Edellinen tanssipäivä su 29.4.2018

Maanantai 30.4.2018 vapunaatto

Aronkeidas 22:00--04:00, 15 €
Portion Boys, Poju Heinonen
Huvilintu 20:00--01:30, 20 €
Finlanders, Henkka ja Kulkurit
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 19:00--23:30, 12 €
Antero Ketonen
Härmän Kylpylä
Eino Luostarin yhtye
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 17 €
Eini
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 €
Marko Maunuksela & Talisman
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 12 €
Ludwig's group
Ravintola Kivitippu 21:30--01:30, 12 €
T.T. Purontaka
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 15 €
Tanssiorkesteri Luxus & Seppo Kattelus
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 €
Essi Leppäkoski, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Kukonhiekka 20 €
Souvarit, Avec & Leif Lindeman
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Teo Turunen
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 20:00--00:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Liperin lava (Liperi) 20:15--01:00, 15 €
Tosimiehet, Sari Hellsten
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 €
Feelings Band
Mikkelin hiihtomäen lava (Mikkeli) 20:00--00:30, 14 €
Sinitaivas
Myllykosken seuratalo
Secrets & Sonja Tammi
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 €
Tytti Pelkonen
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 19:00--23:30, 17 €
LäpiValaisu
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 19:00--23:30, 10 €
Ari Nylund & Jyrki Nurminen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Maria Tyyster
Paukkulan nuoriso-opisto 18:00--22:00, 10 €
Janne Ikonen, Jukka Korpela
Kylpylähotelli Peurunka
Dry Capri
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--24:00, 15 €
Rainer Bollström
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Lemmenlautta
Ruoveden urheilutalo
Jussi Anteron yhtye
Ruusukortteli
Antero ja Valamo
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Komiat
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 €
Hannu Hautaniemi
Seurakallio 10 €
Trio H-hetki
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--01:00, 13 €
Hurmurit & Merja Juutinen
Tanhuhovi 19:00--23:00, 15 €
Lumo & Reeta Saranpää
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 €
Markku Harjunpää
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Fantasia & Aki Samuli, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät
Valtatie 2 20:00--01:00
Omega & Eija Kantola
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--24:00, 10 €
Karaoketanssit, karaoketanssit
Salon Seudun Ammattiopiston liikuntasali, Taitajankatu 6. Käynti liikuntasaliin tapahtuu takaovelta. (Salo)
19:30--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeisjatko, Jyrki Keisala, Salon Seuratanssiklubi ry
18:00--19:30 tanssikurssi: valssi alkeet, Jyrki Keisala, Salon Seuratanssiklubi ry
Tanssikoulu Tanssis (Tampere)
18:45--20:00 tanssikurssi: valssi, foksia joka toinen viikko, tangoa joka toinen viikko, joskus kävelyhumppaa alkeet, 13 ¤/hlö/yksi kerta tai esim. 30¤/3 kertaa. Työttömät, opisk. ja eläkel. 10% alennus. Nuoret alle 23 v. puoleen hintaan., Liisa Lauronen, Tanssikoulu Tanssis

Seuraava tanssipäivä ti 1.5.2018