Edellinen tanssipäivä la 21.4.2018

Sunnuntai 22.4.2018

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Juha Vartiainen, Roulette
Haapaveden nuorisotalo (Haapavesi) 19:00--22:30, 10 €
Ake Pääkkö
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
16:00--20:30 Wiihdeorkesteri Wiva
11:00--15:00 tanssikurssi: salsa alkeisjatko, 20¤/jäsen/35¤/ei jäsen, Matias Löyttyniemi, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Teuvo Vuoti
Kerhola
16:30--22:00 Taikakuu
16:30--17:30 tanssikurssi: fusku, sisältyy tanssilipun hintaan, Antti Törmänen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 15 €
Rainer Friman, Rainer Bollström
Pakinkylän VPK (Pakila, Helsinki) 18:00--20:00, 10 €
Pakilan pelimannit, Sari Rautajärvi, Leo Silolahti
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 13 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Pesäkallio 15:00--18:00
Eija Korhonen
Puotilan-Marjaniemen työväentalo 18:20--22:00, 0 €
Levytanssit
Pyrkivä
18:30--21:30 Levytanssit
17:30--18:20 tanssikurssi: bachata perusteet/keskitaso, Arja Lukka, Sekahaku
Ruoveden urheilutalo 17:00--21:15, 14 €
Jussi Roponen
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Savelan ns 18:00--22:00, 10 €
Heikki Kangas, pullakahvitarjoilu, pullakahvitarjoilu
Soinin yhteistalo (Soini)
Pelimies Seppo Ranta
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Tuuliviiri & Mervi Kari
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:45, 13 €
Lemmenlautta
Väinölä (Voltti, Kauhava) 17:00--20:30, 12 €
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ammatti-instituutin liikuntasali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
19:00--20:45 tanssikurssi: hidas lavafoksi jatko, 4 e, Lahden Lavarit ry
17:00--18:45 tanssikurssi: cha cha alkeet, 4 e, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
16:15--19:30 tanssikurssi: hidas valssi, teemakurssi perusteista edeten, 25e jäsen, Sami Helenius, Tanssin Ilo ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkija 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: bugg alkeet / alkeisjatko, 1h/10¤ 2h/18¤. Etuasiakas hinta 1h/9¤ 2h/16¤, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: tango perusteet 3, 3/6/8e, kurssipassi, Tuula & Tuomo, Kestävät
Puotilan-Marjaniemen työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
18:20--22:00 tanssikurssi: hhelsingin lavatanssien, järkkäämät kaikille, ilmaiset levytanssit, 0 euroa, tipata saa, DJ Kimmo, Helsingin tanssikurssit
16:45--18:15 tanssikurssi: cha chan kuviopäivä alkeisjatko-jatko, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
15:00--16:30 tanssikurssi: cha chan kuviopäivä alkeisjatko-jatkotaso, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen, Helsingin tanssikurssit
13:00--14:55 tanssikurssi: lavatansien peruskurssit, jenkka, humppa alkeiskurssi, 15/10 euroa, Kimmo Luukkonen ja Ida Levänen, Helsingin tanssikurssit
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: kertaus jatko, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Tanssikurssit (Turku)
19:00--20:00 tanssikurssi: salsa keskitaso/haastava, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
18:00--19:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:00 tanssikurssi: bachata perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
16:00--17:00 tanssikurssi: bugg perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
15:00--16:00 tanssikurssi: bugg perusteet, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: kertaus alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 23.4.2018