Edellinen tanssipäivä pe 28.9.2018

Lauantai 29.9.2018

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 €
Seireenit
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Souvarit, Timo Kallio duo
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Rojal
Härmän Kylpylä
Antti Sivulan yhtye
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Amore & Leif Lindeman
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 13 €
Harri Nuutinen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Nina Åkerman, Onnentähti
Jumisen mms (Jumiskylä, Lapinlahti)
Ässät
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 €
Saturnus & Anu Keronen
Kellon ns 20:00--00:30, 15 €
Tiina Pitkänen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Quattro & Kalle Jussila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 20:00--00:30, 10 €
Astra
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 13 €
Torremolinos
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Ake Pääkkö
Kukonhiekka 17 €
Omega & Eija Kantola, Fernet & Tomi Markkola
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 8 €
Kunnon House Band
Kuntotalo 20:00--00:30, 14 €
Sinitaivas
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Tiina Ruuska
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 25 €
Elastinen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Marko Jolkkonen
Limingan ns (Liminka) 16 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Juhamatti & Rosalie, Tähtivyö & Erkki Mustikkamäki
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Henkka ja Kulkurit & Jorma Kääriäinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Benjamin Enroth
Pesäkallio 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, avajaiset, avajaiset
Puistonkulma 10 €
Unikuva
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Duo Kasino
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 20 €
Steve'n'seagulls
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi 21:00--01:30, 15 €
Onnenkerjäläiset
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Yötaivas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 18 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Jani Forsman & Myrskytuuli
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:45, 16 €
Jarno Kokko & Saana Sassali
Kylpylähotelli Summassaari 0 €
Petri Summanen solo
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Väliaikainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Antti Ahopelto & Etiketti
Tanhuhovi
19:00--01:00 Kiintotähti & Teuvo Oinas, Helmi-orkesteri
17:00--18:30 tanssikurssi: wanha tango, tangovalssi aloitamme perusteista edeten kuvioihin, wanha tango®, 25 e (sis kurssin ja tanssilipun), JUHANI TAHVANAINEN JA TYTTI ARIMA, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:00--18:30 tanssikurssi: wanha tango®, tangovalssi aloitamme perusteista, wanha tango®, 25 e (sis kurssin ja tanssiklipun), JUHANI TAHVANAINEN JA TYTTI ARIMA, Tanssikoulu Wanha Maestro
Tanssikeskus Tessu
19:00--23:50 Diesel & Markku Aro
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Timppa
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 13 €
Jussi Roponen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Energia & Teemu Roivainen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 17 €
Finlanders, Lemmenlautta
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Hanuri ja Hattu
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 €
Hannu Hautaniemi
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
15:45--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi osuus, 40/30 kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi osuus, 40/30 kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
12:00--13:30 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi osuus, 40/30 kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: tango alkeisjatko, Susa Matson, Lohjan lavatanssijat
Ooperi (Kortela, Rauma)
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: salsa keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
11:00--12:30 tanssikurssi: salsa perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Vantaa Puistokulma (Vantaa)
11:00--17:00 tanssikurssi: fuusiotango, fusku alkeisjatko, 30e, Juhani ja Maija Kuosmanen, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Minna Ylikoski, Suomen Tanssistudiot Oy

Seuraava tanssipäivä su 30.9.2018