Edellinen tanssipäivä pe 6.3.2020

Lauantai 7.3.2020

Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Kaija Lustila & Helmi-orkesteri, Himmiät tähäret
Auran nuortentalo (Aura)
Hurma, Neitoset
Hotelli Ellivuori 20:00--00:30, 15 €
Mennen
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 €
Tosimiehet, Kauko Simonen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 €
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Lomakeskus Huhmari
Saija Tuupanen, eXmiehet
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 €
Napakymppi
Härmän Kylpylä
Konsertti, Juhamatti & Rosalie
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 22 €
Antti Ketonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Helminauha, Onnenkerjäläiset
Kauko-Pohja (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Duuriseiska
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 €
Tiimalasi & Benjamin Enroth
Ravintola Kivitippu
Aste, Raappana
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Armi Tenkula, Afrikan tähti
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 €
Kunnon Houseband
Kuntotalo 20:00--00:30
Karavaani & Heidi Pakarinen
Viihderavintola Las Palmas
Esa Nummela, Vanha_Suora
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Arto Kivekäs
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30, 14 €
Jarno Itkonen, Yötaivas
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Taiga & Jarkko Honkanen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Diesel & Markku Aro
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Finlanders, Onnentekijät & Mika Lappalainen, karaoke
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tomi Markkola
Pesäkallio
Amore & Leif Lindeman
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 €
Toni Jaatinen Band
Kylpylähotelli Rauhalahti 12 €
Aava
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 €
Kyösti Mäkimattila
Riistaveden Manttu (Riistavesi, Kuopio)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Spa Hotel Runni 20:00--00:30, 15 €
Juha Vartiainen, Variaatio
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 €
Energia & Teemu Roivainen, Sävel & Jyrki Nurminen
Seurakallio 19:00--23:00, 12 €
Erkki Räsänen
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 €
Kisällit-kvartetti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Wire & Ari Lavu
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
J. Eskelinen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Quattro & Kalle Jussila, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Tanssiklubi 18:00--21:45, 15 €
Hannu Hautaniemi
Tanssikeskus Tessu 18:45--23:45, 17 €
Etiketti & Antti Ahopelto, ManTra & Nina Åkerman
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 16 €
Tulipunaruusut, naistentanssit
Ulvilan ns (Ulvila) 19:00--23:00, 13 €
Harri Lehtonen & Silver, Petri Forsman, Harri Lehtonen
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Leo Louhivaara dup
Valtatie 2 20:00--02:00
Sinitaivas, Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Jalmar
Wanha Työski (Linnoitus, Hamina) 15 €
Danny
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Pasi Kivimäki, N.Y.T.

Seuraava tanssipäivä su 8.3.2020