Edellinen tanssipäivä to 25.10.2018

Perjantai 26.10.2018

Ahtialan seurantalo 13:00--16:00, 10 €
Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
Hotelli Anttolanhovi 20:00--24:00, 14 €
Jarno Kokko & Saana Sassali
Härmän Kylpylä
Ilpo Seppänen duo
Finlanders
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Broadway & Esme Manns
Imatran kylpylä (Imatra) 20:00--00:30, 13 €
Charlies
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Teemu Roivainen & Energia
Kempeleen työväentalo (Kempele) 19:00--22:00, 13 €
Rainer Bollström
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Jari Grek
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 19:00--23:30, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula
Kuhmon Kelo (Kuhmo) 20:00--01:00, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 13 €
Nina Åkerman & June Band, Onnentähti
Viihderavintola Las Palmas 16 €
Anne Mattila
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 20:00--01:00, 15 €
Eija Kantola & Omega, Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Mietaan ns (Miedon kylä, Kurikka) 20:00--00:30, 15 €
Fantasia & Aki Samuli
Myllykosken seuratalo 13:00--16:00, 10 €
Kotkaset
Pesäkallio 20:00--01:00
Lumo & Reeta Saranpää
Pyrkivä
20:00--23:30 Sokeripala & Niko Mäenpää
18:30--19:50 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, sisältyy tanssilipun hintaan, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 12 €
Trio Tuhkala
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 18 €
Taikakuu, eXmiehet & Saija Tuupanen
Kylpylähotelli Summassaari 18 €
Matti ja Teppo
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 10 €
J. Eskelinen, Laila ja Olavi -kilpailu karsinta
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 15 €
Pertti Niemi & Odessa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:30, 16 €
Hurma, Komiat
Tuiskula 15 €
Quattro & Kalle Jussila
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 21:00--01:00, 19 €
Souvarit
Paloaukean koulu keltainen sali (Liperi)
19:00--21:00 tanssikurssi: blues teemaperjantai, Liperin lavatanssijat ry
Teeriharjun tanssilava (Somero)
19:00--20:00 tanssikurssi: fusku alkeista syventävään, sisältyy tanssilipun hintaan, Markku Saari, Monokas ry
Ulmalan ns tanssisali (Iisalmi)
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg, hitaat alkeisjatko/jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg, Suomen Tanssikoulu
Vapari (Kaarina)
12:15--14:15 tanssikurssi: cha cha 60+ perusteet, 8/12 ¤, Pirjo Anttio, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä la 27.10.2018