Edellinen tanssipäivä to 14.6.2018

Perjantai 15.6.2018

Ahtialan seurantalo 13:00--16:00, 10 €
Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
Esakallio
Koivu & Marita Taavitsainen, Janne Tulkki
Hangan lava 20:00--00:30, 15 €
Rosso & Tarja Lunnas
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat) 20:00--01:00
Taikakuu
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulipunaruusut
Härmän Kylpylä
Swingers, Jouni Rieskaniemi
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00, 15 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15 €
Teijo Lindström
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 17 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Lemmenlautta
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 0 €
Sheriff, Jaana Hiltunen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Sinitaivas, Samppa Valo band
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Eksodus, Amore & Leif Lindeman, Sari Hellsten
18:30--19:45 tanssikurssi: hidas valssi aloitamme perusteista, 21,- (sisältää kurssin ja tanssilipun), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
EXmiehet & Saija Tuupanen
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--00:30, 10 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Pekkaniskan Pojat, Wähäkosket
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--02:00, 0 €
Karaoke
Mikkelin hiihtomäen lava (Mikkeli) 20:00--00:30, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 14 €
Fernet & Tomi Markkola
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 14 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Komiat
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
20:00--00:30 Tanssiorkesteri Kaiho, Kaiho
19:00--19:50 tanssikurssi: foksi, sisältyy pääsylippuun, Jorma Tulonen
Perävaaran huvikeskus 21:00--00:30, 15 €
Seireenit
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki)
Veijarit, Benjamin Enroth
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--00:30, 15 €
In The Mood & Suvi Karjula
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 20:00--01:00, 15 €
NeljänSuora
Uittamo paviljonki 20:00--01:00, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
17:30--20:15 tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri perusteet ja keskitaso, Kati Koivisto, Jyrki Keisala ja Satu Ruohomäki, Suomen Media & Action Oy
Kuhmo-talo (Kuhmo)
16:00--19:00 tanssikurssi: tango, musiikin tulkinta, 30 ¤, Liisa Kontturi-Paasikko, Kuhmon lavatanssijat ry
16:00--19:30 tanssikurssi: rumba-bolero keski-& jatkotaso, 30 ¤, Sari ja Jari Aaltonen, Kuhmon lavatanssijat ry
16:00--19:30 tanssikurssi: fusku, mausteilla perus- & keskitaso, 30 ¤, Arto Petjala & Maija Astikainen, Kuhmon lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä la 16.6.2018