Edellinen tanssipäivä pe 18.5.2018

Lauantai 19.5.2018

Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Ippe Mansikka, Himmiät tähäret, Ippe Mansikan orkesteri
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen
Lomakeskus Huhmari
Birgit Ohra-aho
Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
Diesel & Markku Aro
Härmän Kylpylä
Telaketju
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 16 €
Avec & Leif Lindeman
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 14 €
Liekki & Marco Lundberg
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Helminauha
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Horizone & Matti ja Teppo, Illanvarjo
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--00:30, 14 €
Iltaset, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Jänteen halli 19:00--23:00, 10 €
Armottomat & Aulis Niskanen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Jussi Roponen
Kemijärven VPK (Kemijärvi) 21:00--01:00, 12 €
Duuriseiska
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 0 €
Petri Forsman duo
Kukonhiekka 17 €
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Käenkoskikeskus 16 €
Aki Samuli
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Marita Taavitsainen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 17:00--01:00, 0 €
Kaakon Karaokemestarit Finaali
Liperin lava (Liperi) 20:15--01:00, 15 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 19:00--22:00
Henkka ja Kulkurit
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Rosso & Tarja Lunnas, Sonetti & Ilkka Hakala
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Köpi Koski ja Projekti
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--01:00, 17 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, J. Eskelinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Voimaorkesteri & Marko Lämsä, In The Mood & Suvi Karjula
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 10 €
Jussi Seppänen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Souvarit, Matti Ojala
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Tomi Markkola
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 €
Merja Juutinen
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Captain, Teuvo Vuoti
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Sinitaivas
19:30--20:30 tanssikurssi: ruotsalainen foxi, sisältyy tanssilipun hintaan, Helsingin Tanssikurssit
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 14 €
Lumumba & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Aino Niemi
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Finlanders, Namu & Jonna Ortju
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Väliaikainen
Tanhuhovi 19:00--23:00, 15 €
Tulipunaruusut
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Hannu Hautaniemi, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Omega & Eija Kantola
11:00--17:30 tanssikurssi: bugg, foksi kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Uudenkaupungin työväentalo (Uusikaupunki) 20:00--01:00, 14 €
10Trio & Aki Mäki
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 17 €
Juhamatti & Rosalie, Recados & Anneli Mattila
Villalan lava
Eino Grön, Jake Niska
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 €
Taikakuu, Fernanda
Puotilan-Marjaniemen työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
15:45--17:15 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon, volgadat, golgadat jatkotason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Mónica Romero y Omar Ocampo, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon, vaihtelevat, suunnanmuutokset jatkotason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Mónica Romero y Omar Ocampo, Helsingin tanssikurssit
12:00--13:30 tanssikurssi: argentiinalainen tango perustekniikka, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Mónica Romero y Omar Ocampo, Helsingin tanssikurssit
Ravintola Shamrock, Tikkurila, Peltolantie 2 (Vantaa)
21:00--04:00 tanssikurssi: salsa, bachata, merengue, cha cha, rumba lattariklubi, Liput klo 21-22 5¤ ja klo 22->10¤, Sofia Sida, Dj Lucho, Vrajim, SalsaPaja
Riutanharju, Rinnetie 1 (Riihimäki)
19:30--20:30 tanssikurssi: ruotsalaisen foksin peruskurssi, sisältyy tanssilippuun, Juha Turu, Helsingin tanssikurssit
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
11:00--14:00 tanssikurssi: tango, fusku lyhytkurssi: alkeisjatko. ilmoittaudu!, Hannu ja Kirsi Haavisto, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Seikowin liikuntasali, Vuorikatu 11 (Uusikaupunki)
10:00--11:30 tanssikurssi: kiddiejam-lastentanssi 3-4v ja 5-6v, 7¤/lapsi, sisaralennus -2¤, Elisa Ahonen, Tanssikoulu Tanssin Sydän
13:45--17:15 tanssikurssi: foksi, fusku, valssi perusteet/alkeet, 10¤/jakso tai koko päivä 20¤, Tanssikoulu Tanssin Sydän, Tanssikoulu Tanssin Sydän
Uudenkaupungin Työväentalo, Ylinenkatu 12 (Uusikaupunki)
10:30--16:45 tanssikurssi: fusku, bugg, swedish fox, swedish fox, tanssin viemää-kurssit keskitaso, 5¤/jakso, koko päivä 65¤ sis. illan tanssit tai koko viikonloppu ennakkoon 80¤ (sis. tanssit), Miia Elo ja Kalle Jalava, Tanssikoulu Tanssin Sydän

Seuraava tanssipäivä su 20.5.2018