Edellinen tanssipäivä pe 7.9.2018

Lauantai 8.9.2018

Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Pekkaniskan Pojat, Komiat
Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
Charlies
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulipunaruusut
Huvilintu 20:00--00:30, 16 €
Teijo Lindström
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Pasi Kivimäki & N.Y.T., päättäjäiset, päättäjäiset
Härmän Kylpylä
Nina Koivisto band
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Rubiini & Kaija Lustila
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 14 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 12 €
Fernanda
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Finlanders, Hannu Hautaniemi
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Ari Nylundin orkesteri & Jyrki Nurminen
Jänteen halli 19:00--23:00, 10 €
Vesku Ruotsalainen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Jussi Roponen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Onnentähti & Nina Åkerman
Kukonhiekka 17 €
Diesel & Markku Aro, NeljänSuora
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 8 €
Kunnon House Band
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 13 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Pasi Vainionperä
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 €
Keijo Nurmen yhtye
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 €
Trio Engblom
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Souvarit, Etiketti & Antti Ahopelto
Maaningan kasino (Kuopio)
Energia & Teemu Roivainen, Ippe Mansikan orkesteri
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Wire & Ari Lavu
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
19:15--23:30 Jackpot & Marko Maunuksela
17:00--18:30 tanssikurssi: rumba bolero, cha cha aloitamme perusteista, molemmat lajit samoilla kuvioilla, 25 e sis. tanssilipun ja pullakahvit, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:00--18:30 tanssikurssi: rumba bolero, cha cha , perusteista alkaen, molemmissa lajeissa samoilla kuvioilla, 25 e sis kurssin ,tanssilipun ja pullakahvit, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Rosette & Charles Plogman, Helmenkalastajat
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 10 €
Duo Sami Soininen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Company & Kake Randelin, sikajuhlat, sikajuhlat
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--02:00, 5 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Teuvo Vuoti
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 5 €
Twist and Shout
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 15 €
Merja Juutinen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Taikakuu, Lumo & Reeta Saranpää, päättäjäiset, päättäjäiset
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 €
Jarno Kokko, Saana Sassali
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, Jake Niska
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 12 €
Tuovilat
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Horizone & Matti ja Teppo
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Sinitaivas, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Seireenit
Tanhuhovi 19:00--00:30, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 17 €
Yölintu
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 17 €
Fernet & Tomi Markkola, In The Mood & Suvi Karjula
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
15:45--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, kaikki 40/30 euroa, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, kaikki 40/30 euroa, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
12:00--13:30 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon, tehopäivä jatkotaso, 15/10 euroa osio, kaikki 40/30 euroa, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit

Seuraava tanssipäivä su 9.9.2018