Edellinen tanssipäivä pe 24.1.2020

Lauantai 25.1.2020

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:00--01:00, 15 €
Kari Hirvonen, Onnentähti
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Johannes Vatjus & Helmi-orkesteri, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Sävel & Jyrki Nurminen
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 €
Jussi Roponen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--23:45, 14 €
Yötaivas
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 €
Quattro & Kalle Jussila
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 €
Ässät
Härmän Kylpylä
Anneli Mattila, Recados
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Yksityistilaisuus
Imatran kylpylä (Imatra) 20:00--00:30
Jarmo Ranta & Terässiipi
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 10 €
O'Jess
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
19:00--00:30 Leif Lindeman & Amore
11:00--13:45 tanssikurssi: salsa alkeet, alkeisjatko/keskitaso, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 €
Unelmavävyt
Ravintola Kivitippu
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Kuntotalo 20:00--00:30
Mika Sihvolan orkesteri, Teijo Lindström
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Sani
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 €
Hurma, Weranta
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
In The Mood & Suvi Karjula
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 15 €
Tomi Markkola & Fernet
Messula (Tanhua, Savukoski)
Toni Jaatinen Band
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Markku Harjunpää, Kauko Simonen
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 €
Sunset & Jarkko Salmi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Helminauha
Pesäkallio 20:00--01:30
Taikakuu, Aava & Tara Vepsäläinen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 5 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--24:00, 15 €
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Diesel & Markku Aro
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 €
Pekkaniskan Pojat, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 €
Neitoset
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Tero Jokinen
Kylpylähotelli Summassaari 18 €
Yölintu, DJ Miksei
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 €
Tapani Heinonen & Raimo Kukkonen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Hannu Auvinen duo
Tanhuhovi 19:00--01:00, 17 €
Finlanders, Fernanda
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:45 Omega & Eija Kantola
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel alkeet, Timppa
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00
Dansdax
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Ake Pääkkö duo
Valtatie 2 20:00--01:30
Sinitaivas, Jeena ja Vauhtikallot
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Atlantic, Ari Aalto
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Täysikuu 3, Esa Rintamäki
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 13 €
Timo Jääskelä
Mutalan koulu, Lastenkatu 4 (Joensuu)
14:30--16:30 tanssikurssi: bugg eri muodot nopeasti perusteista edeten, 15 e, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: hidas valssi alkeisjatko, Auvo Viita-Aho, Lohjan lavatanssijat
Stadin ammattiopisto, Kullervonkatu 11, Käpylä (Helsinki)
15:45--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
12:00--13:30 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit

Seuraava tanssipäivä su 26.1.2020