Mäntsälän lava

TanssitHuhtikuun puolestavälistä lokakuun alkupuolelle joka viikko la 19:00--01:00, kesäkuun loppupuolelta elokuun puoleenväliin joka viikko ti 19:00--01:00, elokuun puolestavälistä syyskuun loppuun joka viikko pe 19:00--01:00, 38 tanssit vuodessa
Lattia700 m², parkettia, 8-kulmio + suorakulmio
YleisöVaihtelee esiintyjän mukaan, alaikäraja 18 v
Puh040-5956667
Tiedustelut040-5956667
PostiMäntsälän Suurlava, Maisalantie 7, 04600 Mäntsälä
Naistenhaku20:00--20:30, 22--23
VarusteluSavuton ravintola, A-oikeudet, WC, vartioimaton narikka, mahdollisuus yksityistilaisuuksien järjestämiseen
KäyntiosoiteMaisalantie 7, Mäntsälä
Ajo-ohje(a) Tien 140 varrella Mäntsälän keskustasta etelään Hyvinkää--Porvoo-tien risteyksen jälkeen teollisuusalueen reunalla.
(b) (tie 25)-> "Helsinki" (tie 140) 400 m, oikealle "Mäntsälän portti" (Perkkiöpellontie) 150 m, vasemmalle (Maisalantie) 100 m.
KoordinaatitWGS84 N60°37'23.3" E25°17'08.9"
Kotisivuhttp://mantsalansuurlava.fi/
Perustettu1952
MuutaSuuri, katettu anniskeluoikeuksin oleva ulkoterassi lavan yhteydessä. Ulkona kaksi anniskeluoikeuksin olevaa terassia.

Tuorein ohjelmapäivitys tanssinjärjestäjältä 17.2.2020. Seuraavat tiedot on saatu muista lähteistä. Lähetä täydennyspyyntö

La 13.9.2003
Agents & Jorma Kääriäinen, Jouni Raitio
La 24.4.2004
Horizone & Tapani Kansa, Arja Koriseva, avajaiset, avajaiset
Pe 30.4.2004
Yölintu, Tarja Lunnas
La 1.5.2004
Charlies, Syke
La 8.5.2004
Öiset kitarat, Erkki Friman & Reijo Taipale, Juha Mäkinen
La 15.5.2004
Taikakuu, Diesel & Markku Aro
La 22.5.2004
Paula Koivuniemi
La 29.5.2004
Koivu, Marita Taavitsainen
La 5.6.2004
Finlanders, FBI-beat
La 12.6.2004
Pyrstötähti & Henri Hurme, Sata kitaraa & Antti Huovila
La 19.6.2004
Punainen kitara, Seppo Tammilehto
Pe 25.6.2004
Koivu & Marita Taavitsainen, Johnny Guitars, Matti ja Teppo
La 26.6.2004
Pekkaniskan Pojat, Taikakuu
La 3.7.2004
Dolores & Reija Kortet, Horizone & Tapani Kansa
Ti 6.7.2004
Mistral & Anne Mattila, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 10.7.2004
Channel Four, Souvarit
Ti 13.7.2004
FBI-beat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
La 17.7.2004
Fantasia & Arto Nuotio, Syke, Johanna Debreczeni
Ti 20.7.2004
Charlies, Lumipallo & Tommi Soidinmäki
La 24.7.2004
Kari Vepsä & Onnenmaa, Fortuna & Arja Koriseva
Ti 27.7.2004
Rosso & Tarja Lunnas, Elysee & Erkki Räsänen
La 31.7.2004
Pekkaniskan Pojat, Pyrstötähti & Henri Hurme, vapaa pääsy
Ti 3.8.2004
Finlanders
La 7.8.2004
Paula Koivuniemi
Ti 10.8.2004
V.I.P. & Anneli Mattila, Antti Huovila
La 14.8.2004
Diesel & Markku Aro, Taivalkunta Beat
La 21.8.2004
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Horizone, Timo Turunen
La 28.8.2004
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Koivu & Marita Taavitsainen
La 4.9.2004
Kari Tapio
La 11.9.2004
Taivalkunta Beat, Matti ja Teppo
La 18.9.2004
Agents & Jorma Kääriäinen, Jouni Raitio
La 25.9.2004 0 €
Esko Rahkonen
La 23.4.2005
Charlies & Janne Leino, Arja Koriseva, avajaiset, avajaiset
La 30.4.2005
Syke, Koivu & Marita Taavitsainen
La 7.5.2005
Mistral & Anne Mattila, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 14.5.2005
Finlanders, Taikakuu
La 21.5.2005
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Rosso & Tarja Lunnas
La 28.5.2005
Souvarit, Mekka & Paula Koivuniemi
La 4.6.2005
Johnny Guitars, Esko Rahkonen
La 11.6.2005
Kari Vepsä & Onnenmaa, Sata kitaraa & Antti Huovila
La 18.6.2005
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Unelmavävyt
Pe 24.6.2005
Marita Taavitsainen
La 25.6.2005
Pekkaniskan Pojat, Diesel & Markku Aro
La 2.7.2005
Finlanders, Matti ja Teppo
Ti 5.7.2005
Syke, V.I.P. & Anneli Mattila
La 9.7.2005
Kari Vepsä & Onnenmaa, Charlies & Janne Leino
Ti 12.7.2005
Taikakuu, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 16.7.2005
FBI-beat, Fantasia & Arto Nuotio & Kati Fors
Ti 19.7.2005
Lumipallo & Saska Helmikallio, Mistral & Anne Mattila
La 23.7.2005
Fortuna & Arja Koriseva, Timo Turunen
Ti 26.7.2005
Tommys & Charles Plogman, Rosso & Tarja Lunnas
La 30.7.2005
Pekkaniskan Pojat, Pekka Vaattovaara
Ti 2.8.2005
Souvarit
La 6.8.2005
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Reijo Taipale & Juha Mäkinen, kapinatanssit
Su 7.8.2005
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, erikoistanssit kehitysvammaisille, erikoistanssit kehitysvammaisille
La 13.8.2005
Taivalkunta Beat, Esko Rahkonen
La 20.8.2005
Varjokuva, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 27.8.2005
Sata kitaraa & Antti Huovila, Erkki Räsänen
La 3.9.2005
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Mekka & Paula Koivuniemi
