Edellinen tanssipäivä pe 30.3.2018

Lauantai 31.3.2018

Aronkeidas 22:00--04:00, 18 €
Klamydia, Kohderyhmä
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Patajätkä, Tomi Markkola
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Härmän Kylpylä
Charles Plogman, Rosette
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Diesel & Markku Aro
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
20:00--01:30 Teemu Roivainen & Energia
11:00--17:00 tanssikurssi: rumba-bolero, fusku kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Kellon ns 20:00--23:30, 12 €
Juha Alvari
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Avec & Leif Lindeman
Ravintola Kivitippu 21:30--01:30, 10 €
Retrobileet
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--24:00, 15 €
Guns Rosor
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 €
Reijo Paananen
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii) 20:00--24:00
Royal
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Riskit Herrat
Käenkoskikeskus 20:30--02:00, 16 €
Yölintu
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 13 €
Veijarit & Benjamin Enroth
Viihderavintola Las Palmas 16 €
Ressu Redford, Jussi Rainio
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Limingan ns (Liminka) 20:30--01:00, 15 €
Etiketti & Antti Ahopelto
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Essi Leppäkoski
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 €
Kalevi Suntila, Jussi Roponen
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 €
Sauli Perätalo
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Sinitaivas, Tanssiorkesteri Kaiho
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Myrskytuuli
Pesäkallio 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Karavaani & Heidi Pakarinen
Kylpylähotelli Peurunka 7 €
Elina H
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 €
Tukkijätkät, Arlas
Puistonkulma 10 €
Unikuva
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 10 €
Renne ja Myötätuulta
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Kake Randelin, Company
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:40
Kalle Jussila
Spa Hotel Runni
Tommi Seppänen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 17 €
Saija Tuupanen & eXmiehet, FBI-beat
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 €
J. Eskelinen, karaoke, laulukilpailu, laulukilpailu
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Ässät
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Tuovilat
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Yötaivas, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tanssikeskus Tessu 19:00--24:00, 16 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Mia Leivo & Pequeno
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 12 €
Taina Laihon yhtye
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 21:00--01:00, 17 €
NeljänSuora
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 15 €
Souvarit, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
T.T. Purontaka
Valtatie 2 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Taivaankaari & Heikki Koskelo, karaoke
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Teeriharju (Häntälä, Somero)
tanssikurssi: pääsiäisleiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, keskitaso/haastava, haastava, teema, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä su 1.4.2018