Edellinen tanssipäivä pe 4.1.2019

Lauantai 5.1.2019

Alavieskan Viri (Alavieska)
Sonetti & Ilkka Hakala
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Finlanders, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
FBI-beat, Janne Tulkki
Birknäs (Björkö, Parainen) 19:00--23:00, 10 €
Sulamith
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Kuunhopea & Sari Koivikko
Härmän Kylpylä
Rosalie & Juhamatti
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 12 €
Onnenkerjäläiset
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Helminauha
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Tanssiorkesteri Kaiho, Henkka ja Kulkurit
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 €
Köpi Koski ja Projekti
Kellon ns 20:00--00:30, 12 €
Merja Juutinen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Sami Rosholm & Casanova
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kolarin työväentalo (Kolari)
Mikset & Seija Keskitalo
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
DJ-tanssit
Kuntotalo 20:00--00:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Laihian ylipään ns (Laihia)
Wähäkosket
Viihderavintola Las Palmas
KinoJake
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Pirjo Tossavainen
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä)
Helmi-orkesteri
Lempäälän ns (Lempäälä) 18:00--23:00, 15 €
Lempäälän pelimannit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Roulette, Virpi Piippo
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 €
Tino Ahlgren
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 15 €
Pertti Niemi & Odessa
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Raimo Laamanen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Marco Lundberg
Pesäkallio 20:00--02:00
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 €
The Steels, Marko Haapaniemi
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Euroset & Heimo Erkki Kettunen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Diesel & Markku Aro, J. Eskelinen
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 €
Kisällit-kvartetti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 €
Jussi Roponen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Tanhuhovi
19:00--01:00 Mika Sihvolan orkesteri & Jarno Kokko
19:00--01:00 Weranta
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:45 Mia Leivo, Pequeno, Pekka Juntunen
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Timppa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Pientä unelmaa & Jarno Itkonen
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 13 €
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 16 €
Tommys
Valtatie 2 20:00--02:00
Taikakuu, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Harri Lehtonen & Silver, Silver, Harri Lehtonen
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Ässät
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 €
Hannu Hautaniemi
Alakylän Kyläareena (Kauhava)
13:45--16:00 tanssikurssi: wanha tango alkeisjatko/jatko, Eija Kormi, Vaihtoaskel ry
11:00--13:15 tanssikurssi: tangobolero alkeet, Eija Kormi, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä su 6.1.2019