7.2010
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 11.7.2010
La Strada & Anita Hirvonen, Atlantic & Ari Aalto
Ke 14.7.2010
Octavia & Hanna Talikainen
Su 18.7.2010
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Pe 30.7.2010
Kari Piironen
Su 1.8.2010
Monarkia & Jukka Hallikainen, Ilpo Taipaleen yhtye & Hans-Veli Huhtala & Ulla Kamppinen
Pe 6.8.2010
Channel Four
Su 8.8.2010
Rosette & Kaija Lustila, Antero ja Valamo
Pe 13.8.2010
V.I.P. & Anneli Mattila
Su 15.8.2010
Pekkaniskan Pojat
Pe 20.8.2010
Antti Tammilehdon yhtye
Su 29.8.2010
Korsuorkesteri
Pe 3.9.2010
Fantasia & Marko Maunuksela
Su 5.9.2010
Finlanders
Pe 10.9.2010
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pe 20.5.2011
Rosso & Tarja Lunnas
Su 5.6.2011
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Antero ja Valamo
To 9.6.2011
Fantasia & Marko Maunuksela & Suvi Karjula, Horizone & Matti ja Teppo, Monarkia & Jukka Hallikainen, Hurma, Sari Tamminen, Kesäillan valssi -ohjelman nauhoitus
Pe 10.6.2011
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pe 17.6.2011
Kari Vepsä & Onnenmaa
Su 19.6.2011
Sinitaivas, Focus & Sakke Kotilainen
Pe 24.6.2011
Korsuorkesteri
La 25.6.2011
Sunset & Arto Nuotio
Su 26.6.2011
Tulipunaruusut
Pe 1.7.2011
Channel Four
Su 3.7.2011
Kasmir & Jari Grek, Ilpo Taipaleen yhtye & Taina Orvokki
Pe 8.7.2011
Rolexsi, Harri Kuokkanen
Su 10.7.2011
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori, Tapani Kansa
Pe 15.7.2011
Heikki Koskelo, Mervi Koponen
Su 17.7.2011
Tulipunaruusut
Ke 20.7.2011
Leasing, Lea Laven
Pe 22.7.2011
In The Mood
Su 24.7.2011
Souvarit
Pe 29.7.2011
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 31.7.2011
Pekkaniskan Pojat, Atlantic & Ari Aalto
Pe 5.8.2011
Tulipunaruusut
Su 7.8.2011
Diesel & Markku Aro, Heidi Brunila
Pe 12.8.2011
Kari Piironen
Su 14.8.2011
Kuutamotaivas, Omega & Eija Kantola
Pe 19.8.2011
Mistral & Anne Mattila
Su 21.8.2011
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pe 26.8.2011
Omenapuu & Johanna Pakonen
Su 28.8.2011
Rosette & Kaija Lustila
Pe 2.9.2011
Arto Nuotio
Su 4.9.2011
Tulipunaruusut
Pe 9.9.2011
Korsuorkesteri
Su 11.9.2011
Keidas, Jouni Keronen, Johanna Debreczeni
Pe 16.9.2011
Rosso & Tarja Lunnas
Ke 16.5.2012
Tulipunaruusut
Pe 18.5.2012
Kari Piironen
Su 20.5.2012
Solistiyhtye Jermut
Pe 25.5.2012
Rosette & Kaija Lustila
Su 3.6.2012
Pekkaniskan Pojat
Pe 8.6.2012
Omega & Eija Kantola
Su 10.6.2012
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Antero ja Valamo
Pe 15.6.2012
Rosso & Tarja Lunnas
Su 17.6.2012
Rosette & Kaija Lustila
Pe 22.6.2012
Fantasia & Marko Maunuksela
La 23.6.2012
Sunset, Arto Nuotio
Su 24.6.2012
Tulipunaruusut, Focus & Sakke Kotilainen
Pe 29.6.2012
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Su 1.7.2012
Souvarit & Lasse Hoikka, Kanarian Mikki
Pe 6.7.2012
Channel Four
Su 8.7.2012
Diesel & Markku Aro
Pe 13.7.2012
Omenapuu & Johanna Pakonen
La 14.7.2012
Sointu, Aulis Kotaviita
Su 15.7.2012
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pe 20.7.2012
Pekka Mikkola
Su 22.7.2012
La Strada & Anita Hirvonen, Ilpo Taipaleen yhtye & Helli Uusitalo
Ke 25.7.2012
Leasing, Lea Laven
Su 29.7.2012
Sinitaivas
Pe 3.8.2012
Kari Piironen
Su 5.8.2012
Keidas, Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Pe 10.8.2012
Niskalenkki & Eino Grön
La 11.8.2012
Sointu, Ari Rantanen & Aulis Kotaviita
Su 12.8.2012
Pekkaniskan Pojat
Pe 17.8.2012
Tapani Kansa
Su 19.8.2012
In The Mood, Antero Ketonen, esiintyjä avoin, esiintyjä avoin
Pe 24.8.2012
Juhamatti, Timangi
Su 26.8.2012
Tulipunaruusut
Pe 31.8.2012
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 2.9.2012
Sawotta & Pekka Hartonen
Pe 7.9.2012
Omenapuu & Johanna Pakonen, esiintyjä avoin, esiintyjä avoin
