Edellinen tanssipäivä ma 8.10.2018

Tiistai 9.10.2018

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 €
Tytti Pelkonen
Hotelli Hiittenharju 20:30--01:30
Leif Lindeman & Amore, naistentanssit
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 13:00--15:30, 10 €
Marko Jolkkonen
Imatran kylpylä (Imatra) 20:00--23:30
Jonni Takala, Jamifox
Tanssikoulu Lasikenkä
15:00--17:30 Foxpop & Kaisa-Mari Ruokolainen
19:30--21:00 tanssikurssi: jenkka alkeisjatko (jenkan variaatiot), 9¤ /1,5h, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
18:00--19:30 tanssikurssi: jenkka alkeet, 9¤ /1,5h, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
Pappilanpuiston palvelukeskus
Tonika
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 €
Jani Helenius, Nina Åkerman
Raittiustalo 12:00--15:45, 10 €
Ake Pääkkö duo
Kylpylähotelli Summassaari 0 €
Timo Leppänen soloband
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 €
Euroset, Heimo Erkki Kettunen
Ravintola Tulisuudelma 20:00--24:00, 8 €
Hurma
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Taina Laiho
Veturitori 14:00--17:00, 0 €
Soitin- ja lauluyhtye Kotimaa
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: foksi alkeet, alkeisjatko, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Huhkotalo, Lukkarlantie 2 (Raisio)
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa, bachata kuviot, edellyttää perusteiden hallintaa, Auvo Viita-aho, Sekahaku
15:30--17:30 tanssikurssi: foksi-valssi 60+ keskitaso, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: blues alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12¤, 2h 20¤, 3h 24¤, kanta-asiakashinnat 1h 10¤, 2h 18¤, 3h 22¤, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
18:00--21:00 tanssikurssi: blues alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12¤, 2h 20¤, 3h 24¤, kanta-asiakashinnat 1h 10¤, 2h 18¤, 3h 22¤, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Koulukeskus iso sali (Liperi)
18:30--20:30 tanssikurssi: jive jatko, Liperin lavatanssijat ry
Lamminniemen Hyvinvointikeskus (Somero)
19:15--20:15 tanssikurssi: lavatanssi, valssi alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5¤, ei-jäsen 8¤, nuoriso ja opiskelijat 2¤, Markku Saari, Monokas ry
18:00--19:00 tanssikurssi: lavatanssi, fusku alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5¤, ei-jäsen 8¤, nuoriso ja opiskelijat 2¤, Markku Saari, Monokas ry
Mäkiäisten työväentalo
19:45--21:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
Novidan liikuntasali (Uusikaupunki)
19:35--21:00 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, 6/10 ¤, Lase Liski & Marjo Venno, Sekahaku
18:00--19:25 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, 6/10 ¤, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
Ooperi (Kortela, Rauma)
12:30--15:00 tanssikurssi: tanssitapahtuma kehitysvammaiset, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
19:35--21:00 tanssikurssi: lavatanssien perusteet alkeisjatkokurssi, 12/8 euroa kerta, 150/100 euroa per kausi, Ida Levänen ja Juha Turu, Helsingin tanssikurssit
18:00--19:25 tanssikurssi: lavatanssien perusteet alkeiskurssi, 12/8 euroa kerta, 150/100 euroa per kausi, Juha Turu ja Ida Levänen, Helsingin tanssikurssit
Pyrkivä
19:45--21:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Mia Lehtonen, Sekahaku
Rav. Shamrock, Peltolantie 2, Tikkurila (Vantaa)
18:00--21:15 tanssikurssi: salsa 18:00 alkeet, 19:00 perustaso, 20:00 alkeisjatko, 1h 10e (Sabor, työttömät, eläkel. 8e, opisk. 5e), 2h 15e (12e/8e), koko ilta 20e (17e/10e), Roly González, BailaMas
18:00--21:15 tanssikurssi: salsa alkeet/perustaso, 1h 10 euroa, koko ilta 15 euroa, Roly Gonzalez, BailaMas
Roution koulu (Lohja)
18:30--20:30 tanssikurssi: vapaatreenit alkeisjatko, 2, Vaihtuva ohjaaja, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Simonkallion koulu (Vantaa)
20:00--22:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeis/jatko, 5/6 euroa, Pirkko ja Kari Smura, Vantaan tanssitaitoyhdistys ry
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--20:00 tanssikurssi: masurkka, polkka alkeista, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
18:30--20:30 tanssikurssi: cha cha alkeet, Kari ja Hiisu, Tanssikoulu Hurma
Tanssistudio Bettina/ harjoituspaikka: Tanssiklubi Dancingin sali (Lahti)
18:00--19:00 tanssikurssi: rumba-bolero keskitaso, 8 e / 6 e (opiskelijat, työttömät, eläkeläiset), Bettina Karppinen, Bettina Karppinen

Seuraava tanssipäivä ke 10.10.2018