Edellinen tanssipäivä la 27.10.2018

Sunnuntai 28.10.2018

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Juha Vartiainen & Roulette
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
16:00--20:00 Yötaivas & Maritza Parkkinen
11:00--15:00 tanssikurssi: hidas valssi - tango alkeisjatko, 20¤ jäsen 35¤ ei jäsen, Sami Helenius, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Pepe Enroth
Kalliohovi 15:00--19:00, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kerhola 17:00--22:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 15 €
Valentin & Afrikan tähti
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 €
Tytti Pelkonen
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Pelikaanit & Kari Ahola
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 14 €
Leif Lindeman
Pesäkallio 15:00--18:00
Hollolan harmonikat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 15 €
Fantasia & Arto Nuotio
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Komiat
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Juha Simolan yhtye & Pertti Keihäs
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
17:00--21:30 Finlanders
16:00--17:00 tanssikurssi: hidas foxi, Sisältyy lipun hintaan
Ammatti-instituutin liikuntasali/Svinhufvudink. 8 (Lahti)
19:00--20:50 tanssikurssi: blues keskitaso, 4 eur, Lahden Lavarit ry
17:00--18:50 tanssikurssi: kuviohumppa perusteet, 4 eur, Lahden Lavarit ry
Aronkeidas
10:00--12:00 tanssikurssi: wanha tango jatko, jatkoa lauantailta, sis. la hintaan, Eija Kormi, Espoon Lavatanssijat ry
12:20--14:00 tanssikurssi: tangovalssi alkeet, sis. la hintaan, Eija Kormi, Espoon Lavatanssijat ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--17:45 tanssikurssi: wanha tango jatko, 10¤ /kerta /jäsen tai 60 ¤ /kausi /jäsen, Terho ja Päivi Konttinen, Tanssin Ilo ry
14:30--16:00 tanssikurssi: wanha tango alkeisjatko, 10¤ /kerta /jäsen tai 90¤ /kausi /jäsen, Terho ja Päivi Konttinen, Tanssin Ilo ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: cha-cha alkeet / alkeisjatko, 1h/12¤, 2h/20¤. ETUASIAKASHINTA 1h/10¤, 2h/18¤, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Mäkiäisten työväentalo
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa keskitaso/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: cha cha keskitaso/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
11:00--12:30 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pohjolankatu 29 (Joensuu)
13:00--15:30 tanssikurssi: hitaat tanssit kaikki, 15 e, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, 3/6/8e /kurssipassi, Tuula ja Tuomo, Kestävät
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: jenkat jatko, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
15:30--17:00 tanssikurssi: wanha tango 2/3 (etenee viikottain perusteista), 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
17:00--19:00 tanssikurssi: bugg keski/jatkotaso, Tanssikoulu Hurma
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: salsa alkeet, Liperin lavatanssijat ry
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
11:00--17:00 tanssikurssi: fusku, bugg, hitaat alkeisjatko/jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä ma 29.10.2018