Edellinen tanssipäivä la 31.3.2018

Sunnuntai 1.4.2018 pääsiäinen

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 15:00--19:00, 10 €
Juhani Rautiainen
Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 15 €
Veijarit, Mia Leivo, Benjamin Enroth
Alavieskan Viri (Alavieska) 20:30--00:45, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Jarkko Honkanen & Taiga, Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
NeljänSuora, Tanssiorkesteri Kaiho, Kaiho
Lomakeskus Huhmari
Sami Rosholm
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:30, 12 €
Sari Hellsten
Härmän Kylpylä
Anneli Mattila
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Salama
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 10 €
Kauhajoen harmonikkakerho
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Energia & Teemu Roivainen
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 €
Sinitaivas
Kuntotalo 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Laihian ylipään ns (Laihia)
Rosalie
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Helmenkalastajat
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--23:30
Jussi Roponen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Souvarit, Antti Ahopelto
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Sonetti & Ilkka Hakala
Pesäkallio 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Avec & Leif Lindeman
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 14 €
Ippe Mansikan orkesteri
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:40
J. Eskelinen
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
FBI-beat
Seurakallio 19:00--24:00, 10 €
Hannu Auvinen
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--01:00, 13 €
Pelikaanit & Kari Ahola
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 16:00--21:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Teeriharju (Häntälä, Somero)
20:00--01:30 In The Mood & Suvi Karjula, Helminauha
tanssikurssi: pääsiäisleiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, teema, Suomen Media & Action Oy
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Kuunhopea & Sari Koivikko
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Quattro & Kalle Jussila, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Nina Åkerman
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Sunset
Valtatie 2 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Finlanders, karaoke
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:45, 15 €
Amorio, Maria Tyyster
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Wähäkosket
Viialan Työväentalo (Akaa)
10:30--17:45 tanssikurssi: rockabilly kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula ja muita opettajia, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä ma 2.4.2018