Edellinen tanssipäivä pe 10.1.2020

Lauantai 11.1.2020

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:00--01:00, 15 €
Helminauha
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Pekkaniskan Pojat, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
FBI-beat, Fernanda & Katja Karisukki
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 €
Wähäkosket
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 20:00--23:45, 14 €
Toni Jaatinen Band
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 €
Sami Rosholm & Casanova
Härmän Kylpylä
Teemu Harjukari, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 10 €
Yksityistilaisuus
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Jyrki Nurminen & Sävel
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Marko Maunuksela & Jukka Hallikainen & Jackpot
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 €
Caravan & Pepe Enroth
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 €
Jussi Roposen yhtye
Ravintola Kivitippu
Charles Plogman, Rosette
Kuntotalo 20:00--00:30
Finlanders
Viihderavintola Las Palmas
Markku Aro & Diesel
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Janne Tulkki
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Sunset & Arto Nuotio
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 €
Love & Aki Samuli
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 15 €
Pekka Rinne ja Kuunsilta & Pekka Rinne
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Jarno Kokko
Pesäkallio 20:00--01:00
Hurma
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 €
Raimo Laamanen
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 12 €
Samos, Heikki Saarela
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 €
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Kari Hirvonen, Neitoset, Onnentähti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Nina Åkerman & ManTra
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen, Amore & Leif Lindeman
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:45 Fernet & Tomi Markkola
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel alkeet, Timppa
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Helmi-orkesteri & Johannes Vatjus, naistentanssit, naistentanssit
Ulvilan ns (Ulvila)
Ippe Mansikan orkesteri
Valoharju
Onnenkipinä
Valtatie 2 20:00--01:30
Taikakuu, Quattro & Kalle Jussila
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Pyrstötähti
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Guns Rosor
Malmin raitti 17b,Kaynti Siemenkujalta (Helsinki)
13:00--14:30 tanssikurssi: samba, rumba keskitaso, 15e, Jari Aallikko, Jari Aallikko

Seuraava tanssipäivä su 12.1.2020