Edellinen tanssipäivä la 9.11.2019

Sunnuntai 10.11.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Jussi Roponen
Evijärven ns (Evijärvi) 17:00--21:00, 15 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Haapaveden nuorisotalo (Haapavesi) 18:00--21:30, 10 €
Helmet
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:00, 12 €
ManTra & Nina Åkerman
Iisalmen työväentalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Feelings
Kerhola 17:00--22:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 €
Lumo & Reeta Saranpää
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
Juha Vartiainen, Variaatio
Ravintola Kivitippu
Valio Rantakangas & Kaarina Tikkamäki
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Pesäkallio 15:00--18:00
Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
16:00--20:30 Quattro & Kalle Jussila
10:00--14:00 tanssikurssi: bugg etenevät kuviot alkeisjatko/jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Rauman tanssitalo (Rauma)
Pepe Enroth
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Savelan ns 18:00--22:00, 10 €
JP-viihde, Kolmas Linja & Timo Jääskelä, pullakahvitarjoilu, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Anne Sandberg
Ammatti-instituutin liik.sali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
18:30--20:00 tanssikurssi: jenkka-variaatiot perus/keskitaso, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
17:00--18:30 tanssikurssi: valssi perus, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: hidas lavafoksi jatko, 10¤ /krt /jäsen, Ulpu Jarva, Tanssin Ilo ry
14:30--16:00 tanssikurssi: hidas lavafoksi alkeisjatko 2, 10¤ /krt /jäsen, Ulpu Jarva, Tanssin Ilo ry
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
tanssikurssi: wanha tango, tangobolero keski- ja jatkotaso 1-2 päivää, 45¤ per päivä sis. lounaan ja kahvin, 152¤ sis. kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Juhani Tahvanainen & Tytti Arima, Kartano Kievari
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: foksi alkeet, 3/6/9 e, Sami & Tanja, Kestävät
Pyrkivä
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda keskitaso, Arja Lukka, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen 6, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: cha cha tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Salon Seuratanssiklubi ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:30--19:00 tanssikurssi: tango, hidas lavafoksi syventävä, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
19:15--20:00 tanssikurssi: tango keskitaso/haastava, Suomen Media & Action Oy
18:30--19:15 tanssikurssi: tango keskitaso, Suomen Media & Action Oy
17:35--18:20 tanssikurssi: tango vise keskitaso, Suomen Media & Action Oy
16:45--17:30 tanssikurssi: tango perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
16:00--16:45 tanssikurssi: tango perusteet, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä ma 11.11.2019