Edellinen tanssipäivä pe 18.1.2019

Lauantai 19.1.2019

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:00--01:00, 18 €
Finlanders
Hotelli Anttolanhovi 20:00--24:00, 14 €
Susanna Heikki, Voimaorkesteri, Klo 18.30-19.30Tanssikurssi hidas valssi ,ohjaajana Jorma Hokkanen Mikkelin Tanssihullut, Tanssikurssi sis. tanssilipun hintaan.
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Heidi Pakarinen, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Sinitaivas, Fantasia
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Sarmas
Härmän Kylpylä
Risto Nevala
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Leif Lindeman & Amore
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 15 €
Euroset
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 10 €
Jyrki Nurminen & Sävel
Kauko-Pohja (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 €
Kalevi Suntila, Jussi Roponen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Markku Aro & Diesel
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--23:59, 0 €
Kunnon House Band
Kuntotalo 20:00--00:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Viihderavintola Las Palmas
Teo Turunen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Marko Jolkkonen
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Tuuliviiri & Mervi Kari
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Pesäkallio 20:00--01:00
Omega & Eija Kantola
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Sami Rosholm duo
Kylpylähotelli Rauhalahti
Seireenit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 20:30--00:30, 15 €
Kari Vepsä & Onnenmaa
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Pekkaniskan Pojat, Weranta
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 €
Napakymppi, Ville Kortesalmi, karaoke
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--24:00, 12 €
Captain & Teuvo Vuoti
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Helminauha
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Helmi-orkesteri
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:45, 15 €
Quattro & Kalle Jussila
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Erja Kähkönen
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 13 €
Timo Kallio duo
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 14 €
Onnenkerjäläiset, naistentanssit
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Royal Sound & Teijo Lindström, naistentanssit
Valtatie 2 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Onnentähti, Nina Åkerman
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Hanuri ja Hattu
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen

Seuraava tanssipäivä su 20.1.2019