Su 9.9.2012
Risto Nevala, esiintyjä avoin, esiintyjä avoin
Pe 10.5.2013
Tulipunaruusut
Pe 17.5.2013
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Kari Piironen
Pe 24.5.2013
Kari Piironen
Pe 31.5.2013
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Su 2.6.2013
Pekkaniskan Pojat
Pe 7.6.2013 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 9.6.2013 14 €
Sinitaivas
Pe 14.6.2013 20:00--01:00, 13 €
Jackpot, Jukka Hallikainen
Su 16.6.2013 19:00--24:00, 13 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Pe 21.6.2013 20:00--02:00, 14 €
Rosette & Kaija Lustila
La 22.6.2013 20:00--01:00, 14 €
Sunset, Arto Nuotio
Su 23.6.2013 19:00--24:00, 14 €
Tulipunaruusut
Pe 28.6.2013 20:00--01:00, 14 €
Omenapuu & Johanna Pakonen
Su 30.6.2013 19:00--24:00, 14 €
Omega & Eija Kantola
Pe 5.7.2013 20:00--01:00, 14 €
Channel Four
Su 7.7.2013 19:00--24:00, 14 €
Diesel & Markku Aro
Pe 12.7.2013 20:00--01:00, 14 €
Rosso & Tarja Lunnas
Su 14.7.2013 19:00--24:00
Kuutamo, Amadeus Lundberg
Pe 19.7.2013 20:00--01:00, 15 €
Kyösti Mäkimattila, Heidi Pakarinen
Su 21.7.2013
19:00--24:00 Hurma, 14 €
13:00--17:00 Helli Uusitalo ja Unikuva, 8 €
Pe 26.7.2013 20:00--01:00, 14 €
HotLine & Lasse Laaksonen, Risto Nevala
Su 28.7.2013
19:00--24:00 FinnNostalgia & Kaija Pohjola
13:00--17:00 Atlantic & Ari Aalto, 8 €
Pe 2.8.2013 20:00--01:00, 14 €
Caminito & Kari Piironen
Su 4.8.2013
19:00--24:00 Pekkaniskan Pojat, 14 €
13:00--17:00 Antero Ketonen, 8 €
Pe 9.8.2013 20:00--01:00
Tapani Kansa
Su 11.8.2013
19:00--24:00 Fantasia & Marko Maunuksela, 13 €
13:00--17:00 Klipparit, Martti Jalonen, 8 €
Pe 16.8.2013 20:00--01:00, 14 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Su 18.8.2013
19:00--24:00 Tulipunaruusut, 13 €
13:00--17:00 Kangastus, Reino Jalonen ja Kangastus, 8 €
Pe 23.8.2013 20:00--01:00, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 25.8.2013
19:00--24:00 EXmiehet & Saija Tuupanen, 13 €
13:00--17:00 Sunset & Jarkko Salmi, 8 €
Pe 30.8.2013 20:00--01:00, 13 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Su 1.9.2013
19:00--24:00 In The Mood, Suvi Karjula
13:00--17:00 Iltatuuli & Kalle Kaimio, 8 €
Pe 6.9.2013 20:00--01:00
Rosette & Leif Lindeman
Su 8.9.2013
19:00--24:00 Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
13:00--17:00 Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala, 8 €
Pe 13.9.2013 20:00--01:00
HotLine, Sebastian & Anri Ahlgren
Ke 18.9.2013 19:00--23:00, 0 €
Timo Rautala
Pe 9.5.2014 20:00--00:30, 13 €
Channel Four
Pe 16.5.2014 20:00--00:30, 13 €
Ässät
Pe 23.5.2014 20:00--00:30, 13 €
Kapris & Matti Esko
Su 25.5.2014 13:00--16:30, 8 €
Juhani Virran yhtye, Juhani Virta
Pe 30.5.2014 20:00--00:30, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 1.6.2014
13:00--16:30 Antero ja Valamo, 8 €
19:00--23:30 Pekkaniskan Pojat, 14 €
Pe 6.6.2014 20:00--00:30, 14 €
Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Su 8.6.2014
Urho Valli
19:00--23:30 Tulipunaruusut, 14 €
Su 15.6.2014
13:00--16:30 Ilpo Taipaleen yhtye & Tuija Laine & Helli Uusitalo, 8 €
19:00--23:30 Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, 14 €
Pe 20.6.2014 20:00--00:30, 15 €
Sebastian & Anri Ahlgren
La 21.6.2014 20:00--00:30, 14 €
Sunset & Arto Nuotio
Su 22.6.2014
13:00--16:30 Silverado, Mikael Lehmus, 8 €
19:00--23:30 Sunset & Leif Lindeman, 14 €
Pe 27.6.2014 20:00--00:30, 14 €
Diesel & Markku Aro
Su 29.6.2014
13:00--16:30 Ari Rantanen, 8 €
19:00--23:30 Sinitaivas, 14 €
Pe 4.7.2014 20:00--00:30, 14 €
Tulipunaruusut
Su 6.7.2014
13:00--16:30 Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori, Umberto Marcato, 8 €
19:00--23:30 Niskalenkki & Umberto Marcato & Miso Misic, 14 €
Pe 11.7.2014 20:00--00:30, 14 €
Channel Four
Su 13.7.2014
