Edellinen tanssipäivä pe 21.2.2020

Lauantai 22.2.2020

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:00--01:00, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Markku Aro & Diesel, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Omega & Eija Kantola, Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--23:45, 14 €
Steel
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 €
Amorio, Johanna Debreczeni
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 €
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Hyvinkääsali
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela, konsertti
Härmän Kylpylä
Charles Plogman, Rosette
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 16 €
Ässät
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Jarkko Honkanen & Taiga
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--01:00, 15 €
Leif Lindeman & Amore
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Sinitaivas, Sami Rosholm & Casanova
Kauko-Pohja (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 €
Jussi Anteron yhtye
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Heikki Kotila, Hannu Viitala
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 €
Juha Vartiainen & Roulette
Ravintola Kivitippu
Nikke Ankara
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 €
Kunnon Houseband
Kuntotalo 20:00--00:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen, Aino Niemi
Viihderavintola Las Palmas 16 €
Laura Voutilainen
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Taikakuu
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Sydänten liekki, Jari Grek
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Eki Jantunen, Mutkattomat
Pesäkallio 20:00--01:00
FBI-beat
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 €
Nelituuli & Timo Puurunen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 17:00--20:00, 10 €
Tikkurilan soittokunta
Kylpylähotelli Rauhalahti 10 €
Sari Hellsten, SucCee
Rauman tanssitalo (Rauma) 19:00--23:30, 15 €
Aki Mäki
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 €
Yölintu
Spa Hotel Runni 20:00--00:30, 16 €
Heidi Pakarinen & Karavaani
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Etiketti & Antti Ahopelto, Benjamin Enroth
Seurakallio 19:00--23:00, 12 €
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 €
Tammi Group
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Anneli Mattila, Recados
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Sunset & Arto Nuotio & Pirita Niemenmaa, Onnentähti
Tanssiklubi 18:00--21:45, 17.50 €
Johannes Vatjus, Tanssiorkesteri Helmi, Helmi-orkesteri
Tanssikeskus Tessu 17:45--23:45, 17 €
Helminauha, Sävel & Jyrki Nurminen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Neitoset, naistentanssit
Valtatie 2 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Corona, Jarkko Ylinen
Wanha Työski (Linnoitus, Hamina)
Teemu Harjukari, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Wähäkosket

Seuraava tanssipäivä su 23.2.2020