Edellinen tanssipäivä pe 16.11.2018

Lauantai 17.11.2018

Hotelli Anttolanhovi 20:00--24:00, 14 €
Teuvo Oinas
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Tomi Markkola & Fernet, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
KinoJake, Amore & Leif Lindeman
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
In The Mood & Suvi Karjula
Lomakeskus Huhmari 20:00--00:30, 16 €
Maria Tyyster, Rodeo
Härmän Kylpylä
Elonkerjuu
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 16 €
Markku Aro
Imatran kylpylä (Imatra) 21:00--01:30, 13 €
Jaska Mäkynen & Nelostie
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 €
Vesa Haaja, Agents
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Tarja Lunnas & Rosso
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
19:00--01:30 Saana Sassali, Jarno Kokko
10:00--16:15 tanssikurssi: suomalainen tango keski- ja jatkotaso 1-2 päivää, 45¤ per päivä sis. lounaan ja kahvin, 152¤ sis. kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Riitta ja Lare Pitkänen, Kartano Kievari
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Ari Salo
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:30--23:30, 14 €
Roulette & Antti Huovila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Viihderavintola Las Palmas 12 €
Kake Randelin & Company
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna) 20:00--01:00
Sinitaivas
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 0:30--1:00
Stam1na
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Kari Hirvonen, Jake Niska
Limingan ns (Liminka) 18 €
Souvarit
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 21:00--00:30, 15 €
NeljänSuora
Monitoimitalo Lumo 12 €
Kellariorkesteri
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila, Heidi Pakarinen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Hannu Hautaniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
J. Eskelinen
Pesäkallio
EXmiehet & Saija Tuupanen, Tanssiorkesteri Kaiho
Pohdin urheilutalo 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 21:00--00:30, 10 €
Jukka Manerus & Mantsuria
Spa Hotel Runni
Yötaivas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Heikki Koskelo & Taivaankaari, Helminauha
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 €
Nelituuli & Timo Puurunen, karaoke
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Sami Rosholm
Kylpylähotelli Summassaari 15 €
Öiset kulkijat
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 €
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 €
Seija Irmeli
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--24:00, 13 €
Tukkijätkät, Arlas
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Jarkko Honkanen & Taiga
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Onnentähti & Nina Åkerman, Etiketti & Antti Ahopelto
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:50 Fantasia & Aki Samuli
18:00--18:45 tanssikurssi: tango perusteet, Timppa
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 13 €
Tytti Pelkonen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Omega & Eija Kantola, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 16 €
Dansdax, Maxells
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taikakuu
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Katapultti
Valtatie 2 20:00--02:00
Energia & Teemu Roivainen, Hurma
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala)
Sari Turpeinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Pepe Enroth
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kimpisen koulu (Lappeenranta)
11:00--17:00 tanssikurssi: fusku, bugg, salsa alkeisjatko/jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
15:30--17:30 tanssikurssi: musiikin tulkintaa, livemusalla höystettynä, teemana fusku alkeisjatko - jatko, 20/15 euroa yksi osi, 35/25 euroa molemmat, Tiina Ranta ja Kaitsu Lehmus, Helsingin tanssikurssit
13:00--15:00 tanssikurssi: musiikin tulkintaa, livemusalla höystettynä, teemana tango alkeisjatko - jatko, 20/15 euroa yksi osi, 35/25 euroa molemmat, Tiina Ranta ja Kaitsu Lehmus, Helsingin tanssikurssit
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: salsa alkeisjatko, Susa Matson, Lohjan lavatanssijat
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
10:00--16:00 tanssikurssi: bugg, rumba-bolero, lattari tekniikka keski-jatkotaso, tarkentuu, Bettina Karppinen, Kestävät

Seuraava tanssipäivä su 18.11.2018