La 10.9.2005
Öiset kitarat, Horizone & Matti ja Teppo
La 17.9.2005
Agents & Jorma Kääriäinen, Jouni Raitio
La 24.9.2005
Merituuli, Henri Hurme, päättäjäiset, esiintyjä avoin, päättäjäiset, esiintyjä avoin
La 22.4.2006
Souvarit, Arja Koriseva, avajaiset, avajaiset
La 29.4.2006
Syke, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Su 30.4.2006
Diesel & Markku Aro, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
La 6.5.2006
Sata kitaraa & Antti Huovila, Anne Mattila
La 13.5.2006
Rosso & Tarja Lunnas, Kari Tapio
La 20.5.2006
Tommys & Charles Plogman, Tanssikengät & Teuvo Oinas
La 27.5.2006
Charlies & Janne Leino, V.I.P. & Anneli Mattila
La 3.6.2006
Yölintu
La 10.6.2006
Finlanders
La 17.6.2006
Kari Vepsä & Onnenmaa, Omega & Eija Kantola
Pe 23.6.2006 20:00--02:30
Koivu & Marita Taavitsainen, Reijo Taipale, Juha Mäkinen, Aki Hietala
La 24.6.2006
Taikakuu, Matti ja Teppo
La 1.7.2006
Lumipallo & Saska Helmikallio, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Ti 4.7.2006
V.I.P. & Anneli Mattila, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 8.7.2006
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Henri Hurme
Ti 11.7.2006
Charlies & Janne Leino, Syke
La 15.7.2006
FBI-beat & Markus Törmälä, Fantasia, Sandels, Arto Nuotio & Elina Vettenranta
Ti 18.7.2006
Lumipallo & Marko Lämsä, Rosso & Tarja Lunnas
La 22.7.2006
Tommys & Charles Plogman, Arja Koriseva
Ti 25.7.2006
Mistral & Anne Mattila, Sata kitaraa & Antti Huovila
La 29.7.2006
Pekkaniskan Pojat, Esko Rahkonen
Ti 1.8.2006
Souvarit, Johnny Guitars
La 5.8.2006
Avenue & Anniina Mattila, Seinäruusut & Tommi Soidinmäki, kapinatanssit
Su 6.8.2006
Seinäruusut & Tommi Soidinmäki, erikoistanssit kehitysvammaisille, erikoistanssit kehitysvammaisille
Ti 8.8.2006
Finlanders, Sandels
La 12.8.2006
Diesel & Markku Aro, Reijo Taipale, Juha Mäkinen
La 19.8.2006
Channel Four, Varjokuva
La 26.8.2006
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Koivu & Marita Taavitsainen
La 2.9.2006
Kari Tapio, Anne Mattila
La 9.9.2006
Syke, Matti ja Teppo
La 16.9.2006
Rosso & Tarja Lunnas, Sandels
La 23.9.2006
Agents & Jorma Kääriäinen, Jouni Raitio
La 30.9.2006
Markus Sextet, DeLuxe, päättäjäiset, päättäjäiset
La 21.4.2007
Taikakuu, V.I.P. & Anneli Mattila, avajaiset, avajaiset
La 28.4.2007
Syke, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ma 30.4.2007
Sata kitaraa & Antti Huovila, Koivu & Marita Taavitsainen
La 5.5.2007
Diesel & Markku Aro, FinnNostalgia & Rainer Friman
La 12.5.2007
Pekkaniskan Pojat, Kari Tapio
La 19.5.2007
Yölintu, Jari Kokkinen
La 26.5.2007
Mistral & Anne Mattila, Jani ja Jetsetters
La 2.6.2007
Avenue & Anniina Mattila, Tapani Kansa
La 9.6.2007
Finlanders, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 16.6.2007
Kari Vepsä & Onnenmaa, Syke
Pe 22.6.2007
Charlies, Koivu & Marita Taavitsainen, Eino Grön, Aki Hietala
La 23.6.2007
Matti ja Teppo, Mikko Mäkeläinen
La 30.6.2007
Charlies, Tommys & Charles Plogman
Ti 3.7.2007
Taikakuu, V.I.P. & Anneli Mattila
La 7.7.2007
Sami Keskitalo, FBI-beat & Markus Törmälä
Ti 10.7.2007
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Mistral & Anne Mattila
La 14.7.2007
Fantasia, Varjokuva, Sandels, Arto Nuotio, Jenna Bågeberg
Ti 17.7.2007
Tarja Lunnas, Henri Stenroth
La 21.7.2007
Avec & Saska Helmikallio, Solistiyhtye Ketola ja Witikainen
Ti 24.7.2007
Sata kitaraa & Antti Huovila, Mikko Mäkeläinen
La 28.7.2007
Voimaorkesteri, Kauko Simonen, 55-vuotisjuhlatanssit
Ti 31.7.2007
Pekkaniskan Pojat, Markus Sextet
La 4.8.2007
Avec & Saska Helmikallio, Uusi iloinen orkesteri & Isto Hiltunen, kapinatanssit
Ti 7.8.2007
Finlanders
La 11.8.2007
Diesel & Markku Aro, Reijo Taipale, Juha Mäkinen
La 18.8.2007
Taikakuu, Mikko Mäkeläinen
La 25.8.2007
Finlanders, Marita Taavitsainen
La 1.9.2007
Rosso & Tarja Lunnas, Kari Tapio
La 8.9.2007
Avec & Saska Helmikallio, Jani ja Jetsetters
La 15.9.2007
Tulipunaruusut, Boogie
La 22.9.2007
Sinitaivas, Syke
La 29.9.2007
Markus Sextet, Merituuli
La 19.4.2008
Rosso & Tarja Lunnas, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, avajaiset, avajaiset
La 26.4.2008
Koivu & Marita Taavitsainen, Jani ja Jetsetters
Ke 30.4.2008
Tommys & Charles Plogman, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 3.5.2008
Souvarit, Myrskytuuli
La 10.5.2008
Sunset & Jarkko Salmi, Yölintu
La 17.5.2008
Finlanders, Syke
La 24.5.2008
Pekkaniskan Pojat, Markus Sextet
La 31.5.2008
Omega & Eija Kantola, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
La 7.6.2008
Varjokuva, Mistral & Anne Mattila
La 14.6.2008
Diesel & Markku Aro, Solistiyhtye Ketola ja Witikainen
Pe 20.6.2008
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 21.6.2008
