Edellinen tanssipäivä pe 14.9.2018

Lauantai 15.9.2018

Aronkeidas 22:00--04:00, 18 €
Nuket, Skädäm, DJ Josh Milk
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Hannu Hautaniemi
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Kuunhopea & Sari Koivikko
Huvilintu 20:00--00:30, 18 €
Pekkaniskan Pojat, Amore & Leif Lindeman
Härmän Kylpylä
Rainer Bollström & Graniitti
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Sunset & Arto Nuotio & Tino Ahlgren
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 14 €
Aino Niemi
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 14 €
Jarkko Honkanen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen, päättäjäiset, päättäjäiset
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 14 €
Jussi Roponen, Esko Roponen, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ravintola Kivitippu
Tanssiorkesteri Luxus
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Kukonhiekka 17 €
Sinitaivas, In The Mood & Suvi Karjula
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 8 €
Kunnon House Band
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 13 €
Seireenit
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Hausmylly
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Putkiratio, Janiina Lehtonen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Aimo Konttinen, Kirsi Roitto
Limingan ns (Liminka)
Horizone & Matti ja Teppo
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
20:30--00:30 KinoJake
tanssikurssi: tanssin hurmaa -tanssilei
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Helmenkalastajat, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Wähäkosket
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:15--23:30, 17 €
Taikakuu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Finlanders, Antti Ahopelto
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 10 €
Pirjo Tossavainen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kalle Jussila & Quattro
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 €
Tsugu Ways
Pohdin urheilutalo
Sami Rosholm
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Eija Kantola & Omega
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 €
Onnenkerjäläiset
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Lemmenlautta
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 15 €
Kauko Simonen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 16 €
Helmi-orkesteri, Jarno Kokko, Virpi Piippo, Henkka ja Kulkurit, avajaiset
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:45, 16 €
Teijo Lindström
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Vetonaula
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--24:00, 10 €
Kisällit-kvartetti
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
NeljänSuora, Lumo & Reeta Saranpää
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Saana Sassali
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
FBI-beat
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Energia & Teemu Roivainen, Komiat
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Tulipunaruusut, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 17 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Rodeo & Maria Tyyster
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Pertti Niemi & Odessa
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 €
Hanna Hirvonen
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
16:30--18:30 tanssikurssi: buggin jatkotason kurssi, 18/12 euroa yksi osio, 30/&20 euroa molemmat ja 50/35 molemmat päivät, Suke HUovinen, Helsingin tanssikurssit
14:00--16:00 tanssikurssi: buggin jatkotason kurssi, 18/12 euroa yksi osio, 30/&20 euroa molemmat ja 50/35 molemmat päivät, Suke HUovinen, Helsingin tanssikurssit
12:00--13:45 tanssikurssi: biggin pika-alkeet - yksi alkeet, 15/10 yksi, osio 25/15 euroa molemmat, Juha Turu, Helsingin tanssikurssit
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli)
11:00--17:00 tanssikurssi: fusku, bugg alkeet-jatko, Samuli Kaliala ja Pinja Sarviluoma, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 16.9.2018