13:00--16:15 Maarit Aro, 8 €
19:00--23:30 Fernet & Tomi Markkola, 14 €
Pe 18.7.2014 20:00--00:30, 15 €
Hovinarrit, Maria Tyyster, Teemu Roivainen, Tangokuningatar 2014
La 19.7.2014 20:00--00:30, 22 €
Sointu, Vieno Kekkonen, Pirkko Mannola, Marjatta Leppänen, Matti Salminen
Su 20.7.2014
13:00--16:30 Focus & Sakke Kotilainen, 8 €
19:00--23:30 Charles Plogman & Pientä unelmaa, 15 €
Pe 25.7.2014 20:00--00:30, 14 €
Lapponia & Jukka Lampela
Su 27.7.2014
13:00--16:30 Pallax, Taivaankaari & Heikki Koskelo, 8 €
19:00--23:30 Taivaankaari & Heikki Koskelo, 14 €
Pe 1.8.2014 20:00--00:30, 14 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Su 3.8.2014
13:00--16:30 Atlantic & Ari Aalto, 8 €
19:00--23:30 Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, 14 €
Pe 8.8.2014 20:00--00:30, 14 €
Kari Piironen
Su 10.8.2014
13:00--16:30 Atlas ja Timo Rautala & Aki Korhonen, 8 €
19:00--23:30 Kiintotähti & Teuvo Oinas, 14 €
Pe 15.8.2014 20:00--00:30, 14 €
Fernet & Tomi Markkola
Su 17.8.2014
13:00--16:30 Kastanjat & Pertti Tamminen, 8 €
19:00--23:30 Tulipunaruusut, 14 €
Pe 22.8.2014 20:00--00:30, 14 €
Omega & Eija Kantola
Su 24.8.2014
13:00--16:30 Semites, 8 €
19:00--23:30 Pekkaniskan Pojat, 14 €
Pe 29.8.2014 20:00--00:30, 14 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Su 31.8.2014
13:00--16:15 Reino Jalonen ja Kangastus, 8 €
19:00--23:30 Rosso & Tarja Lunnas, 14 €
Pe 5.9.2014 20:00--00:30, 14 €
Hovinarrit, Teemu Roivainen
Su 7.9.2014
13:00--16:15 Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala, 8 €
19:00--23:30 Sinitaivas, 14 €
Pe 12.9.2014 20:00--00:30, 14 €
Channel Four
Su 14.9.2014 19:00--23:30, 14 €
Leif Lindeman
Pe 8.5.2015 20:00--00:30, 15 €
Saija Tuupanen, Omega & Eija Kantola, Marita Taavitsainen
Pe 15.5.2015 20:00--00:30, 14 €
Energia & Tommi Soidinmäki
Su 17.5.2015 13:00--16:30, 8 €
Yönkulkijat & Harry Lindström
Pe 22.5.2015 20:00--00:30, 14 €
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Su 24.5.2015 13:00--16:30, 8 €
Silverado
Pe 29.5.2015 20:00--00:30, 11 €
Myrskytuuli
Su 31.5.2015
13:00--16:30 Pallax, 8 €
19:00--23:30 Pekkaniskan Pojat, 14 €
Pe 5.6.2015 20:00--00:30, 14 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Su 7.6.2015
13:00--16:30 Koijarit & Aki Korhonen, 8 €
19:00--23:30 Sinitaivas, 14 €
Pe 12.6.2015 20:00--00:30, 14 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 14.6.2015
13:00--16:30 Ilpo Taipaleen yhtye & Helli Uusitalo, 8 €
19:00--23:30 Kiintotähti & Teuvo Oinas, 14 €
Pe 19.6.2015 20:00--00:30, 14 €
Kari Vepsä & Onnenmaa
Su 21.6.2015
13:00--16:30 Focus & Sakke Kotilainen, 8 €
19:00--23:30 Jari Puhakka Band & Kaija Lustila, 14 €
Pe 26.6.2015 20:00--00:30, 14 €
Hurma
Su 28.6.2015
13:00--16:30 Rantarolex & Ari Rantanen, 8 €
19:00--23:30 Recados & Anneli Mattila, 14 €
Pe 3.7.2015 20:00--00:30, 14 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Su 5.7.2015
13:00--16:30 Sävelsilta, 8 €
19:00--23:30 Souvarit, 16 €
Pe 10.7.2015 20:00--00:30, 14 €
La Strada & Anita Hirvonen
Su 12.7.2015
13:00--16:30 Antero ja Valamo, 8 €
19:00--23:30 Diesel & Markku Aro, 14 €
Pe 17.7.2015 20:00--00:30
Etiketti & Antti Ahopelto
Su 19.7.2015
13:00--16:30 Maarit Aro, 8 €
19:00--23:30 Yölintu, Aki Korhonen, 15 €
Pe 24.7.2015 20:00--00:30, 14 €
La Strada & Amadeus Lundberg
Su 26.7.2015
13:00--16:30 Kastanjat & Pertti Tamminen, 8 €
19:00--23:30 Helminauha, 14 €
Pe 31.7.2015 20:00--00:30, 14 €
Tulipunaruusut
Su 2.8.2015
13:00--16:30 Urho Valli, 8 €
20:00--00:30 Horizone & Matti ja Teppo, 16 €
Pe 7.8.2015 20:00--00:30, 14 €
Omega & Eija Kantola
Su 9.8.2015 13:00--16:30, 8 €
Reino Jalonen ja Kangastus, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pe 14.8.2015 20:00--00:30, 14 €
Caminito & Kari Piironen
Su 16.8.2015