Charlies, Horizone & Matti ja Teppo
La 28.6.2008
FinnNostalgia & Rainer Friman, V.I.P. & Anneli Mattila
Ti 1.7.2008
Syke, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
La 5.7.2008
Avenue & Anniina Mattila, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ti 8.7.2008
Charlies, Tommys & Charles Plogman
La 12.7.2008
Varjokuva, Sata kitaraa & Antti Huovila
Ti 15.7.2008
Rosso & Tarja Lunnas, Mistral & Anne Mattila
La 19.7.2008
FBI-beat, Sandels, Hanna Talikainen
Ti 22.7.2008
Omega & Eija Kantola, Jukka Hallikainen
La 26.7.2008
Sinitaivas, Markus Sextet
Ti 29.7.2008
Pekkaniskan Pojat, Taikakuu
La 2.8.2008
Fortuna & Arja Koriseva, V.I.P. & Anneli Mattila, kapinatanssit
Ti 5.8.2008
Channel Four, Horizone & Matti ja Teppo
La 9.8.2008
Diesel & Markku Aro, Omega & Eija Kantola
Ti 12.8.2008
Myrskytuuli
La 16.8.2008
Taikakuu, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
La 23.8.2008
Sinitaivas, Syke
La 30.8.2008 20:00--01:30
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Koivu & Marita Taavitsainen
La 6.9.2008 20:00--01:30
Finlanders, Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 13.9.2008 20:00--01:30
Rosso & Tarja Lunnas, Horizone & Matti ja Teppo
La 20.9.2008 20:00--01:30
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Johnny Guitars
La 27.9.2008 20:00--01:30
Sami Keskitalo & Pohjoisen juna, Markus Sextet, päättäjäiset, päättäjäiset
La 18.4.2009
Souvarit, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, avajaiset, avajaiset
La 25.4.2009
Pekkaniskan Pojat, Myrskytuuli
To 30.4.2009
Tommys & Charles Plogman, Helmenkalastajat
La 2.5.2009
Varjokuva, Solistiyhtye Ketola ja Witikainen
La 9.5.2009
Kari Tapio, Tarja Lunnas
La 16.5.2009
Finlanders, Eija Kantola
La 23.5.2009
FBI-beat & Markus Törmälä, Syke
La 30.5.2009
Yölintu, Jarkko Salmi
La 6.6.2009
Taikakuu, Diesel & Markku Aro
La 13.6.2009
Charlies, Sinitaivas
Pe 19.6.2009 20:00--02:30
Kari Vepsä & Onnenmaa, Reijo Taipale & Juha Mäkinen
La 20.6.2009
V.I.P. & Anneli Mattila, Matti ja Teppo
La 27.6.2009
Nelinpeli & Mikael Konttinen, Eino Grön
Ti 30.6.2009
Varjokuva, Mistral & Anne Mattila
La 4.7.2009
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Avenue & Anniina Mattila
Ti 7.7.2009
Tommys & Charles Plogman, Omega & Eija Kantola
La 11.7.2009
Markus Sextet, Antti Huovila
Ti 14.7.2009
Pekkaniskan Pojat, Taikakuu
La 18.7.2009
FBI-beat & Markus Törmälä, Fantasia & Amadeus Lundberg, Solistiyhtye Ketola ja Witikainen
Ti 21.7.2009
V.I.P. & Kaija Lustila & Anneli Mattila
La 25.7.2009
Sinitaivas, Syke
Ti 28.7.2009
Helmenkalastajat
La 1.8.2009
Omega & Eija Kantola, Myrskytuuli
Ti 4.8.2009
Sinitaivas & Tarja Lunnas
La 8.8.2009
Charlies, Diesel & Markku Aro
Su 9.8.2009
Diesel & Markku Aro & erikoistanssit kehitysvammaisille, erikoistanssit kehitysvammaisille
Ti 11.8.2009
Finlanders, Myrskytuuli
La 15.8.2009
Varjokuva & Arja Koriseva
La 22.8.2009
Tommys & Charles Plogman, Taikakuu
La 29.8.2009
Mistral & Reijo Taipale & Juha Mäkinen & Anne Mattila
La 12.9.2009
Fantasia & Tarja Lunnas & Amadeus Lundberg
La 19.9.2009
Pekkaniskan Pojat, Fernet & Tomi Markkola
La 26.9.2009
Sunset, Markus Sextet, Jarkko Salmi
La 17.4.2010 20:00--01:30
Sinitaivas, Finlanders, avajaiset, avajaiset
La 24.4.2010 20:00--01:30
Pekkaniskan Pojat, Helmenkalastajat
Pe 30.4.2010 20:00--01:30
Korsuorkesteri, Syke
La 1.5.2010 20:00--01:30
Markus Sextet, Kari Tapio
La 8.5.2010 20:00--01:30
Souvarit, Tarja Lunnas
La 15.5.2010 20:00--01:30
Rosette & Kaija Lustila, FBI-beat & Markus Törmälä
La 22.5.2010 20:00--01:30
Taikakuu, Omega & Eija Kantola
La 29.5.2010 20:00--01:30
Sunset & Jarkko Salmi, Men in Black & Jari Sillanpää
La 5.6.2010 20:00--01:30
Myrskytuuli, Mistral & Anne Mattila
La 12.6.2010 20:00--01:30
Tommys & Charles Plogman, Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
La 19.6.2010 20:00--01:30
V.I.P. & Anneli Mattila, Matti ja Teppo
Pe 25.6.2010 20:00--01:30
La Strada & Anita Hirvonen, Reijo Taipale
La 26.6.2010 20:00--01:30
Charlies, Arja Koriseva
La 3.7.2010 20:00--01:30
Taikakuu, Helmenkalastajat
Ti 6.7.2010 20:00--00:30
Omega & Eija Kantola, Syke
La 10.7.2010 20:00--01:30
Diesel & Markku Aro, Avec & Saska Helmikallio
Ti 13.7.2010 20:00--00:30
Sinitaivas, Mistral & Anne Mattila
La 17.7.2010 20:00--01:30
Myrskytuuli & Markku Ketola, Solistiyhtye Ketola ja Witikainen, Marko Maunuksela
Ti 20.7.2010 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat, Suvi Karjula
La 24.7.2010 20:00--01:30
FBI-beat & Markus Törmälä, Tomi Markkola
Ti 27.7.2010 20:00--00:30
Varjokuva, Helmenkalastajat
La 31.7.2010 20:00--01:30
Souvarit, Jukka Eskelisen kvartetti
