Edellinen tanssipäivä pe 6.12.2019

Lauantai 7.12.2019

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:00--01:00, 15 €
Neitoset
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Souvarit, Himmiät tähäret
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Omenapuu & Johanna Pakonen, Hurma
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Merja Juutinen
Hotelli Hiittenharju
Finlanders
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 12 €
Hannu Hautaniemi
Härmän Kylpylä
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 14 €
Patajätkä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Charles Plogman, Rosette
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Joonas Erkkilä, Unelma, Komiat
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 12 €
Wiihdeorkesteri Wiva
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Kauko-Pohja (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 €
Yötaivas
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 €
Tuuliviiri & Mervi Kari
Ravintola Kivitippu 0 €
FBI-beat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 €
Johannes Vatjus, Pirita Niemenmaa, Tanssiorkesteri Kaiho
Kuntotalo 20:00--00:30
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Viihderavintola Las Palmas 10 €
Pasi Vainionperä, Paryty Rockers
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Arto Kivekäs
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Maarit Peltoniemi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Köpi Koski ja Projekti
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 €
Amorio & Maria Tyyster
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Veijarit, Hannu Mustonen
Paavolan ns (Paavola, Siikajoki)
Duo Matias ja Pentti Nordström
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Leif Lindeman
Pesäkallio 20:00--01:30
Sinitaivas, Weranta
Kylpylähotelli Peurunka 14 €
Eija Kantola & Omega
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 €
Napakymppi
Puistonkulma 10 €
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti 16 €
90s FIN Cover Boyz & Girlz, Helloband, Kasari-ysäripikkujoulut
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 €
Teatteri Eurooppa Neljä
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Aki Samuli & Love, Antti Ahopelto & Etiketti
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 15 €
Hyväntekeväisyystanssit, Nelituuli & Timo Puurunen, karaoke
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Flangers
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 €
Pasi Kivimäki
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Sävel & Jyrki Nurminen
Tanssiklubi 19:00--21:45, 15 €
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 19:00--24:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 €
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:45, 17 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 €
Jamifox, Jonni Takala
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
ManTra & Nina Åkerman, naistentanssit
Ulvilan ns (Ulvila) 19:00--23:30, 13 €
Ippe Mansikan orkesteri
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät
Valtatie 2 20:00--01:00
Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Voitto Takasen yhtye
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Wire & Ari Lavu
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 €
Tukkijätkät

Seuraava tanssipäivä su 8.12.2019