Edellinen tanssipäivä pe 7.12.2018

Lauantai 8.12.2018

Hotelli Anttolanhovi 20:00--24:00, 14 €
Heidi Pakarinen
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Leif Lindeman & Amore, Reeta Saranpää & Lumo
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Myrskytuuli & Jani Forsman, Patajätkä
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
Köpi Koski ja Projekti
Hotelli Hiittenharju
Matti ja Teppo
Lomakeskus Huhmari 20:00--00:30, 16 €
Janne Tulkki
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 €
Maximus
Härmän Kylpylä
Neljä ruusua
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 15 €
Jarkko Honkanen
Imatran kylpylä (Imatra) 21:00--01:30, 14 €
Susanna Heikki, Voimaorkesteri
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Nina Åkerman, Onnentähti
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Juhamatti & Rosalie
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--01:30, 10 €
Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Afrikan tähti & Matti Ojala & Armi Tenkula
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Fantasia & Aki Samuli
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 18:00--22:00, 5 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Ravintola Kivitippu 16 €
Lemmenlautta
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 14 €
Dance Storm
Kuntotalo 20:00--00:30, 14 €
Metsätähti, Aino Niemi
Viihderavintola Las Palmas 10 €
Virve Rosti
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Captain, Teuvo Vuoti
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Jussi Roponen
Limingan ns (Liminka) 16 €
Hurma
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 19:45--01:30, 12 €
Yötaivas
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Väliaikainen
Pesäkallio 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Puistonkulma 10 €
Ake Pääkkö duo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Elina H Band
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 €
Ellinoora Leikas
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi 21:00--01:30, 15 €
Rojal
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Pientä unelmaa & Jarno Itkonen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Helmi-orkesteri
Kylpylähotelli Summassaari 18 €
Oku Luukkainen, Chorale & DJ ICE-K
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 €
Hannu Hautaniemi
Taatan tupa (Pori)
Ippe Mansikan orkesteri
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:50, 17 €
Fernanda, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Petromax
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Lapponia & Jukka Lampela, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Finlanders
Valtatie 2
Sinitaivas, Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Corona, Jarkko Ylinen
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Wähäkosket
Onnela, Härmänkylän nuorisoseura (Kauhava)
12:00--15:00 tanssikurssi: milongapolkka alkeista,edeten ryhmän mukaan, Samuli Ketola, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä su 9.12.2018