Ti 3.8.2010 20:00--00:30
V.I.P. & Anneli Mattila, Tarja Lunnas
La 7.8.2010 20:00--01:30
La Strada & Anita Hirvonen, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Ti 10.8.2010 20:00--00:30
Finlanders, Myrskytuuli
La 14.8.2010 20:00--01:30
Arja Koriseva, Kari Tapio, elojuhla
La 21.8.2010 20:00--01:30
Helmenkalastajat, Matti ja Teppo
La 28.8.2010 20:00--01:30
Sinitaivas, Reijo Taipale
La 4.9.2010 20:00--01:30
Taikakuu, Syke
La 11.9.2010 20:00--01:30
Pekkaniskan Pojat, Tarja Lunnas
La 18.9.2010
Onnenkulkurit, In The Mood
La 25.9.2010
Fernet & Tomi Markkola, Markus Sextet, päättäjäiset, päättäjäiset
La 30.4.2011 20:00--01:30
Tommys & Charles Plogman, Mistral & Anne Mattila, avajaiset, avajaiset
La 7.5.2011 20:00--01:30
Rosso & Tarja Lunnas, Myrskytuuli
La 14.5.2011 20:00--01:30
Sinitaivas, In The Mood
La 21.5.2011 20:00--01:30
Omega & Eija Kantola, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
La 28.5.2011 20:00--01:30
Helmenkalastajat, Men in Black & Jari Sillanpää
La 4.6.2011 20:00--01:30
Pekkaniskan Pojat, Diesel & Markku Aro
La 11.6.2011 20:00--01:30
V.I.P. & Anneli Mattila, Onnenkulkurit
La 18.6.2011 20:00--01:30
Finlanders, Ami Jaara ja Amico
Pe 24.6.2011 20:00--01:30
La Strada & Anita Hirvonen, Reijo Taipale
La 25.6.2011 20:00--01:30
FBI-beat & Markus Törmälä, Matti ja Teppo
La 2.7.2011 20:00--01:30
Channel Four, Mistral & Anne Mattila
Ti 5.7.2011 20:00--00:30
Taikakuu, Omega & Eija Kantola
La 9.7.2011 20:00--01:30
Syke, Arja Koriseva
Ti 12.7.2011 20:00--00:30
Varjokuva, Markus Sextet
La 16.7.2011 20:00--01:30
Solistiyhtye Ketola ja Witikainen & Markku Ketola, Florida & Eino Grön, Mervi Koponen
Ti 19.7.2011 20:00--00:30
In The Mood, Helminauha, Heikki Koskelo
La 23.7.2011 20:00--01:30
Fernet & Tomi Markkola, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ti 26.7.2011 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat, Syke
La 30.7.2011 20:00--01:30
Diesel & Markku Aro, V.I.P. & Anneli Mattila
Ti 2.8.2011 20:00--00:30
Sinitaivas, Rosso & Tarja Lunnas
La 6.8.2011 20:00--01:30
Avec & Saska Helmikallio, Viihdyttäjä 2011, Suvi Karjula
Ti 9.8.2011 20:00--00:30
Finlanders, Myrskytuuli
La 13.8.2011 20:00--01:30
Helmenkalastajat, Matti ja Teppo, elojuhla
Su 14.8.2011 14:00--17:00
Avec & Saska Helmikallio, erikoistanssit kehitysvammaisille, erikoistanssit kehitysvammaisille
La 20.8.2011 20:00--01:30
Varjokuva, Hurma
La 27.8.2011 20:00--01:30
Omega & Eija Kantola, Reijo Taipale
La 3.9.2011
Taikakuu, Arja Koriseva
La 10.9.2011
Syke, Rosso & Tarja Lunnas
La 17.9.2011
Markus Sextet, Onnenkulkurit
La 21.4.2012
Pekkaniskan Pojat, Rosso & Tarja Lunnas, avajaiset, avajaiset
La 28.4.2012
FBI-beat & Markus Törmälä, Matti ja Teppo
Ma 30.4.2012
Diesel & Markku Aro, Myrskytuuli
La 5.5.2012
Onnenkulkurit, Agents & Vesa Haaja
La 12.5.2012
Sinitaivas, Mistral & Anne Mattila
La 19.5.2012
Finlanders, Arja Koriseva
La 26.5.2012
Taikakuu, Anneli Mattila
La 2.6.2012
Charles Plogman & Ronnies, Syke
La 9.6.2012
Men in Black & Jari Sillanpää, In The Mood
La 16.6.2012
Sunset, Yölintu, Jarkko Salmi
Pe 22.6.2012
La Strada & Anita Hirvonen, Reijo Taipale
La 23.6.2012
Rosette & Kaija Lustila, Marita Taavitsainen
La 30.6.2012
Diesel & Markku Aro, Myrskytuuli
Ti 3.7.2012
Taikakuu, Hurma
La 7.7.2012
Channel Four, Ami Jaara ja Amico
Ti 10.7.2012
Omega & Eija Kantola, Hurma
La 14.7.2012
Onnenkulkurit, Anneli Mattila
Ti 17.7.2012
Myrskytuuli, Markus Sextet
La 21.7.2012
Charles Plogman & Ronnies, Solistiyhtye Ketola ja Witikainen, Pekka Mikkola
Ti 24.7.2012
Pekkaniskan Pojat, Onnentähti, Terhi Matikainen
La 28.7.2012 0 €
La Strada & Anita Hirvonen, In The Mood, 60-vuotisjuhlatanssit
Ti 31.7.2012
Sinitaivas, Rosso & Tarja Lunnas
La 4.8.2012
Helmenkalastajat, Sawotta & Pekka Hartonen
Ti 7.8.2012
Finlanders, Syke
La 11.8.2012
Omega & Eija Kantola, Markus Sextet
La 18.8.2012
Matti ja Teppo, elojuhla
La 25.8.2012
FBI-beat & Markus Törmälä, Men in Black & Jari Sillanpää
La 1.9.2012
Arja Koriseva, Reijo Taipale
La 8.9.2012
Rosette & Kaija Lustila, Fantasia & Marko Maunuksela
La 15.9.2012
Varjokuva, Onnenkulkurit
La 20.4.2013
Syke, Rosso & Tarja Lunnas
La 27.4.2013 17 €
Sinitaivas, Myrskytuuli
Ti 30.4.2013 20 €
Pekkaniskan Pojat, Anneli Mattila
La 4.5.2013 17 €
Taikakuu, Markku Aro
Pe 10.5.2013
Boogie
La 11.5.2013 17 €
Finlanders, Helminauha
Su 12.5.2013 12:00--16:00, 0 €
Balladium
Pe 17.5.2013 15 €
Pop-finlandia, Virve Rosti
La 18.5.2013 17 €
FBI-beat & Markus Törmälä, Eija Kantola
La 25.5.2013 20 €
Ami Jaara ja Amico, Men in Black & Jari Sillanpää
La 1.6.2013 17 €
Varjokuva, Helmenkalastajat, Mr. Breathless
La 8.6.2013
Rosette & Kaija Lustila, Hurma
