Edellinen tanssipäivä pe 24.8.2018

Lauantai 25.8.2018

Ainalin ns 20:00--24:00, 10 €
Pelikaanit & Kari Ahola
Alastaron nuorisolava (Sikilä, Loimaa) 20:00--00:30, 10 €
Tutta Carpelan
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Liekki & Marco Lundberg
Lomakeskus Huhmari
Sami Rosholm
Huvilintu 20:00--00:30, 17 €
Mia Leivo & FBI-beat
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Omega & Eija Kantola
Härmän Kylpylä
Kata Koivusalo, Blue Moon
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Quattro & Kalle Jussila
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 12 €
Jade's band
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Afrikan tähti & Armi Tenkula
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Lumo & Reeta Saranpää, Hurma, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Ippe Mansikan orkesteri
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 14 €
Matti Siltala band, Tapio Siimes, kahvitarjoilu, venetsialaiset, kahvitarjoilu, venetsialaiset
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi)
Sarmas
Jänteen halli 19:00--23:00, 10 €
Jussi Roponen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Rosso & Tarja Lunnas, Helminauha
Kalajärven lava
Johanna Debreczeni
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 0 €
SucCee, Sari Hellsten
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Pasi Kivimäki
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 21:00--01:30, 15 €
Rainer Bollström, Pertti Puikkonen
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava)
Ässät
Kukonhiekka 17 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, Vastakaiku & Tommi Soidinmäki
Kulhon lava (Kulho, Kontiolahti)
20:00--23:30 Trio Vetreä
19:00--19:55 tanssikurssi: fusku perustaso, Tuija Marjola
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 16 €
Sunset
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 13 €
Mysteeri & Mikko Tapio
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 15 €
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Laitikkalan seurantalo 20:00--01:00, 10 €
A. Harva ja Valitut
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Jore Marjaranta
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Sininen huivi
Liperin lava (Liperi) 20:15--01:00, 15 €
Jarno Kokko, Saana Sassali
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 19:00--22:00
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Finlanders, June Band & Nina Åkerman
Maaningan kasino (Kuopio)
Taikakuu, Merja Juutinen
Messula (Tanhua, Savukoski)
Nelituuli & Timo Puurunen
Mustikkavuoren lava
Kari Hirvonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Yölintu, Tanssiorkesteri Kaiho, Suvi Teräsniska
Niemenharjun tanssilava 20:00--00:30, 16 €
Fantasia & Aki Samuli, venetsialaiset, venetsialaiset
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 10 €
Gunnar Taipale
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Tulipunaruusut
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Markku Uhlbäck
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Selena
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 €
Anne Mattila
Puntarikosken paviljonki (Santaskylä, Kankaanpää) 20:00--00:30, 15 €
Wire & Ari Lavu
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
Seireenit
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:30, 10 €
Onnentähti
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 €
Kari Vepsä & Onnenmaa, Company & Kake Randelin
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit, Hannu Hautaniemi
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
In The Mood & Suvi Karjula, Juha Tapio
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Jackpot & Marko Maunuksela
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 20:00--01:00, 10 €
Reijo Nieminen
Tanhuhovi 19:00--23:00, 14 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Turkian lava (Turkia, Hamina)
Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen
20:00--00:30 Secrets & Sonja Tammi
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:00
Sami Keskitalo, Toni Jaatinen Band
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 17 €
Diesel & Markku Aro, NeljänSuora
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Naseva, Jokijärven Ola
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 20 €
Horizone & Matti ja Teppo, Namu & Jonna Ortju
Hyrylän Tori Hyryläntie 13 (Tuusula)
12:00--13:00 tanssikurssi: fusku pormestarin toritanssit. klo 13.30-15.30 tanssittaa eija kantola, Ilmaiset Toritanssit, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
12:00--13:00 tanssikurssi: fusku pormestarin toritanssit. klo 13.30-15.30 tanssittaa eija kantola, Ilmaiset Toritanssit, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Messukeskus
10:00--22:00 tanssikurssi: kaikki kaikki

Seuraava tanssipäivä su 26.8.2018