Edellinen tanssipäivä pe 20.4.2018

Lauantai 21.4.2018

Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Energia & Teemu Roivainen, Timo Kallio
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Sinitaivas
Haapamäen Suoja 20:00--01:00, 12 €
Channel Four
Heituinlahden nuorisoseurantalo 20:00--00:30, 13 €
Talisman & Marko Maunuksela
Hämeenlinnan VPK (Hämeenlinna)
Lemmenlautta
Härmän Kylpylä
Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen, Essex Beat
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 14 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Imatran kylpylä (Imatra) 21:00--00:30, 8 €
Pepe Kovasen orkesteri
Hotelli IsoValkeinen 21:00--01:30, 15 €
Rosette, Charles Plogman
Viihdekeskus Kalliojärvi
Taikakuu, Jarmos-yhtye
Kalliokylän Jukola 19:00--22:30, 10 €
Ake Pääkkö duo
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Kartano Kievari 20:00--01:30, 16 €
Jarno Itkonen, Karavaani & Heidi Pakarinen, Onnenkipinä
Keitelepohjan ns 20:00--23:50, 10 €
Sami Rosholm
Kellon ns 20:00--23:30, 12 €
Afrikan tähti, Matti Ojala
Keskustalo 19:00--23:30, 14 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Hotelli Keurusselkä 21:00--01:30, 15 €
Omega & Eija Kantola
Ravintola Kivitippu 21:30--01:30, 12 €
Turhat Jätkät, Mika Peltoniemi
Käenkoskikeskus 16 €
Fernanda, Tomi Markkola
Viihderavintola Las Palmas 15 €
Company & Kake Randelin
Latosaari
Sonetti & Ilkka Hakala, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Lempyyn seurantalo 19:00--23:00, 10 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Tanssiorkesteri Helmi
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 16 €
Ässät, Yölintu
Metsälinna 20:00--00:30, 14 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Myllymaan urheilutalo 19:30--00:30, 14 €
Wire & Ari Lavu
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 17 €
Helminauha
Naapurinvaaran huvikeskus 20:00--01:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, SMORK-osakilpailu
Oulunsuun Pirtti 20:00--24:00, 12 €
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Pesäkallio 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Rantatupa 19:00--23:00, 10 €
Esko Sartolahden yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti
Kalle Jussila
Lomakeskus Revontuli 18 €
Suvi Teräsniska
Ruusulinna 20:00--01:30, 17 €
KinoJake, Lumo & Reeta Saranpää
Suojala 19:00--23:30, 10 €
Hannu Viitalan yhtye, Hannu Viitala, Anne Simonen
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, June Band & Nina Åkerman
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Avec & Leif Lindeman, naistentanssit
Urjanlinna
Finlanders
Valtatie 2 20:00--02:00
LäpiValaisu, Royal Sound & Teijo Lindström
Vuorenmaan seuratalo 19:30--24:00, 13 €
Keijo Nurmen yhtye
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Ämmänsaaren työväentalo 20:30--00:30, 12 €
Tuovilat

Seuraava tanssipäivä su 22.4.2018