Pe 14.6.2013 15 €
Köpi Koski ja Projekti, Dingo
La 15.6.2013
Sunset & Arto Nuotio, Terhi Matikainen
Pe 21.6.2013
Roulette & Kukka Kiri, Anita Hirvonen, Reijo Taipale
La 22.6.2013
Fortuna & Arja Koriseva, Matti ja Teppo
La 29.6.2013
Markus Sextet
Ti 2.7.2013
Omega & Eija Kantola, Syke
La 6.7.2013
Channel Four, Koivu & Marita Taavitsainen
Ti 9.7.2013
Taikakuu, Varjokuva
La 13.7.2013
HotLine & Lasse Laaksonen, V.I.P. & Anneli Mattila
Ti 16.7.2013
Sinitaivas, Rosso & Tarja Lunnas
La 20.7.2013
Kyösti Mäkimattila, Mistral & Anne Mattila, Markku Ketola, Heidi Pakarinen, Tangokuningatar 2013
Ti 23.7.2013
Fernet & Tomi Markkola, Teijo Suomi Orch
La 27.7.2013
FBI-beat & Markus Törmälä, Markku Aro
Ti 30.7.2013
Pekkaniskan Pojat, Ami Jaara ja Amico
La 3.8.2013
Rosso & Tarja Lunnas, Helmenkalastajat
Ti 6.8.2013
Finlanders, Helminauha
La 10.8.2013
La Strada & Anita Hirvonen, Fortuna & Arja Koriseva
Ti 13.8.2013
Hurma, Kalle Jussila
La 17.8.2013
Varjokuva, Matti ja Teppo
La 24.8.2013
Channel Four, Roulette, Reijo Taipale
La 31.8.2013
Onnenkulkurit, Men in Black & Jari Sillanpää
La 7.9.2013
Omega & Eija Kantola, Myrskytuuli
La 14.9.2013
Markus Sextet, Ilta-aurinko, Leif Lindeman
La 21.9.2013
Sesam & Antti Raiski, Onnentähti, Laura Voutilainen
La 28.9.2013
Rosette, Väriloiste, Marion Rung
La 5.10.2013
Henkka ja Kulkurit, Kalle Jussila
La 19.4.2014 19:00--01:00, 16 €
Rosso & Tarja Lunnas, Myrskytuuli
Su 20.4.2014 19:00--01:00, 16 €
FBI-beat, Omega & Markus Törmälä & Eija Kantola
Pe 25.4.2014 20:00--02:00, 20 €
Klamydia
La 26.4.2014 19:00--01:00, 16 €
Sinitaivas, Hurma
Ke 30.4.2014 19:00--01:00
Pekkaniskan Pojat, In The Mood
La 3.5.2014 19:00--01:00, 16 €
Diesel & Markku Aro, Hovinarrit & Heidi Pakarinen
La 10.5.2014 19:00--01:00
Finlanders, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Su 11.5.2014 14:00--17:00, 12 €
Pekkaniskan Pojat
La 17.5.2014 19:00--01:00
Taikakuu, Sunset, Arto Nuotio
La 24.5.2014 19:00--01:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, NeljänSuora
La 31.5.2014 19:00--01:00
Helminauha, Terhi Matikainen
La 7.6.2014 19:00--01:00
Channel Four, Fantasia & Marko Maunuksela
La 14.6.2014 19:00--01:00
Presto & Kake Randelin, Nelinpeli & Mikael Konttinen
Pe 20.6.2014 19:00--01:00
Diesel & Markku Aro, Anita Hirvonen
La 21.6.2014 19:00--01:00
Karavaani & Susanna Heikki, Matti ja Teppo
Ti 24.6.2014 19:00--01:00
Caminito & Kari Piironen, Onnenkulkurit
La 28.6.2014 19:00--01:00
In The Mood, Suvi Teräsniska & Kalle Jussila
Ti 1.7.2014
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Rosso & Tarja Lunnas
Ke 2.7.2014 13:00--17:00, 10 €
Passion, Marion Rung & Raider
La 5.7.2014
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Markus Sextet, Ilta-aurinko
Ti 8.7.2014
Omega & Eija Kantola, Hurma
Ke 9.7.2014
Värisuora & Minna Engström
La 12.7.2014
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, FBI-beat
Ti 15.7.2014
Sinitaivas, Taikakuu
Ke 16.7.2014
Pepe Enroth
La 19.7.2014
Solistiyhtye Ketola ja Witikainen, Hovinarrit, Markus Allan, Maria Tyyster, Teemu Roivainen
Ti 22.7.2014 19:00--01:00, 16 €
Myrskytuuli, Koivu & Marita Taavitsainen
Ke 23.7.2014 13:00--17:00, 10 €
Eero Seppälä
La 26.7.2014 19:00--01:00, 16 €
Sunset, Anita Hirvonen & Arto Nuotio
Ti 29.7.2014 16 €
Pekkaniskan Pojat & Kalle Jussila
La 2.8.2014 16 €
Fortuna, Fantasia & Arja Koriseva & Marko Maunuksela
Ti 5.8.2014 16 €
Markus Sextet, Hurma
La 9.8.2014
Rosso & Tarja Lunnas, In The Mood & Suvi Karjula
Ti 12.8.2014
Finlanders, Ilta-aurinko
La 16.8.2014
La Strada, Horizone & Matti ja Teppo
Ti 19.8.2014
FinnNostalgia & Dimitri Isberg, Tuliset, Teijo Suomi Orch, Antti Toivola
La 23.8.2014
Onnentähti, Terhi Matikainen
Ti 26.8.2014
Myrskytuuli, Seireenit
La 30.8.2014
Sesam & Antti Raiski, Jani ja Jetsetters
La 6.9.2014
Köpi Koski ja Projekti, Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala
La 13.9.2014
Channel Four, Finlanders
La 20.9.2014
Omega & Eija Kantola & Markus Allan
La 27.9.2014
Onnenkulkurit & J. Eskelinen & Kalle Jussila, Ari Nylundin orkesteri, Harri Nuutinen
Su 16.11.2014
Kalle Jussila, konsertti, konsertti
La 18.4.2015 19:00--01:00, 16 €
FBI-beat, Karavaani & Heidi Pakarinen
La 25.4.2015 19:00--01:00, 16 €
Taikakuu, Myrskytuuli
To 30.4.2015 19:00--01:00, 17 €
Finlanders, Helminauha
La 2.5.2015 19:00--01:00, 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 9.5.2015 19:00--01:00, 16 €
Tulipunaruusut, Koivu & Marita Taavitsainen
La 16.5.2015 19:00--01:00, 16 €
Diesel, Rosso & Markku Aro & Tarja Lunnas
La 23.5.2015 19:00--01:00, 16 €
Onnenkulkurit, Kari Piironen
La 30.5.2015 16 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, In The Mood & Suvi Karjula
