Edellinen tanssipäivä ma 4.2.2019

Tiistai 5.2.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 €
Teemu Harjukari
Heiton talo (Haukipudas, Oulu) 13:00--16:00, 10 €
Hannu Hautaniemi
Hotelli Hiittenharju 20:30--01:30
Kari Vepsä & Onnenmaa, naistentanssit, naistentanssit
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--17:00, 12 €
Anna-Liisa Räsänen
Tanssikoulu Lasikenkä
15:00--17:30 Levytanssit, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
18:00--19:30 tanssikurssi: fusku alkeet, 9(8) euroa /1,5 tuntia, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00, 10 €
Unelmavävyt duo
Raittiustalo 12:00--15:45, 10 €
Kolibri
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12:00--16:00, 10 €
Timo Forsman
Ravintola Tulisuudelma
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Mirka Vähtäri, Johanna Debreczeni
Veturitori 14:00--17:00, 10 €
Janne Ikonen
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: blues alkeet, alkeisjatko, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
19:30--21:00 tanssikurssi: tango alkeet, 8¤/15¤ molemmat, Tiina Ranta, Hyvinkään Hymyhuulet ry
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa alkeet, 8¤/15¤ molemmat, Tiina Ranta, Hyvinkään Hymyhuulet ry
19:30--21:00 tanssikurssi: tango alkeet, 8e/15e ilta, Tiina Ranta, Hyvinkään Hymyhuulet ry
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa alkeet, 8e/15e ilta, Tiina Ranta, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Joutsenon työväentalo (Honkalahti, Lappeenranta)
19:30--20:45 tanssikurssi: humppa perusteet, 10 ¤, Minna Turkia, TanssiQ
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: tango alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12¤, 2h 20¤, 3h 24¤ , kanta-asiakashinnat 1h 10¤, 2h 18¤, 3h 22¤, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
18:00--20:00 tanssikurssi: bugg kuviot, edellyttää perusteiden hallintaa, Auvo Viita-aho, Sekahaku
14:00--16:00 tanssikurssi: hidas valssi 60+ keskitaso, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Kiiskinmäen päiväkeskus
19:00--20:30 tanssikurssi: fusku, 2-3¤, Pirkko Ollikainen, Naisvuoren eläkkeensaajat ry
Koulukeskus iso sali (Liperi)
18:30--20:30 tanssikurssi: hidas lavafoksi jatko, Liperin lavatanssijat ry
Kyntäjäntupa
19:45--21:15 tanssikurssi: polkka keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: kävelyhumppa perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
Lamminniemen Hyvinvointikeskus (Somero)
19:15--20:15 tanssikurssi: lavatanssi, fusku alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5¤¤, ei-jäsen 8¤, nuoriso ja opiskelijat 2¤, Markku Saari, Monokas ry
18:00--19:00 tanssikurssi: lavatanssi, rumba alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5¤¤, ei-jäsen 8¤, nuoriso ja opiskelijat 2¤, Markku Saari, Monokas ry
Ooperi (Kortela, Rauma)
19:35--21:00 tanssikurssi: cha cha perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
18:00--19:25 tanssikurssi: fusku 60+ perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
19:35--21:00 tanssikurssi: lavatanssien perusteet alkeisjatkokurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
18:00--19:25 tanssikurssi: lavatanssien perusteet alkeiskurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
Pyrkivä
19:30--21:30 tanssikurssi: foksi, tango keskitaso, Miia Lehtonen, Sekahaku
Rav. Shamrock, Peltolantie 2, Tikkurila (Vantaa)
18:00--21:20 tanssikurssi: salsa alkeet/perustaso, 1h 10e (Sabor, eläkel. ja työttömät 9e, opisk. 7e), 2h 15e(13e/10e), 3h 20e(17e/12e), Roly Gonzalez, BailaMas
Simonkallion koulu (Vantaa)
20:00--22:00 tanssikurssi: cha cha cha alkeis/jatko, 5/6 eur, Pirkko ja Kari Smura, Vantaan tanssitaitoyhdistys ry
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: hidas valssi, cha cha alkeisjatkosta ylöspäin, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
18:30--20:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
18:00--21:15 tanssikurssi: salsa perusteet perusteet/keskitaso, keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Viialan Työväentalo (Akaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: foksi, bugg, fusku alkeet, alkeet, keski, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä ke 6.2.2019