Edellinen tanssipäivä la 29.2.2020

Sunnuntai 1.3.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Evijärven ns (Evijärvi) 17:00--21:00, 15 €
Onnenkerjäläiset
Hauhotalo
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:00, 12 €
ManTra & Nina Åkerman
Iisalmen työväentalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Iisalmen harmonikat, Risto Nissinen, Martti Kumpulainen
Kerhola 17:00--22:00
Energia & Teemu Roivainen
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 €
Jussi Roponen
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Matti Ojala
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 15 €
Helminauha
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 €
Tulipunaruusut
Pyrkivä
13:00--16:15 Antti Hakola
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Ari Matikainen, Sekahaku
Rauman tanssitalo (Rauma)
Harri Lehtonen & Silver
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jukka Korpela
Ritvalan ns (Ritvala, Valkeakoski) 15:00--19:00, 10 €
Jussi Henttonen
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Sepänsali
Anna-Liisa Räsänen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Pepe Enroth
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 €
Neitoset
Ammatti-instituutin sali, Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
18:30--20:00 tanssikurssi: fusku peruas/keski, 4,00, Lahden Lavarit ry
17:00--18:30 tanssikurssi: kuviohumppa perus, 4,00, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: cha cha jatko, 10¤ /kerta /jäsen, Susa Matson, Tanssin Ilo ry
14:30--16:00 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko 2, 10¤ /kerta /jäsen, Susa Matson, Tanssin Ilo ry
Hki, Malmin raitti 17b,käynti Siemenkujalta (Helsinki)
13:00--14:30 tanssikurssi: foxtrot, lattari alkeis/alkeisjatko, 50e/kk Tai 15e kerta, Jari Aallikko, Jari Aallikko
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keskitaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: tango alkeet, 3/6/9 ¤, Timo & Anita, Kestävät
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
16:30--17:50 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
15:00--16:20 tanssikurssi: valssi alkeet, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: humpat lavatreenarit, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Nadia Tapia, Salon Seuratanssiklubi ry
Vieremän koulu, Nokantie 2 (Forssa)
18:45--20:15 tanssikurssi: tango keskitaso-haastava, 9¤/45min, Jussi Kaksonen, Tanssikoulu Antti Törmänen
16:30--18:45 tanssikurssi: fusku perusteet-keskitaso, 9¤/45min, Jussi Kaksonen, Tanssikoulu Antti Törmänen

Seuraava tanssipäivä ma 2.3.2020