La 6.6.2015
Helmenkalastajat, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
La 13.6.2015
Omega & Eija Kantola, Keidas & Jouni Keronen, Johanna Debreczeni
Pe 19.6.2015 19:00--01:00
La Strada & Anita Hirvonen, Avec & Leif Lindeman
La 20.6.2015 19:00--01:00
Amorio, Matti ja Teppo, Terhi Matikainen
Ti 23.6.2015 16 €
Taikakuu, Jani ja Jetsetters
La 27.6.2015 19:00--01:00, 16 €
Channel Four, Seireenit
Ti 30.6.2015 19:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola, Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
La 4.7.2015
Rosso & Tarja Lunnas, Jackpot & Jukka Hallikainen
Ti 7.7.2015 16 €
Diesel & Markku Aro & Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty
La 11.7.2015 19:00--01:00, 16 €
FBI-beat, Saska Helmikallio
Ti 14.7.2015 16 €
Kyösti Mäkimattila & Hurma, Varjokuva
La 18.7.2015 16 €
Markus Sextet, Anneli Mattila
Ti 21.7.2015 16 €
Pekkaniskan Pojat, Rosette, Charles Plogman
La 25.7.2015 16 €
Fortuna & Arja Koriseva, Karavaani & Heidi Pakarinen
Ti 28.7.2015 16 €
Sinitaivas, Värisuora
La 1.8.2015 16 €
Sunset, Fantasia & Marko Maunuksela, Arto Nuotio
Su 2.8.2015 12 €
Fantasia & Marko Maunuksela
Ti 4.8.2015 14 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 8.8.2015 17 €
Helminauha, Matti ja Teppo
Ti 11.8.2015 14 €
Finlanders
Ke 12.8.2015 32.50 €
Sami Hedberg
La 15.8.2015 19:00--01:00, 16 €
Hurma, Kalle Jussila
La 22.8.2015 16 €
FBI-beat, Jani ja Jetsetters
Pe 28.8.2015 21:00--01:00, 5 €
Jari Vilja
La 29.8.2015 19:00--01:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Su 30.8.2015 18:00--22:00, 20 €
Eki Jantunen, Lasse Könönen, Eila Pienimäki, Markus Allan, Taisto Saaresaho, Marko Haavisto, Marco Lundberg, Harri Nuutinen, Jarmo Pellinen, Nino Nyman
La 5.9.2015 19:00--00:30, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula
Pe 11.9.2015 19:00--02:00, 20 €
Francine, Purkamo
La 12.9.2015 19:00--01:00, 15 €
Myrskytuuli
La 19.9.2015 19:00--01:00, 16 €
La Strada & Anita Hirvonen, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
La 26.9.2015 16 €
Pekkaniskan Pojat, Onnenkulkurit
La 16.4.2016 19:00--01:00, 16 €
Finlanders, Lemmenlautta
La 23.4.2016 19:00--01:00, 16 €
Taikakuu, Helminauha
Pe 29.4.2016 20:00--01:00, 20 €
Klamydia, Die Amor
La 30.4.2016 19:00--01:00, 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Markus Allan
La 7.5.2016 19:00--01:00, 16 €
Etiketti & Antti Ahopelto, Amadeus Lundberg
La 14.5.2016 14:00--01:00, 0 €
Tommy Huovinen ja Paholaiset, Dog Days Revolution
Ti 17.5.2016 19:30--23:30, 15 €
Souvarit
La 21.5.2016 19:00--01:00, 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, TopSecret & Maria Tyyster
La 28.5.2016 19:30--24:00, 16 €
Avec & Leif Lindeman
La 4.6.2016 19:00--01:00, 16 €
FBI-beat & Markus Törmälä, Seireenit
Ti 7.6.2016 19:00--24:00, 10 €
Ari Nylundin orkesteri & Janus Hanski, Kalle Jussila, Ilkka Vainio
La 11.6.2016 19:00--24:00, 16 €
Midinetti & Johanna Pakonen
La 18.6.2016 19:00--01:00, 16 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Tanssiorkesteri Kaiho
Ti 21.6.2016 19:30--24:00, 16 €
Finlanders
Pe 24.6.2016 19:00--02:00, 18 €
La Strada & Anita Hirvonen, Sesam & Antti Raiski
La 25.6.2016 19:00--02:00, 20 €
Horizone & Matti ja Teppo, In The Mood & Suvi Karjula
Ti 28.6.2016 19:00--01:00, 17 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Sinitaivas
La 2.7.2016 19:00--01:00, 16 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Ti 5.7.2016 19:30--24:00, 16 €
Hurma
La 9.7.2016 19:00--01:00, 16 €
Charles Plogman, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ti 12.7.2016 19:00--24:00, 16 €
Diesel & Markku Aro
La 16.7.2016 19:00--01:00, 16 €
Rosso & Tarja Lunnas & Teemu Roivainen, Hovinarrit
Ti 19.7.2016 19:00--23:30, 16 €
Taikakuu
La 23.7.2016 19:00--01:00, 16 €
Myrskytuuli, Unelmavävyt
Ti 26.7.2016 19:00--00:30, 16 €
Helminauha, Ippe Mansikan orkesteri
La 30.7.2016 19:00--01:00, 17 €
Fortuna, Fantasia & Aki Samuli, Arja Koriseva
Ti 2.8.2016 19:00--01:00, 17 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Finlanders
La 6.8.2016 19:00--01:00, 16 €
FBI-beat & Markus Törmälä, Markus Sextet
Su 7.8.2016 14:00--17:00, 12 €
In The Mood & Suvi Karjula
Ti 9.8.2016 19:00--01:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Terhi Matikainen
La 13.8.2016 19:00--01:00, 16 €
Fernet & Tomi Markkola, Henkka ja Kulkurit
Ti 16.8.2016 19:00--24:00, 16 €
Fantasia & Aki Samuli
La 20.8.2016 19:00--00:30, 16 €
Norolan Pojat, Avec & Leif Lindeman
Pe 26.8.2016 20:00--02:00, 10 €
Disko, disko
La 27.8.2016 19:00--01:00, 16 €
Diesel & Markku Aro, Onnenkulkurit
Su 28.8.2016 17:00--21:00, 15 €
Markus Allan
