Edellinen tanssipäivä pe 13.4.2018

Lauantai 14.4.2018

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 €
Royal Sound & Teijo Lindström
Aronkeidas
19:30--02:00 NeljänSuora, Timo Kallio duo, Pelimies Seppo Ranta
15:30--17:30 tanssikurssi: slowari alkeet, 18 ¤, Pirjo ja Tommi Koivula
13:15--15:15 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko/jatko, 18 ¤, Pirjo ja Tommi Koivula
11:00--13:00 tanssikurssi: cha cha alkeet/alkeisjatko, 18 ¤, Pirjo ja Tommi Koivula
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Nina Åkerman
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Sarmas
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 12 €
Hannu Hautaniemi
Härmän Kylpylä
Nina Koivisto band
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Serenadi
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 18 €
Suvi Teräsniska
Imatran kylpylä (Imatra) 20:00--00:30, 13 €
Väliaikainen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Kaiho, Aino Niemi, Tanssiorkesteri Kaiho
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kellon ns 20:00--23:30, 15 €
Veijarit, Benjamin Enroth
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Sunset & Arto Nuotio
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ravintola Kivitippu 21:30--01:30, 12 €
Hanna Hirvonen, Haavekuva
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 €
Jussi Roponen
Kuntotalo 20:00--00:30
Helminauha, Etiketti & Antti Ahopelto
Käenkoskikeskus 16 €
Pasi Kivimäki, Tarja Lunnas
Viihderavintola Las Palmas 5 €
Matti Esko
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Fernanda
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Kari Hirvonen
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Focus & Sakke Kotilainen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Wähäkosket
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 €
Narrit, Ari Tamminen
Mäntsälän lava (Mäntsälä) 17 €
Lemmenlautta
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Markku Uhlbäck
Pesäkallio
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Jorma Turunen
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 10 €
Duo Pekka Roiko
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 18 €
Neljä ruusua
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:40
Jukka Lampela
Spa Hotel Runni
Seireenit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 18 €
Finlanders, Onnenkerjäläiset
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 €
Kuunhopea & Sari Koivikko
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Timo Forsman
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Avec & Leif Lindeman, SucCee & Sari Hellsten
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Pasi Suikkasen orkesteri
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 12 €
Tytti Pelkonen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Energia & Teemu Roivainen, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 16 €
Maxells, Tomas Fantz
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Valtatie 2
Sinitaivas, Karavaani & Heidi Pakarinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Juha Simola
Break Sokos hotel Bomba, Tuulentie 10 (Nurmes)
tanssikurssi: argentiinalainen tango hankitangot: perjantaista lauantaihin alkeista jatkoon, 60,-/pe-la, Nina Krook, Tanssikoulu Wanha Maestro
Paloaukean koulu keltainen sali (Liperi)
10:00--15:00 tanssikurssi: rock, swing, Pekka Koponen, Liperin lavatanssijat ry
Pyrkivä
11:00--16:15 tanssikurssi: foksi, hidas valssi, rumba bolero keskitaso/jatko, 1 kurssi jäsen 14 ¤ ja ei jäsen 16 ¤ koko päivä jäsen 38 ¤ ja ei jäsen 40 ¤, Sekahaku
Päiväkumpu, Ylhäntie 1 (Lohja)
10:00--16:00 tanssikurssi: tango alkeisjatkosta eteenpäin, 70 e/hlö/vkl tai 40 e/hlö/päivä, Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Ravintola Shamrock, Tikkurila, Peltolantie 2 (Vantaa)
20:00--04:00 tanssikurssi: salsa, bachata, cha cha salsabileet/ latin night, klo 21-22 sisäänpääsy 5¤, klo 22-23 Sabor-kortilla 8¤ (norm 10¤)klo 23:00 eteenpäin 10,-, Sofia Sida & Dj Lucho, SalsaPaja
Roution koulu (Lohja)
11:30--16:00 tanssikurssi: west coast swing alkeet, 25, Rake Salo, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Stadin ammattiopisto, Kullervontie 11, Käpylä (Helsinki)
15:30--17:30 tanssikurssi: musiikin tulkintaa ja, ilmentämistä - fusku perusteet sujuvasti hallussa, 20/15 osio, 35/25 euroa molemmat, Tiina Ranta ja Kaitsu Lehmus, Helsingin tanssikurssit
13:00--15:00 tanssikurssi: musiikin tulkintaa ja, ilmentämistä - tango perusteet sujuvasti hallussa, 20/15 osio, 35/25 euroa molemmat, Tiina Ranta ja Kaitsu Lehmus, Helsingin tanssikurssit
Tanssikoulu Tanssis (Tampere)
13:00--14:45 tanssikurssi: bugg alkeet (jatkuu su 15.4. samaan aikaan), 39 ¤ / 4 tuntia, Tanssiksen opet, Tanssikoulu Tanssis
Tanssikeskus Tessu
14:30--16:00 tanssikurssi: cha cha keskitaso, 12,00 ¤, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: cha cha keskitaso, 12,00 ¤, Antti-Ville Heikkilä
11:00--12:30 tanssikurssi: cha cha perusteet, 12,00 ¤, Antti-Ville Heikkilä

Seuraava tanssipäivä su 15.4.2018