Edellinen tanssipäivä la 8.9.2018

Sunnuntai 9.9.2018

Ainola
Rosette, Tiina Ruuska
Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--21:30, 15 €
Fernet & Tomi Markkola
Hauhotalo 14:00--16:45, 10 €
Seppo Soittilan trio & Seppo Soittila
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 17:00--21:00, 15 €
Onnentähti, Nina Åkerman
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Iisalmen harmonikat, Tiina Karhu
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 10 €
Norolan Pojat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 15 €
Riskit Herrat, Mervi Kovero
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii) 17:00--20:00
Afrikan tähti & Matti Ojala
Kurun seuratalo
Jussi Anteron yhtye
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli)
18:00--22:30 Hurma
15:30--17:00 tanssikurssi: salsa alkeet, 3 euroa, Mikkelin Tanssihullut ry
Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--16:30, 10 €
Himmiät tähäret & Pauli Koivula
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 13 €
Pekkaniskan Pojat
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Savelan ns 18:00--22:00, 10 €
Raimo Laamanen, pullakahvitarjoilu, pullakahvitarjoilu
Saviselän monitoimitila 19:00--23:00, 10 €
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Ammatti-instituutin liikuntasali/Svinhufvudink. 8 (Lahti)
19:00--20:50 tanssikurssi: fusku keskistaso, 4 eur, Lahden Lavarit ry
17:00--18:50 tanssikurssi: kävelyhumppa, tango perusteet, 4 eur, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: hitaat alkeisjatko, 10¤ /kerta /jäsen tai 90¤ /kausi /jäsen, Iiris Pääsky-Monola, Tanssin Ilo ry
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet / alkeisjatko, 1h/15¤, 2h/25¤. ETUASIAKASHINTA 1h/12¤, 2h/22¤, JUTTA HELENIUS
18:00--20:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet / alkeisjatko, 1h/15¤, 2h/25¤. ETUASIAKASHINTA 1h/12¤, 2h/22¤, JUTTA HELENIUS
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet / alkeisatko, 1h/15¤, 2h/25¤. ETUASIAKASHINTA 1h/12¤, 2h/22¤, JUTTA HELENIUS, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Pirtti
14:00--18:00 tanssikurssi: bugg alkeisjatko-jatko, Micke Moilanen ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: foksi perusteet, ilmainen, Jaana ja Juha, Kestävät
Puotilan-Marjaniemen työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
17:30--18:50 tanssikurssi: tangon alkeisjatkokurssi, 12/8 euroa yksi, 20/13 molemmat, Kimmo Luukkonen ja Ida Levänen, Helsingin tanssikurssit
16:00--17:20 tanssikurssi: foksin alkeiskurssi, 12/8 euroa yksi, 20/13 molemmat, Kimmo Luukkonen ja Ida levänen, Helsingin tanssikurssit
14:30--15:50 tanssikurssi: hitaan foksin teemapäivä jatkotaso, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
13:00--14:20 tanssikurssi: hitaan foksin teemapäivä jatkotaso, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: valssi jatko, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
17:00--19:00 tanssikurssi: tango keskitaso/jatkotaso, Kari ja Hiisu, Tanssikoulu Hurma
Vantaa Puistokulma (Vantaa)
10:00--14:00 tanssikurssi: bugg, liikkuva bugg alkeisjatko, 25e, Jyrki Keisala, Minna Ylikoski, Seppo Suomalainen, Suomen Tanssistudiot Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 10.9.2018