La 3.9.2016 19:00--01:00, 17 €
Caminito, Horizone & Kari Piironen, Matti ja Teppo
La 10.9.2016 19:00--01:00, 16 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, Talisman & Marko Maunuksela
La 17.9.2016 19:00--01:00, 16 €
In The Mood & Suvi Karjula, Lemmenlautta
La 24.9.2016 19:00--01:00, 17 €
Helminauha, Hurma
Su 25.9.2016 15:00--21:00, 20 €
Roulette, Eila Pienimäki, Markus Allan & Pasi Kaunisto & Jenna Bågeberg & Jarmo Pellinen, Eija Sinikka
Ti 6.12.2016 14:00--15:30, 15 €
Markku Ketola, Rami Rafael, Benjamin Enroth, Kalle Jussila, Jere Vilkkinen, konsertti, konsertti
La 22.4.2017 19:00--01:00, 16 €
Fortuna, Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Arja Koriseva
La 29.4.2017 20:00--01:00, 2000 €
Johnny & The Dodgers, Sherwood Tigers
Su 30.4.2017 20:00--02:00, 10 €
Disko, disko
La 6.5.2017 19:00--24:00, 15 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
La 13.5.2017 15 €
Flangers, Jani Wickholm
La 20.5.2017 19:00--24:00, 15 €
Patajätkä, Joel Hallikainen
La 27.5.2017
Helminauha
La 3.6.2017 20:00--02:00, 10 €
Disko, disko
La 10.6.2017 19:00--23:30, 15 €
Talisman & Marko Maunuksela
La 17.6.2017 19:00--01:00, 16 €
Norolan Pojat, Roulette, Markus Allan
Ti 20.6.2017 19:00--23:30, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Pe 23.6.2017 19:00--02:00, 18 €
La Strada, Lemmenlautta, Anita Hirvonen
La 24.6.2017 19:00--02:00, 18 €
Fantasia & Aki Samuli, Omega & Eija Kantola, Onnenkipinä & Jarno Itkonen
Ti 27.6.2017 19:00--23:30, 16 €
Sinitaivas
La 1.7.2017 19:00--01:00, 16 €
Tanssiorkesteri Kaiho, Ano, Kalle Jussila
Ti 4.7.2017 19:00--23:30, 16 €
In The Mood & Suvi Karjula
La 8.7.2017 19:00--24:00, 16 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Ti 11.7.2017 19:00--23:30, 16 €
EXmiehet
La 15.7.2017 19:00--23:30, 16 €
Rosso & Tarja Lunnas
Ti 18.7.2017 19:00--23:30, 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 22.7.2017 19:00--24:00, 16 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Ti 25.7.2017 19:00--23:30, 16 €
LäpiValaisu
La 29.7.2017 19:00--01:00, 16 €
La Strada, Lemmenlautta
Ti 1.8.2017 19:00--23:30, 16 €
Finlanders
Pe 4.8.2017 20:00--01:00, 18 €
Roulette, Markus Allan, Jarmo Pellinen
La 5.8.2017 16 €
Hovinarrit, Teemu Roivainen
Su 6.8.2017 14:00--17:00, 12 €
Fantasia & Aki Samuli
Ti 8.8.2017 19:00--23:30, 16 €
Taikakuu
La 12.8.2017 20:00--24:00, 17.50 €
Johnny & The Dodgers, Sherwood Tigers
Ti 15.8.2017 19:00--23:30, 16 €
Hurma
La 19.8.2017 19:00--23:30, 16 €
J. Eskelinen
La 26.8.2017 19:00--23:30, 16 €
Rosette, Charles Plogman
Pe 1.9.2017 20:00--02:00, 10 €
Disko, disko
La 2.9.2017 19:00--23:30, 16 €
In The Mood & Suvi Karjula
La 9.9.2017 19:00--23:30, 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 16.9.2017 19:00--01:00, 16 €
Fantasia & Aki Samuli, Ano, Kalle Jussila
La 23.9.2017 15 €
Matti Nykänen
La 30.9.2017 16 €
Fortuna, Arja Koriseva
La 28.10.2017 17:00--20:00, 10 €
Dallapé
Ti 5.12.2017 20:00--24:00, 0 €
Lemmenlautta
La 14.4.2018 17 €
Lemmenlautta
Pe 20.4.2018 22 €
Klamydia
La 21.4.2018 17 €
Helminauha
La 28.4.2018
19:00--23:30 Energia & Teemu Roivainen, 17 €
17:00--18:30 tanssikurssi: wanha tango, 25,00 sis.opetus, lippu, pullakahvit, Juhani Tahvanainen
Ma 30.4.2018 19:00--23:30, 17 €
LäpiValaisu
Pe 4.5.2018 13:00--16:00, 10 €
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
La 5.5.2018 19:00--23:30, 17 €
Diesel & Markku Aro
Pe 11.5.2018 13:00--16:00, 10 €
Kulkuripojat
Pe 18.5.2018 13:00--16:00, 10 €
Jouni Raitio
La 19.5.2018 19:00--01:00, 17 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, J. Eskelinen
Pe 25.5.2018 13:00--16:00, 10 €
Tosimiehet
La 26.5.2018 19:00--23:30, 17 €
Henkka ja Kulkurit
La 2.6.2018 17 €
Kalle Jussila
La 9.6.2018 17 €
Etiketti & Antti Ahopelto
La 16.6.2018 17 €
FBI-beat
Ti 19.6.2018 17 €
Lemmenlautta
Pe 22.6.2018 19:00--01:00, 20 €
Diesel & Markku Aro, In The Mood & Suvi Karjula
La 23.6.2018 19:00--01:00, 18 €
Vanha liitto, Saanko luvan, Lea Laven, Matti Silmu
Ti 26.6.2018 19:15--23:30, 17 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 30.6.2018 19:15--23:30, 17 €
Sinitaivas
Ti 3.7.2018 19:15--23:30, 17 €
Taikakuu
La 7.7.2018 19:00--23:30, 17 €
Komiat
Ti 10.7.2018 19:15--23:30, 17 €
Energia & Teemu Roivainen
La 14.7.2018 19:15--23:30, 17 €
Rosso & Tarja Lunnas
Ti 17.7.2018
19:15--23:30 Omega & Eija Kantola, 17 €
17:00--18:30 tanssikurssi: hidas valssille perusteista aloitetaan edeten kuvioihin, 25 e (sis tanssikurssin ja -lipun sekä pullakahvit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:00--18:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteista aloitetaan edeten kuvioihin, 25 e (sis. tanssikurssin ja -lipun sekä pullakahvit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Ti 24.7.2018
