Edellinen tanssipäivä pe 8.11.2019

Lauantai 9.11.2019

Hotelli Anttolanhovi 20:00--24:00, 14 €
Pekkaniskan Pojat
Aronkeidas 19:30--02:00, 20 €
Teemu Roivainen & Energia, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
In The Mood & Suvi Karjula, Kake Randelin
Hotelli Ellivuori 22:00--02:00, 20 €
Antti Ketonen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Hannu Hautaniemi
Honkamäki 19:00--22:30, 10 €
Seija Irmeli
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30
Napakymppi
Härmän Kylpylä
Kotiteollisuus
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 16 €
Onnenkerjäläiset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 13 €
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 19:00--23:30, 15 €
Ässät
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
19:00--00:30 Johannes Vatjus, Pirita Niemenmaa & Tanssiorkesteri Kaiho
10:00--16:00 tanssikurssi: suomalainen tango keski- ja jatkotaso 1-2 päivää täysihoidolla, 45¤ per päivä sis. lounaan ja kahvin, 152¤ sis. kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Riitta ja Lauri Pitkänen, Kartano Kievari
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 €
Neliveto & Tuulikki Järvi
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 €
Quattro & Kalle Jussila
Ravintola Kivitippu
Jannika B
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 €
Kunnon Houseband
Kuntotalo 20:00--00:30
Sinitaivas, Hurma
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Vetonaula, Arja Havakka
Viihderavintola Las Palmas 14 €
Eini
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Vesku Ruotsalainen
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Teemu Harjukari
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 16 €
Amore & Leif Lindeman
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 €
Sunset & Arto Nuotio
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Wire & Ari Lavu
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teijo Lindström
Pesäkallio 20:00--01:30
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, eXmiehet & Saija Tuupanen
Kylpylähotelli Peurunka 22 €
Laura Voutilainen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Eija Kettunen & Arto Kivekäs
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 20 €
Steve'n'seagulls & Dj Etutukka
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 €
Yölintu, Helminauha, Benjamin Enroth, Tara Vepsäläinen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 €
Toni Jaatinen Band, karaoke
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 €
Taimo Löfin yhtye
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Birgit Ohra-aho
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Kari Hirvonen & Onnentähti, Neitoset
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:45 ManTra & Nina Åkerman
tanssikurssi: rumba jatko, Timppa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 €
Sami Rosholm & Casanova
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00
Tommys, Charles Plogman
Ulvilan ns (Ulvila) 19:00--23:30, 13 €
Jussi Roponen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Etiketti & Antti Ahopelto
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 €
Astra
Valtatie 2 20:00--01:30
Taikakuu, Weranta
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Hanuri ja Hattu
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Duo Septimi
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: bugg alkeisjatko, Auvo Viita-aho, Lohjan lavatanssijat
Pyrkivä
12:45--14:15 tanssikurssi: polkka, masurkka, swing polkka, Matti Mustajärvi, Sekahaku
11:00--12:30 tanssikurssi: polkka, masurkka, Matti Mustajärvi, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 10.11.2019