Edellinen tanssipäivä pe 19.10.2018

Lauantai 20.10.2018

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:00--01:00, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Yölintu, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura)
Finlanders
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Lomakeskus Huhmari
Pasi Kivimäki
Härmän Kylpylä
Rosalie & Juhamatti
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Reeta Saranpää & Lumo
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Virpi Piippo, June Band
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Teemu Roivainen & Energia
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--01:30, 10 €
Helminauha
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Wähäkosket
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Astra
Kemijärven VPK (Kemijärvi)
Jarkko Honkanen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Myrskylyhty, Mikko Mäkeläinen
Ravintola Kivitippu 0 €
Paten karaoke
Kukonhiekka 17 €
Souvarit, Fantasia & Aki Samuli
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 8 €
Kunnon House Band
Kuntotalo 20:00--00:30, 14 €
Hurma
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Kaija Kärkinen, Ile Kallio
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 20:00--01:00
Matti ja Teppo & Horizone
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Seireenit
Limingan ns (Liminka) 16 €
Amore & Leif Lindeman
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Sunset & Arto Nuotio
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Komiat, Kalle Kaaja
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 €
Afrikan tähti, Matti Ojala
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
In The Mood & Suvi Karjula
Pesäkallio 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Samppa Valo band
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 €
Harri ja Coronet, Raimo Laamanen
Puistonkulma 10 €
Tanssiyhtye Juhani Kumpu & Tiina Karhu
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 €
Veijarit, Benjamin Enroth, Jarno Kokko & Mika Sihvolan orkesteri, Saana Sassali
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 €
Rojal, karaoke
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Duo Kasino
Kylpylähotelli Summassaari 10 €
Pasi & Anssi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 12 €
Jussi Roponen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Nina Åkerman & Amorio
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Rosso & Tarja Lunnas, Tanssiorkesteri Kaiho
Tapiola (Kissanmaa, Tampere)
Jari Grek
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:50 FBI-beat, Henkka ja Kulkurit
18:00--18:45 tanssikurssi: fusku alkeet
14:30--16:00 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, 12,00, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: hidas valssi perus/ keskitaso, 12,00, Antti-VIlle
11:00--12:30 tanssikurssi: hias valssi perusteet, 12,00, Antti-Ville
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 13 €
Timo Kallio duo
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Marko Jolkkonen
Valtatie 2
20:00--02:00 Sinitaivas, Karavaani & Heidi Pakarinen
17:15--18:30 tanssikurssi: bugg musiikintulkinta keskitaso, Antti Törmänen ja Hanna Tuominen
15:45--17:00 tanssikurssi: bugg liikkuminen keskitaso, Antti Törmänen ja Hanna Tuominen
13:30--14:45 tanssikurssi: bugg kuviot keskitaso, Antti Törmänen ja Hanna Tuominen
12:00--13:15 tanssikurssi: bugg tekniikka keskitaso, Antti Törmänen ja Hanna Tuominen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Esa Puutio ja Esanssi
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Kuunhopea & Sari Koivikko
Haapakosken ns
16:15--17:45 tanssikurssi: wanha tango, milongapolkka keskitaso/haastava, Päivi ja Reima Viiri, Vaihtoaskel ry
10:30--12:00 tanssikurssi: wanha tango, slovari perusteet, Päivi ja Reima Viiri, Vaihtoaskel ry
14:30--16:00 tanssikurssi: wanha tango, tangovalssi keskitaso, Päivi ja Reima Viiri, Vaihtoaskel ry
12:15--13:45 tanssikurssi: wanha tango, milongahumppa perusteet/keskitaso, Päivi ja Reima Viiri, Vaihtoaskel ry
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
15:45--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
12:00--13:30 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
Vantaa Puistokulma (Vantaa)
11:00--17:00 tanssikurssi: fuusiotango, fusku, bugg, hidas valssi, hitaat alkeisjatko/jatkotaso, 30e, Juhani ja Maija Kuosmanen, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Minna Ylikoski, Suomen Tanssistudiot Oy

Seuraava tanssipäivä su 21.10.2018