Edellinen tanssipäivä pe 15.6.2018

Lauantai 16.6.2018

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
20:30--02:00 EXmiehet & Saija Tuupanen
10:00--18:15 tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, Kati Koivisto, Jyrki Keisala ja Satu Ruohomäki, Suomen Media & Action Oy
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Omega & Eija Kantola
Huvilintu 20:00--00:30, 18 €
Taikakuu, LäpiValaisu
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Amore & Leif Lindeman
Härmän Kylpylä
Keijo Taivainen, yhtyeineen
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Helminauha
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 14 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola, Harri Nuutinen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pekkaniskan Pojat, T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Jänteen halli 19:00--23:00, 10 €
Kiuruveden harmonikkakerho
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Ässät, Lemmenlautta
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 0 €
Sheriff, Jaana Hiltunen
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Seireenit
Kukonhiekka 17 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Deja-vu & Anne Mattila
Kuntotalo 20:00--24:00, 15 €
Jackpot & Jukka Hallikainen
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 20:00--01:00, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Teemu Ahtonen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
HotLine, Lasse Laaksonen
Liperin lava (Liperi)
20:15--01:00 Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
19:00--20:00 tanssikurssi: jive, Vesa ja Noora
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Kiintotähti & Teuvo Oinas, June Band & Nina Åkerman
Maaningan kasino (Kuopio)
Veijarit, In The Mood & Suvi Karjula, Benjamin Enroth
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 13 €
Pertti Niemi & Odessa, avajaiset, avajaiset
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi) 19:00--23:30
Karjalan Karaokeklubin laulajat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--03:30, 0 €
Karaoke
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 €
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 17 €
FBI-beat
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Fantasia & Aki Samuli, Rosso & Tarja Lunnas
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 10 €
Duo Kasino
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Juhamatti & Rosalie
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teijo Lindström
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 €
Pohjolan yö
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 €
Sarmas
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 10 €
The Turners
Pöytämäen huvisuuli 19:00--24:00, 14 €
Tapani Wirsell, Minna Vaittinen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Lumo & Reeta Saranpää
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Sinitaivas, Polte
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
11:00--17:30 tanssikurssi: bugg, cha chaa alkeet-jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 12 €
Jussi Roponen
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila)
Ilpo Taipaleen yhtye & Helli Uusitalo
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Sirniön Kisapirtti
Valentin & Afrikan tähti & Matti Ojala & Armi Tenkula
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Yölintu, Harri ja Coronet, Raimo Laamanen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Energia & Teemu Roivainen, TopSecret & Maria Tyyster
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Tulipunaruusut
Tanhuhovi 19:00--23:00, 14 €
Quattro & Kalle Jussila
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tommi Soidinmäki
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 17 €
Namu & Jonna Ortju, Johanna Debreczeni
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 15 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 €
Sesam & Antti Raiski, Ihana & Johanna Pakonen
KAO (Kuhmo)
10:00--17:00 tanssikurssi: bugg, tango, bugg pergus-,keskitaso, 40 ¤, Sari ja Jari Aaltonen, Kuhmon lavatanssijat ry
Lukio
10:00--17:00 tanssikurssi: rumba-bolero, hidas valssi, fusku keski-,perus- ja jatkotaso, 40 ¤, Maija Astikainen, Kuhmon lavatanssijat ry
PuuTuupala (Kuhmo)
10:00--17:00 tanssikurssi: rumba-bolero, hidas valsssi edistyneet, 40, Liisa Kontturi-Paasikko, Kuhmon lavatanssijat ry
Rajakadun sali (Kuhmo)
10:00--17:00 tanssikurssi: tango, salsa, salsa jatkotaso ja perustaso, 40 ¤, Arto Petjala, Kuhmon lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä su 17.6.2018