Edellinen tanssipäivä pe 31.7.2020

Lauantai 1.8.2020

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 20:30--01:30
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Yölintu, Simo Silmu
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Wire & Ari Lavu
Huvilintu 16 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00
Pasi Kivimäki & N.Y.T., A. Aallon rytmiorkesteri
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 17 €
Diesel & Markku Aro
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 15 €
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:30
Vili Mustalampi Band, Latin & Swing Company, Vili Mustalampi, Janne Raappana
Jumisen mms (Jumiskylä, Lapinlahti)
Hannu Hautaniemi
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Olavi Hällbackan yhtye & Marita Saal, Leif Lindeman & Amore
Kukonhiekka 18 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Neitoset
Kyynärön VPK:n lava
Jussi Anteron yhtye
Käenkoskikeskus 19:00--00:30, 17 €
Sunset, Helminauha, Jarkko Salmi, Arto Nuotio
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 17 €
Me Lammelat
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Laila ja Olavi -laulukilpailun semifinaali
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Etiketti & Antti Ahopelto, Rantakoivu & Pirita Niemenmaa
Maaningan kasino (Kuopio) 16 €
Komiat
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 20:00--24:00, 10 €
Ansun pojat
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:30, 16 €
Koivu & Marita Taavitsainen, Mika Sihvolan orkesteri & Teijo Lindström
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--23:30, 12 €
Astra
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Voimaorkesteri & Susanna Heikki
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 15 €
Väliaikainen
Nurmijärven Seurala 19:00--22:00, 10 €
Henkka ja Kulkurit & Kaunottaret
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 20:00--24:00, 15 €
Sarmas & Tiina Pitkänen
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:00--01:30, 15 €
Reissarit, Hurrikaanit, Siders
Ramsholmenin tanssipaviljonki
Tommys
Rantapuisto (Kauhajärvi, Lapua) 20:00--24:00, 10 €
Karaoketanssit
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 19:00--01:00, 17 €
Pekkaniskan Pojat
Spa Hotel Runni
Jarkko Honkanen & konsertti
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 €
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Unelma
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 20 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Kari Hirvonen & Onnentähti
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 17 €
Energia & Teemu Roivainen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Frendit, Tomi Markkola, Seppo Hakorinne
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Teemu Roivainen, peruutettu
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 19:00--23:00, 0 €
PiiPop Duo
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--24:00, 15 €
Sami Rosholm & Casanova
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 20 €
Taikakuu, Omega & Eija Kantola
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 €
Hurma, Aava & Tara Vepsäläinen
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen & peruutettu
Wanha Työski (Linnoitus, Hamina) 18:00--02:00
Melrose
Wanhan Kanalan Kuiwurisali 19:00--22:00, 15 €
Rosette
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Timo Jääskelä
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Lumo & Reeta Saranpää

Seuraava tanssipäivä su 2.8.2020