Edellinen tanssipäivä pe 25.10.2019

Lauantai 26.10.2019

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:00--01:00, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Aronkeidas 22:00--04:00, 18 €
Klamydia, Rolls
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Neitoset
Evijärven alapään ns (Evijärvi)
Kari Hirvonen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Yötaivas
Hotelli Kaustinen (Kaustinen) 21:00--01:00, 17 €
Meiju Suvas
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Hämeenlinnan VPK (Hämeenlinna)
Lemmenlautta
Härmän Kylpylä
Benjamin Enroth
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 18 €
Tiina Räsänen & Royal FeelGood
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 13 €
Jarkko Honkanen & Taiga
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 19:00--22:30, 10 €
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Rainer Friman, Rainer Bollström, Graniitti
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 12 €
Värisuora
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 €
Tapani Lager & Jussi Roponen
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Duuriseiska
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 €
Väliaikainen
Ravintola Kivitippu
Uniklubi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 15 €
Johanna Debreczeni, Kunnon Houseband
Kuntotalo 20:00--00:30
Karavaani & Heidi Pakarinen
Viihderavintola Las Palmas 6 €
Antti Raiski
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 €
Juhamatti & Rosalie, Onnenkerjäläiset
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Antti Kemppainen
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Mika Sihvolan orkesteri, Teijo Lindström
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 €
Trio Engblom
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 18 €
Quattro & Kalle Jussila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Tampereen harmonikkaorkesteri, Erkki Ropo
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
J. Eskelinen
Pesäkallio 20:00--01:00, 15 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kylpylähotelli Peurunka 12 €
Jade's band
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Euroset & Heimo Erkki Kettunen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 21:00--02:30, 18 €
Neljä ruusua, Silta duo
Spa Hotel Runni 20:00--01:00, 10 €
Simodeus
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 €
Pasi Kivimäki, Finlanders, N.Y.T.
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 €
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 €
Hannu Hautaniemi
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 12:00--00:30, 10 €
Loistava laulaja -kilpailu, Pelimanniyhtyeiden kilpailu, Kaija Pohjola
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Sävel & Jyrki Nurminen
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:45, 17 €
FBI-beat, Vili Mustalampi
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 €
Aikalisä
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 18 €
Souvarit
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Omega & Eija Kantola, naistentanssit, naistentanssit
Ulvilan ns (Ulvila) 19:00--23:30, 13 €
Pertti Niemi & Odessa
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 €
Hannu Viitalan yhtye & Sari Turpeinen
Valtatie 2 20:00--01:30
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Vartsalan työväentalo 10 €
Two for the road
Viirin seurojentalo 20:30--00:30, 12 €
Nelituuli & Timo Puurunen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Atlas ja Timo Rautala
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Ässät
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 14 €
Sami Rosholm & Casanova
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: cha cha, rumba bolero alkeisjatko, Auvo Viita-aho, Lohjan lavatanssijat
Palojarven lomakeskus, Hoikkaniementie 19 (Sonka) (Rovaniemi)
10:00--17:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango, wanha tango tangon palo: argentiinalainen tango keski/jatkotaso, wanha tango perusteet/keskustaso kts ohjelma www.wanhamaestro.fi, 45 e lauantai, 70 e la ja su, Nina Krook, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pyrkivä
11:00--14:15 tanssikurssi: teemana, vienti, seuraaminen keskitaso, Miia Lehtonen, Sekahaku
Liikuntakeskus Vesileppis
10:30--17:50 tanssikurssi: tanssin virtaa -tanssilei, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä su 27.10.2019