13:00--16:30 Semites, 8 €
19:00--23:30 Taikakuu, 14 €
Pe 21.8.2015 20:00--00:30, 14 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Su 23.8.2015
13:00--16:30 Atlantic & Ari Aalto, 8 €
19:00--23:30 EXmiehet & Saija Tuupanen, 14 €
Pe 28.8.2015 20:00--00:30, 14 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Su 30.8.2015
13:00--16:30 Juhani Virran yhtye, 8 €
19:00--23:30 Pekkaniskan Pojat, 15 €
Pe 4.9.2015 20:00--00:30, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 6.9.2015
13:00--16:30 Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala, 8 €
19:00--23:30 Finlanders, 15 €
Pe 11.9.2015 20:00--00:30, 14 €
Hurma
Su 13.9.2015 19:00--23:30, 14 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Pe 13.5.2016 20:00--00:30, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 15.5.2016 13:00--16:30, 8 €
Pallax, Ola Mikola
Pe 20.5.2016 20:00--00:30, 15 €
Taikakuu
Su 22.5.2016 13:00--16:30, 8 €
Koijarit, Aki Korhonen
Pe 27.5.2016 20:00--00:30, 15 €
Hurma
Su 29.5.2016 13:00--16:30, 8 €
Silverado
Pe 3.6.2016 20:00--00:30, 15 €
Kulkukoirat® & Maija Tenkanen
Su 5.6.2016
13:00--16:30 Juhani Virta, 8 €
19:00--23:30 Finlanders, 16 €
Pe 10.6.2016 20:00--00:30, 15 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Su 12.6.2016
13:00--16:30 Antero ja Valamo, 8 €
19:00--23:30 Karavaani & Heidi Pakarinen, 15 €
Pe 17.6.2016 20:00--00:30, 15 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 19.6.2016
13:00--16:30 Atlas ja Timo Rautala, 8 €
19:00--23:30 Keidas & Johanna Debreczeni, Jouni Keronen, 15 €
Pe 24.6.2016 20:00--00:30, 15 €
Kari Vepsä & Onnenmaa
Su 26.6.2016
13:00--16:30 Focus & Sakke Kotilainen, 8 €
19:00--23:30 Tuliset, Kaija Pohjola, 15 €
Pe 1.7.2016 20:00--00:30, 15 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Su 3.7.2016
13:00--16:30 Ilpo Taipaleen yhtye & Helli Uusitalo, 8 €
19:00--23:30 Caminito & Kari Piironen, 15 €
Pe 8.7.2016 20:00--00:30, 15 €
FBI-beat
Su 10.7.2016
13:00--16:30 Markku Tuominen, Antero Ketonen, 8 €
19:00--23:30 Fortuna, Arja Koriseva, 16 €
Pe 15.7.2016 20:00--00:30, 16 €
Marco Lundberg, Erika Vikman, Tangokuningas 2016, Tangokuningatar 2016
Su 17.7.2016
13:00--16:30 Sävelsilta, 8 €
19:00--23:30 Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää, 15 €
Pe 22.7.2016 20:00--00:30, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Su 24.7.2016
13:00--16:30 Maarit Aro, 8 €
19:00--23:30 Souvarit, 16 €
Pe 29.7.2016 20:00--00:30, 15 €
Omega & Eija Kantola
Su 31.7.2016
13:00--16:30 Ari Rantanen, 8 €
19:00--23:30 Horizone & Matti ja Teppo, 16 €
Pe 5.8.2016 20:00--00:30, 15 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 7.8.2016
13:00--16:30 Kangastus, Reino Jalonen ja Kangastus, 8 €
19:00--23:30 Jani Helenius band, Amadeus Lundberg, 15 €
Pe 12.8.2016 20:00--00:30, 15 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Su 14.8.2016
13:00--16:30 Kastanjat & Pertti Tamminen, 8 €
19:00--23:30 Avec & Leif Lindeman, 15 €
Pe 19.8.2016 20:00--00:30, 15 €
Caminito & Kari Piironen
Su 21.8.2016
13:00--16:30 Semites, 8 €
19:00--23:30 Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, 16 €
Pe 26.8.2016 20:00--00:30, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 28.8.2016
13:00--16:30 Atlantic, Ari Aalto, 8 €
19:00--23:30 Pekkaniskan Pojat, 15 €
Pe 2.9.2016 20:00--00:30, 15 €
Teemu Harjukari
Su 4.9.2016
13:00--16:30 Sunset, Jarkko Salmi, 8 €
19:00--23:30 Hurma, 15 €
Pe 9.9.2016 20:00--00:30, 15 €
Hovinarrit & Teemu Roivainen
Su 11.9.2016 19:00--23:30, 15 €
Taikakuu
Pe 12.5.2017 20:00--00:30, 15 €
Omega & Eija Kantola
