Edellinen tanssipäivä pe 2.11.2018

Lauantai 3.11.2018

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:00--01:00, 15 €
Tanssiorkesteri Kaiho
Aronkeidas 22:00--02:00, 18 €
Elonkerjuu, Kohderyhmä
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Omega & Eija Kantola, Polte
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Royal Sound & Teijo Lindström
Lomakeskus Huhmari 20:00--00:30, 16 €
Mercedes & Marko Karvonen
Härmän Kylpylä
Ässät
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 12 €
Kastanja
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Charles Plogman, Rosette
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 12 €
Kalevi Suntila, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Hurma
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--01:30, 10 €
Fernanda
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Yötaivas
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Armottomat
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 13 €
Taimo Löfin yhtye
Kuntotalo 20:00--00:30, 15 €
Quattro & Kalle Jussila, Etiketti & Antti Ahopelto
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 30 €
Popeda
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Helmi-orkesteri
Limingan ns (Liminka) 18 €
Finlanders
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 22:00--00:30, 15 €
Gebardi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 20:00--01:00, 15 €
Tsuubiduu & Arto Nuotio & Sebastian Ahlgren
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Eki Jantunen, Mutkattomat
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 €
Pohjolan yö
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
NeljänSuora, Onnentähti, Nina Åkerman
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Terhi Lehtoniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Helminauha
Pesäkallio 20:00--01:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 €
Tukkijätkät, Arlas
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 20:00--01:30, 15 €
Poutahaukat, Marko Haavisto
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 19:30--02:00, 18 €
Aki Samuli & Fantasia, KinoJake, Tara Vepsäläinen & Aava
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 €
Valentin, Afrikan tähti & Armi Tenkula, karaoke
Seurakallio 19:00--23:00
Marko Jolkkonen
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00
Kuunhopea & Sari Koivikko
Kylpylähotelli Summassaari 8 €
Halloween Naamiaiset, Hogganes-band
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 €
Sami Rosholm trio
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--00:30, 13 €
Hannu Hautaniemi
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Lumo & Reeta Saranpää
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Souvarit, Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:50 Karavaani & Heidi Pakarinen, Komiat
18:00--18:45 tanssikurssi: jive perusteet, Timppa
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
In The Mood & Suvi Karjula, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Leif Lindeman, Teemu Roivainen
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Ajan sävel, Jari Partanen
Valtatie 2 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Samppa Valo band
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Saturnus & Anu Keronen
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 18:00--22:30, 15 €
Norolan Pojat
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Wire & Ari Lavu
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
11:00--17:00 tanssikurssi: bugg, salsa, nightclub tw alkeisjatko/jatko, nc2s alkeet, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
11:00--17:00 tanssikurssi: bugg, salsa, nightclub tw alkeisjatko/jatko, nc2s alkeet, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Lautsian Kartano (Hämeenlinna)
20:00--01:00 EXmiehet & Saija Tuupanen
10:30--18:00 tanssikurssi: halloween tanssii -leiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, Jussi Kaksonen, Kati Koivisto, Bettina Karppinen
Lundintalo, Aleksanterinkatu 11 (Porvoo)
11:00--14:00 tanssikurssi: bachata perustaso/alkeisjatko, 25e per osallistuja, parit 40e, Roly González, BailaMas

Seuraava tanssipäivä su 4.11.2018