Edellinen tanssipäivä pe 1.11.2019

Lauantai 2.11.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 €
Roulette & Mervi Kovero
Alavieskan Viri (Alavieska) 20:00--01:00, 15 €
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa, Kaiho, Johannes Vatjus
Aronkeidas 22:00--04:00, 18 €
Neljä ruusua
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Finlanders, Veikko Nieminen
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Köpi Koski ja Projekti
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 19:00--23:30, 14 €
Kuunhopea & Sari Koivikko
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Härmän Kylpylä
Rosette, Charles Plogman
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 16 €
Neitoset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 €
Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela & Jackpot
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Kari Hirvonen & Onnentähti, Helmi-orkesteri
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Ravintola Kivitippu 0 €
Pasilan mies
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 €
Kunnon Houseband
Kuntotalo 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Kurun seuratalo 18:00--22:00, 15 €
Jussi Anteron yhtye, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Viihderavintola Las Palmas 6 €
Kari Vepsä
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 23:30--01:30, 20 €
Laura Voutilainen
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30, 14 €
Jussi Roposen yhtye
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Company & Kake Randelin
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 22:00--00:30, 15 €
Aikakone
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 18 €
Souvarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 €
ManTra & Nina Åkerman
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Petri Forsmanin yhtye
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Sinitaivas, Helminauha
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Sarmas
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Heikki Koskelo
Pesäkallio 20:00--01:30
Karavaani & Heidi Pakarinen, Unelma & Joonas Erkkilä
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 €
Ässät
Puistonkulma 10 €
Ake Pääkkö duo
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 12 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Spa Hotel Runni
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 20 €
Suvi Karjula & In The Mood, Hurma
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 €
Napakymppi, Kalle Jussila
Seurakallio
Sami Rosholm duo
Kylpylähotelli Summassaari 20 €
Antti Ketonen
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--00:30, 14 €
Hannu Hautaniemi
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 20:00--01:00, 12 €
Trio Tuovila
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
J. Eskelinen & Onnenkulkurit
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Taiga & Jarkko Honkanen, Onnenkerjäläiset
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:45 Taikakuu
tanssikurssi: rumba perusteet, Timppa
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Komiat, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 €
Esko Sartolahti
Valoharju 12 €
Jari Partanen
Valtatie 2 20:00--01:30
Amore & Leif Lindeman, Sävel & Jyrki Nurminen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Sunset
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 18:00--22:30, 15 €
Norolan Pojat
Hotelli Nuuksio (Kirkkonummi)
11:00--17:00 tanssikurssi: hidas valssi, rumba-bolero, fusku jatko (sininen), 78e (sisältää tanssikurssin + lounaan ja kahvitorin, Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Kauppis (Pori)
10:30--17:50 tanssikurssi: halloween tanssii perusteet/keskiatso, keskitaso, Arto Petjala, Kati Koivisto, Antti Törmänen ja Bettina Karppinen, Suomen Media & Action Oy
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
11:00--17:00 tanssikurssi: bugg tekniikkaa, bugg hidas, bugg nopea alkeisjatko/jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 3.11.2019