Edellinen tanssipäivä pe 11.5.2018

Lauantai 12.5.2018

Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Harri Nuutinen & Tanssin Taika, Pelimies Seppo Ranta
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 0 €
Vetonaula
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Veijarit, Fantasia & Aki Samuli
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 12 €
Tuovilat
Huvilintu 20:00--00:30, 15 €
Tulipunaruusut
Härmän Kylpylä
Antti Sivulan yhtye
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 15 €
Company & Kake Randelin
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Henkka ja Kulkurit
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Kellon ns 20:00--23:30, 12 €
Harri ja Coronet, Voitto Leppänen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 0 €
Mika Peltoniemi
Ravintola Kivitippu 21:30--01:30, 12 €
Juhamatti & Rosalie
Kukonhiekka 17 €
Ässät, Finlanders
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00
Nelituuli & Timo Puurunen
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Muska Babitzin
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 €
Kuutamotaivas
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Marko Jolkkonen
Liperin lava (Liperi) 20:15--01:00, 15 €
Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Lumo & Reeta Saranpää, Etiketti & Antti Ahopelto
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Avec & Leif Lindeman
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 €
Kuunhopea & Sari Koivikko
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Omega & Eija Kantola
Spa Hotel Runni
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, June Band & Nina Åkerman
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 20:30--01:30
Sinitaivas, NeljänSuora
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 12 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Tanhuhovi 19:00--23:00, 15 €
Fernanda
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Helminauha
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:30--01:30, 17 €
Taikakuu, Rodeo & Maria Tyyster
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Ajan sävel, Jari Partanen
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--24:00, 12 €
Yöperhonen, Raakel Pistemaa
Väinölä (Voltti, Kauhava) 19:00--23:30, 12 €
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 €
Pohjolan yö

Seuraava tanssipäivä su 13.5.2018