Edellinen tanssipäivä la 26.10.2019

Sunnuntai 27.10.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Aikalisä
Evijärven ns (Evijärvi) 17:00--21:00, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Haapaveden nuorisotalo (Haapavesi) 18:00--21:30, 10 €
Sirpa Ahola
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
16:00--20:00 Helminauha
11:00--15:00 tanssikurssi: west coast swing perusteista etenee reippaasti, 20¤ jäsen, 35¤ ei jäsen, Hanna Ojanaho, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Iisalmen työväentalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Sami Rosholm
Kalliohovi 16:00--19:45, 15 €
Finlanders
Kerhola 17:00--22:00
Hurma
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
J. Eskelinen
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 €
Harri Lehtonen & Silver
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 15 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Pesäkallio 15:00--18:00
Hollolan harmonikat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 €
ManTra & Nina Åkerman
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Tsuubiduu, Arto Nuotio
Savelan ns 18:00--22:00, 10 €
Helmet, pullakahvitarjoilu, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 12 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Ammatti-instituutin liik.sali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
18:30--20:00 tanssikurssi: foksi perus/keskitaso, Lahden Lavarit ry
17:00--18:30 tanssikurssi: kävely-, kuviohumppa perus, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: hidas valssi jatko, 10¤ /krt /jäsen, Susa Matson, Tanssin Ilo ry
14:30--16:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeisjatko 2, 10¤ /krt /jäsen, Susa Matson, Tanssin Ilo ry
Palojärven lomakeskus, Hoikkaniementie 19 (Sonka) (Rovaniemi)
9:45--15:45 tanssikurssi: argentiinalainen tango, suomalainen tango tangon palo: keskitaso/jatkotaso kts ohjelma www.wanhamaestro.fi, 35 e sunnuntai, 70 e la ja su, Nina Krook, Kari ja Merja Filpus, Tanssikoulu Wanha Maestro
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: wanha tango alkeet, 3/6/9 e, Päiviö & Tiina, Kestävät
Pyrkivä
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda keskitaso, Arja Lukka, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen 4, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: bugg tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Salon Seuratanssiklubi ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:30--19:00 tanssikurssi: bugg, wanha tango syventävä, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
19:15--20:00 tanssikurssi: bachata keskitaso/haastava, Suomen Media & Action Oy
18:30--19:15 tanssikurssi: bachata keskitaso, Suomen Media & Action Oy
17:35--18:20 tanssikurssi: cha cha cuban style keskitaso, Suomen Media & Action Oy
16:45--17:30 tanssikurssi: cha cha perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
16:00--16:45 tanssikurssi: cha cha perusteet, Suomen Media & Action Oy
Liikuntakeskus Vesileppis
10:30--14:20 tanssikurssi: tanssin virtaa -tanssilei, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä ma 28.10.2019