Edellinen tanssipäivä pe 14.2.2020

Lauantai 15.2.2020

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Aronkeidas 22:00--04:00, 18 €
Dj Oku Luukkainen
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Taikakuu, Tähtikartta
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 19:00--23:30, 14 €
Jarno Itkonen
Härmän Kylpylä
Kolmas nainen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 16 €
Jyrki Nurminen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Eija Kantola & Omega
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Suvi Karjula & In The Mood, Reeta Saranpää & Lumo
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 €
Janne Ikonen & Elina H
Ravintola Kivitippu
SRMY:n orkesteri, Eldorado, Armi Lahdenkauppi, Onnentähti, Hannu Hautaniemi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 1010 €
Kunnon Houseband
Kuntotalo 20:00--00:30
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Lapin Työvis (Lappi, Rauma) 13 €
Pekka Rinne
Viihderavintola Las Palmas 16 €
Yölintu
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 €
Sinitaivas, Helminauha
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Duo Kasino
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30, 14 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Tomi Markkola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Amore & Leif Lindeman
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
MenoMiehet & Sirpa Ahola
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Marco Lundberg, Roulette
Pesäkallio 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 12 €
Merja Juutinen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Eija Kettunen & Arto Kivekäs
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 €
Finlanders
Spa Hotel Runni 20:00--00:30, 14 €
Arto Nuotio & Sunset
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 €
Souvarit, Unelma & Joonas Erkkilä
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--01:00, 15 €
Hyväntekeväisyystanssit, Putkiradio, Kunnon miehet, Jukka Lampela
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 19:00--24:00, 5 €
Paten karaoke, karaoketanssit, karaoketanssit
Kylpylähotelli Summassaari 15 €
Rosette, Charles Plogman, Tiina Ruuska
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--24:00, 13 €
Captain & Teuvo Vuoti
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Ässät
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Taiga & Jarkko Honkanen, Etiketti & Antti Ahopelto
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:45 Pekkaniskan Pojat
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Timppa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 €
Esko Sartolahti
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00
Guns Rosor
Ulvilan ns (Ulvila) 19:00--23:00, 13 €
Voitto Takanen, Jussi Henttonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 16 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Valtatie 2 20:00--01:30
Fernanda, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Hanuri ja Hattu
Hotelli Anttolanhovi
11:00--13:45 tanssikurssi: fusku, fusku swing kaikkitasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Anttolnahovi (Mikkeli)
14:30--17:15 tanssikurssi: fusku kuvioita alkeisjatko-jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Stadin ammattiopisto, Kullervonkatu 11, Käpylä (Helsinki)
15:15--18:00 tanssikurssi: lavalattarit - cha chan jatkotason kurssi, 25/19 euroa yksi osio, 45/35 euroa molemmat osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
12:00--14:45 tanssikurssi: lavalattarit - rumban jatkotason kurssi, 25/19 euroa yksi osio, 45/35 euroa molemmat osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
TanssiKymppi
12:00--18:00 tanssikurssi: suomalainen tango, fuusiotango kaiken tasoisille, 50, Matti ja Sannu Heikkilä, TanssiKymppi

Seuraava tanssipäivä su 16.2.2020