Edellinen tanssipäivä pe 31.7.2020

Lauantai 1.8.2020

Halkosaari 20:30--01:30
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Yölintu, Simo Silmu
Hilmonkosken lava
Wire & Ari Lavu
Huvilintu 16 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Hämyslava 20:00--02:00
Pasi Kivimäki & N.Y.T., A. Aallon rytmiorkesteri
Höyrypaviljonki 19:00--23:30, 17 €
Diesel & Markku Aro
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 15 €
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Jenkkapirtti 20:00--01:30
Vili Mustalampi Band, Latin & Swing Company, Vili Mustalampi, Janne Raappana
Jumisen mms
Hannu Hautaniemi
Viihdekeskus Kalliojärvi
Olavi Hällbackan yhtye & Marita Saal, Amore & Leif Lindeman
Kukonhiekka 18 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Neitoset
Kyynärön VPK:n lava
Jussi Anteron yhtye
Käenkoskikeskus 19:00--00:30, 17 €
Sunset, Helminauha, Jarkko Salmi, Arto Nuotio
Laurilan lava 19:00--23:30, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Liperin lava (Liperi) 20:00--01:00, 17 €
Me Lammelat
Luhurikan lava
Etiketti & Antti Ahopelto, Rantakoivu & Pirita Niemenmaa
Maaningan kasino (Kuopio) 16 €
Komiat
Mahnalan lava 20:00--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri
Meripaviljonki 20:00--24:00, 10 €
Ansun pojat
Naapurinvaaran huvikeskus 20:00--01:30, 16 €
Koivu & Marita Taavitsainen, Mika Sihvolan orkesteri & Teijo Lindström
Niinilahden lava 20:00--23:30, 12 €
Astra
Nuijamiesten lava
Voimaorkesteri & Susanna Heikki
Nurmaan lava 20:00--00:30, 15 €
Väliaikainen
Nurmijärven Seurala 19:00--22:00, 10 €
Henkka ja Kulkurit & Kaunottaret
Pintamon kyläseuran talo 20:00--24:00, 15 €
Sarmas & Tiina Pitkänen
Pukkilansaari 20:00--01:30, 15 €
Reissarit, Hurrikaanit, Siders
Ramsholmenin tanssipaviljonki
Tommys
Rantapuisto 20:00--24:00, 10 €
Karaoketanssit
Riutanharju 19:00--01:00, 17 €
Pekkaniskan Pojat
Ruokotaipaleen lava 20:30--01:30, 13 €
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Ruusu-Paviljonki
Unelma
Ruusulinna 20:00--02:00, 20 €
Kari Hirvonen & Onnentähti, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Rönnin lava 17 €
Energia & Teemu Roivainen
Suukosken keidas
Frendit, Tomi Markkola, Seppo Hakorinne
Säänjärven lava 20:00--00:30
Teemu Roivainen, peruutettu
Toivolan lava 20:00--24:00, 15 €
Sami Rosholm & Casanova
Urjanlinna 20 €
Taikakuu, Omega & Eija Kantola
Valasranta 20:00--01:00, 17 €
Hurma, Aava & Tara Vepsäläinen
Vojakkalan lava 19:00--23:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen & peruutettu
Wanha Työski 18:00--02:00
Melrose
Ämmänsaaren työväentalo
Timo Jääskelä
Ämyri 20:00--01:00, 18 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Lumo & Reeta Saranpää

Seuraava tanssipäivä su 2.8.2020