Edellinen tanssipäivä pe 18.5.2018

Lauantai 19.5.2018

Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Himmiät tähäret, Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Hojo hojo
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen
Lomakeskus Huhmari
Birgit Ohra-aho
Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
Diesel & Markku Aro
Härmän Kylpylä
Telaketju
Höyrypaviljonki 20:00--01:00, 16 €
Avec & Leif Lindeman
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 14 €
Liekki & Marco Lundberg
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Helminauha
Ilveskasino 20:00--01:00
Horizone & Matti ja Teppo, Illanvarjo
Jenkkapirtti 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Juupavaaran mutteripaviljonki 20:00--00:30, 14 €
Iltaset, kahvitarjoilu
Jänteen halli 19:00--23:00, 10 €
Armottomat & Aulis Niskanen
Viihdekeskus Kalliojärvi
Sunset & Arto Nuotio, Seireenit
Keitelepohjan ns 20:00--23:50, 10 €
Jussi Roponen
Kemijärven VPK (Kemijärvi) 21:00--01:00, 12 €
Duuriseiska
Hotelli Keurusselkä 20:00--00:30, 0 €
Petri Forsman duo
Kukonhiekka 17 €
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Käenkoskikeskus 16 €
Aki Samuli
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Marita Taavitsainen
Laurilan lava 20:00--00:30, 10 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Liperin lava (Liperi) 20:15--01:00, 15 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Littoisten lava 19:00--22:00
Henkka ja Kulkurit
Luhurikan lava
Rosso & Tarja Lunnas, Sonetti & Ilkka Hakala
Metsälinna 20:00--00:30, 14 €
Köpi Koski ja Projekti
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 17 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, J. Eskelinen
Naapurinvaaran huvikeskus 20:00--01:00, 16 €
Voimaorkesteri & Marko Lämsä, In The Mood & Suvi Karjula
Niskaharjun lava 10 €
Jussi Seppänen
Nuijamiesten lava
Souvarit, Matti Ojala
Pintamon kyläseuran talo 21:00--01:00, 12 €
Merja Juutinen
Piston mms 20:30--00:30, 12 €
Captain, Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti 6 €
Graniitti & Rainer Bollström
Riutanharju
Sinitaivas
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 14 €
Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Rönnin lava 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Suukosken keidas
Aino Niemi
Syvälahti 20:30--01:30
Finlanders, Namu & Jonna Ortju
Säänjärven lava 20:00--00:30, 12 €
Väliaikainen
Tanhuhovi 19:00--23:00, 15 €
Tulipunaruusut
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Hannu Hautaniemi, naistentanssit
Urjanlinna
Omega & Eija Kantola
Uudenkaupungin työväentalo (Uusikaupunki) 20:00--01:00, 14 €
10Trio & Aki Mäki
Valasranta 20:30--01:30, 17 €
Juhamatti & Rosalie, Recados & Anneli Mattila
Villalan lava
Eino Grön, Jake Niska
Ämyri 20:00--01:30, 16 €
Taikakuu, Fernanda

Seuraava tanssipäivä su 20.5.2018