Pe 19.5.2017 20:00--00:30, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Pe 26.5.2017 20:00--00:30, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Pe 2.6.2017 20:00--00:30, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 4.6.2017 19:00--23:30, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Pe 9.6.2017 20:00--00:30, 15 €
Patajätkä, Joel Hallikainen
Su 11.6.2017 19:00--23:30, 15 €
Taikakuu
Pe 16.6.2017 20:00--00:30, 15 €
Hurma
Su 18.6.2017 19:00--23:30, 15 €
Lemmenlautta
Pe 23.6.2017 20:00--00:30, 15 €
Kari Vepsä, Onnenmaa
Su 25.6.2017 19:00--23:30, 16 €
Finlanders
Pe 30.6.2017 20:00--00:30, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 2.7.2017 19:00--23:30, 16 €
Souvarit
Pe 7.7.2017 20:00--00:30, 15 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Su 9.7.2017 19:00--23:30, 15 €
Roulette, Amadeus Lundberg
Pe 14.7.2017 20:00--00:30, 16 €
Teijo Lindström, Aino Niemi
Su 16.7.2017
19:00--23:30 Horizone & Matti ja Teppo, 16 €
15:00--17:00 Teemu Harjukari, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu, 0 €
Pe 21.7.2017 20:00--00:30, 15 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Deja-vu & Aki Korhonen
Su 23.7.2017 19:00--23:30, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Pe 28.7.2017 20:00--00:30, 15 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Su 30.7.2017 19:00--23:30, 16 €
Fortuna, Arja Koriseva
Pe 4.8.2017 20:00--00:30, 15 €
Liekki & Marco Lundberg
Su 6.8.2017 19:00--23:30, 15 €
Diesel & Markku Aro
Pe 11.8.2017 20:00--00:30, 15 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Su 13.8.2017 19:00--23:30
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Pe 18.8.2017 20:00--00:30, 15 €
Roulette, Antti Huovila
Su 20.8.2017 19:00--23:30, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Pe 25.8.2017 20:00--00:30, 15 €
Taikakuu
Su 27.8.2017 19:00--23:30, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Pe 1.9.2017 20:00--00:30, 15 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 3.9.2017 19:00--23:30, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pe 8.9.2017 20:00--00:30, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula
Su 10.9.2017 19:00--23:30, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Pe 15.9.2017 20:00--00:30, 15 €
Hurma
Su 17.9.2017 19:00--23:30, 15 €
Omega & Eija Kantola
Ti 15.5.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: foksi keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 18.5.2018 20:00--01:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pe 25.5.2018 20:00--01:00, 15 €
Taikakuu
Ti 29.5.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: rumba bolero 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: tango perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 1.6.2018 20:00--01:00, 15 €
Myrskytuuli & Janne Raappana
Su 3.6.2018 19:00--24:00, 15 €
Leif Lindeman
Ti 5.6.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: rumba bolero 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: tango perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 8.6.2018 20:00--01:00, 15 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Su 10.6.2018 19:00--24:00, 16 €
Finlanders
Ti 12.6.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: tango 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: cha cha perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: tango keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 15.6.2018 20:00--01:00, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Su 17.6.2018 19:00--24:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Ti 19.6.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: tango 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: cha cha perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: tango keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 22.6.2018 20:00--01:00, 15 €
Kari Vepsä, Onnenmaa
