Edellinen tanssipäivä pe 15.2.2019

Lauantai 16.2.2019

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:00--01:00, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Nina Åkerman, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
KinoJake, In The Mood & Suvi Karjula
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Hannu Hautaniemi
Lomakeskus Huhmari
Marko Maunuksela, Jackpot
Härmän Kylpylä
Matti Esko
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 18 €
Onnenkerjäläiset, Johanna Pakonen, Johanna Debreczeni, Antti Raiski, Pasi Kivimäki
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Myrskylyhty, Mikko Mäkeläinen
Jämsä Paviljonki (Jämsä)
Köpi Koski ja Projekti
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Arto Nuotio & Sunset, Kaija Lustila
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Eija Kantola & Omega
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Yötaivas
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 €
Kunnon Houseband
Kuntotalo 20:00--00:30
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Viihderavintola Las Palmas
Anna Hanski, Janus Hanski
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Aimo Konttinen, Kirsi Roitto
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Tosimiehet, Arja Havakka
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Anu Keronen & Saturnus
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 €
Risto Nevala
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Tonika, Taru Nurmela
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Sarmas
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kalle Jussila
Pesäkallio 20:00--01:00
Sinitaivas
Puistonkulma 10 €
Teuvo Vuoti
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Mandy & Janne Ikonen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 18 €
Anne Mattila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Harri Nuutinen & Tanssin Taika, Jarno Kokko & Mika Sihvolan orkesteri
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Yönhetki
Kylpylähotelli Summassaari 15 €
Petri Nygård
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 €
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Henkka ja Kulkurit
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Norolan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:45 Taikakuu
18:00--18:45 tanssikurssi: liikkuva bugg perusteet, Simo & Milja
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 13 €
Ippe Mansikan trio
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä)
20:00--00:30 Finlanders, naistentanssit, naistentanssit
18:00--19:30 tanssikurssi: jatsifoksi aloitamme perusteista, 10 e (käteinen tai smartumsetelit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
18:00--19:30 tanssikurssi: jatsifoksi , kaikille, aloitamme alkestaä, 10 e, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Valtatie 2
EXmiehet & Saija Tuupanen, FBI-beat
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Taina Laihon yhtye
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Täysikuu 3, Esa Rintamäki
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Sami Rosholm & Casanova
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
15:45--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
12:00--13:30 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: tangovalssi alkeet, Eija Kormi, Lohjan lavatanssijat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
11:00--17:00 tanssikurssi: bugg alkeisjatko, keski, jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Pyrkivä
11:00--15:30 tanssikurssi: hidas valssi, blues, tango, Sannu ja Matti Heikkilä, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 17.2.2019