Edellinen tanssipäivä pe 9.11.2018

Lauantai 10.11.2018

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:00--01:00, 15 €
Quattro & Kalle Jussila
Hotelli Anttolanhovi 20:00--24:00, 14 €
Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela & Jackpot
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Teemu Roivainen & Energia, Himmiät tähäret
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Hurma, Onnenkerjäläiset & Johanna Pakonen
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 15 €
SucCee, Sari Hellsten
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Ässät
Lomakeskus Huhmari 20:00--00:30, 16 €
Öiset kulkijat
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Kari Hirvonen & Vetonaula
Hämeenlinnan VPK (Hämeenlinna)
Lumo & Reeta Saranpää
Härmän Kylpylä
Eini
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 10 €
Tosimiehet
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Veijarit, Benjamin Enroth
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--01:30, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Tanssiorkesteri Kaiho
Kellon ns 20:00--00:30, 15 €
Jarkko Honkanen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Rosette
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Tomi Markkola & Fernet
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Lemmenlautta
Kuntotalo 20:00--00:30, 14 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Johanna Debreczeni
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Duo Kasino
Limingan ns (Liminka) 16 €
Taikakuu
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--01:00, 10 €
Jade's band
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Jussi Roponen
Paavolan ns (Paavola, Siikajoki)
Duo Matias ja Pentti Nordström
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Leif Lindeman
Pesäkallio
Finlanders, Sävel & Jyrki Nurminen
Puistonkulma 10 €
Hannu Viitalan yhtye & Sari Turpeinen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Jarno Itkonen & Onnenkipinä
Kylpylähotelli Rauhalahti
Danny
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Pete Parkkonen
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Wire & Ari Lavu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Sinitaivas, Heidi Pakarinen & Karavaani
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Onnentähti
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Fernanda, Royal Sound & Teijo Lindström
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:50, 17 €
Pekkaniskan Pojat
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Yötaivas
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 13 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 15 €
Jarno Kokko, Saana Sassali, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Valtatie 2 20:00--02:00
Souvarit, Helminauha
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Pyrstötähti
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Pohjolan yö

Seuraava tanssipäivä su 11.11.2018