19:15--23:30 In The Mood & Suvi Karjula, 17 €
17:00--18:30 tanssikurssi: etenevä bugg perusteista aloitetaan edeten kuvioihin, 25 e (sis.tanssikurssin ja -lipun sekä pullakahvit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:00--18:30 tanssikurssi: etenevä bugg perusteista aloitetaan edeten kuvioihin, 25 e (sis.tanssikurssin ja -lipun sekä pullakahvit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
La 28.7.2018 19:15--23:30, 17 €
Tanssiorkesteri Kaiho
Ti 31.7.2018
19:15--23:30 Finlanders, 17 €
17:00--18:30 tanssikurssi: iskelmätanssi mukavaa tanssia iskelmämusiikkiin, 25 e (sis.tanssikurssin ja -lipun sekä pullakahvit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:00--18:30 tanssikurssi: iskelmätanssi mukavaa tanssia iskelmämusiikkiin, 25 e (sis.tanssikurssin ja -lipun sekä pullakahvit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
La 4.8.2018 19:15--23:30, 17 €
Kari Vepsä, Onnenmaa
Ti 7.8.2018 19:15--23:30, 17 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 11.8.2018
19:15--23:30 Fantasia & Aki Samuli, 17 €
17:00--18:30 tanssikurssi: erilaiset tangot kaikille, 25 e (sis.tanssikurssin ja -lipun sekä pullakahvit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:00--18:30 tanssikurssi: erilaiset tangot kaikille, 25 e (sis.tanssikurssin ja -lipun sekä pullakahvit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Ti 14.8.2018 19:01--23:30, 17 €
Hurma
La 18.8.2018 19:00--01:00, 17 €
Quattro & Kalle Jussila, Karavaani & Heidi Pakarinen
La 1.9.2018 19:00--23:30, 17 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
La 8.9.2018
19:15--23:30 Jackpot & Marko Maunuksela, 17 €
17:00--18:30 tanssikurssi: rumba bolero, cha cha , perusteista alkaen, molemmissa lajeissa samoilla kuvioilla, 25 e sis kurssin ,tanssilipun ja pullakahvit, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:00--18:30 tanssikurssi: rumba bolero, cha cha aloitamme perusteista, molemmat lajit samoilla kuvioilla, 25 e sis. tanssilipun ja pullakahvit, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
La 15.9.2018 19:15--23:30, 17 €
Taikakuu
La 13.4.2019 19:00--01:00, 17 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
La 27.4.2019 19:00--23:30, 17 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Pe 3.5.2019 12:00--15:00, 10 €
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
La 4.5.2019 19:00--23:30, 17 €
Diesel & Markku Aro
Pe 10.5.2019 12:00--15:00, 10 €
Tosimiehet
Pe 17.5.2019 12:00--15:00, 10 €
Kulkuripojat
La 18.5.2019
19:00--23:30 Taikakuu, 17 €
17:00--18:30 tanssikurssi: wanha tango kaikille, 25 e sisältäen tanssilipun ja pullakahvit, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:00--18:30 tanssikurssi: wanha tango alkeista edeten kuvioihin, 25 e sis tanssikurssin ja tanssit sekä pullakahvit, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
La 25.5.2019 19:00--01:00, 17 €
Yölintu, Tähtikuvio & Niko Mäenpää
La 1.6.2019 19:00--01:00, 17 €
Quattro & Kalle Jussila, Lemmenlautta
La 8.6.2019 19:00--01:00, 17 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen, Sävel & Jyrki Nurminen
La 15.6.2019 19:00--23:30, 17 €
Amorio, Maria Tyyster
Ti 18.6.2019 19:00--23:30, 17 €
Love & Aki Samuli
Pe 21.6.2019 19:00--01:00, 20 €
Diesel & Markku Aro, In The Mood & Suvi Karjula
La 22.6.2019 19:00--01:00, 20 €
Hurma, Neitoset
Ti 25.6.2019 19:00--23:30, 17 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
La 29.6.2019 19:00--23:30
Lumo & Reeta Saranpää
Ti 2.7.2019 19:00--23:30
Taikakuu
Ti 9.7.2019 19:00--23:30
Omega & Eija Kantola
La 13.7.2019 19:00--23:30
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ti 16.7.2019 19:00--23:30
Energia & Teemu Roivainen
La 20.7.2019
19:00--23:30 Komiat, 17 €
17:00--18:30 tanssikurssi: lavaswing aloitetaan perusteista, 25 e sisältää tanssilipun ja pullakahvit, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Ti 23.7.2019 19:00--23:30, 17 €
In The Mood & Suvi Karjula
La 27.7.2019 21:00--01:00
JVG
Ti 30.7.2019 19:00--23:30
Lemmenlautta
La 3.8.2019 19:00--23:30, 17 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ti 6.8.2019 19:00--23:30
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ti 13.8.2019 19:00--23:30, 17 €
Hurma
La 17.8.2019 19:00--01:00, 17 €
Quattro & Kalle Jussila, Nina Åkerman
Ti 20.8.2019 19:00--23:30, 17 €
Helminauha
La 31.8.2019 19:00--23:30, 17 €
Taiga & Jarkko Honkanen
La 7.9.2019 19:00--23:30, 17 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
La 14.9.2019 19:00--01:00, 18 €
Rosette, Energia & Teemu Roivainen, Jarno Itkonen
La 28.9.2019 17 €
Über Aber