Su 24.6.2018 19:00--24:00, 15 €
Amorio, Johanna Debreczeni
Ti 26.6.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: foksi 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: bugg perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: cha cha keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 29.6.2018 20:00--01:00, 15 €
Hurma
Su 1.7.2018 12 €
Ippe Mansikan orkesteri
Ti 3.7.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: foksi 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: bugg perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: cha cha keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 6.7.2018 20:00--01:00, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula
Su 8.7.2018 19:00--24:00, 15 €
Taikakuu
Ti 10.7.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: hitaat 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: bugg keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 13.7.2018 20:00--01:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Su 15.7.2018 19:00--24:00
Roulette, Amadeus Lundberg
Ti 17.7.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: hitaat 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: bugg keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 20.7.2018 20:00--01:00, 15 €
Omega & Eija Kantola
Su 22.7.2018 19:00--24:00, 15 €
Diesel & Markku Aro
Ti 24.7.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: fusku 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 27.7.2018 20:00--01:00, 15 €
Hurma
Su 29.7.2018 19:00--24:00, 12 €
Kari Vepsä, Onnenmaa
Ti 31.7.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: fusku 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 3.8.2018 20:00--01:00, 15 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Su 5.8.2018 19:00--24:00, 16 €
Horizone & Matti ja Teppo
Ti 7.8.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: valssi 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 10.8.2018 20:00--01:00, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Su 12.8.2018 19:00--24:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Ti 14.8.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: kävelyjenkka 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 17.8.2018 20:00--01:00, 15 €
Fantasia & Aki Samuli
Su 19.8.2018 19:00--24:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Ti 21.8.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: kävelyjenkka 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: humpat perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 24.8.2018 20:00--01:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 26.8.2018 19:00--24:00
Hurma
Ti 28.8.2018
15:30--17:30 tanssikurssi: kävelyhumppa 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: jenkat perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:15--22:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 31.8.2018 20:00--01:00, 15 €
Royal Sound & Teijo Lindström
Su 2.9.2018 19:00--24:00, 15 €
Taikakuu
Ti 14.5.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: hidas valssi 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: fusku perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 17.5.2019 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ti 21.5.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: hidas valssi 60+ perusteet, Auvo Viita-aho, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: fusku perusteet, Auvo Viita-aho, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Auvo Viita-aho, Sekahaku
Pe 24.5.2019 16 €
Omega & Eija Kantola
Ti 28.5.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: valssi 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 31.5.2019 16 €
Energia & Teemu Roivainen
Su 2.6.2019 17 €
Finlanders
Ti 4.6.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: rumba bolero 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 7.6.2019 16 €
Hurma
Su 9.6.2019 16 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Ti 11.6.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: rumba bolero 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: tango perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 14.6.2019 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Su 16.6.2019 17 €
Sinitaivas
Ti 18.6.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: fusku 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: tango perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 21.6.2019 16 €
Matti Esko
Su 23.6.2019 15 €
Kari Vepsä, Onnenmaa
Ti 25.6.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: fusku 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: tango keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 28.6.2019 15 €
Lemmenlautta
Su 30.6.2019 16 €
In The Mood & Suvi Karjula
Ti 2.7.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: foksi 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: tango keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 5.7.2019 16 €
Taikakuu
Su 7.7.2019 15 €
KinoJake
Ti 9.7.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: foksi 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: hitaat perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: bugg keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 12.7.2019 15 €
Janne Tulkki
Su 14.7.2019 15 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Teemu Harjukari
Ti 16.7.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: kävelyjenkka 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: hitaat perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: bugg keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 19.7.2019 16 €
Hurma
Su 21.7.2019 16 €
Fernet & Tomi Markkola
Ti 23.7.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: kävelyhumppa 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: hitaat keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 26.7.2019 16 €
Omega & Eija Kantola
Su 28.7.2019 18 €
Horizone, Matti ja Teppo
Ti 30.7.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: tango 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: hitaat keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 2.8.2019 16 €
Mika Sihvolan orkesteri, Teijo Lindström
Su 4.8.2019 16 €
Energia & Teemu Roivainen
Ti 6.8.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: tango 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: cha cha perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 9.8.2019 16 €
In The Mood & Suvi Karjula
Su 11.8.2019 16 €
Taikakuu
Ti 13.8.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: hitaat 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: cha cha perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 16.8.2019 16 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Su 18.8.2019 18 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Ti 20.8.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: hitaat 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: cha cha keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 23.8.2019 16 €
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Su 25.8.2019 16 €
Janne Raappana
Ti 27.8.2019
15:30--17:30 tanssikurssi: bugg 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: cha cha keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pe 30.8.2019 16 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Su 1.9.2019 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen