Edellinen tanssipäivä la 17.3.2018

Sunnuntai 18.3.2018

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 15:00--19:00, 10 €
Astra
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Kalle Jussila
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
16:00--20:30 Tapio Rannanmaa
11:00--15:00 tanssikurssi: tango alkeisjatko, 20¤/ ei jäs.35¤, Kimmo Lasanen, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Iisalmen harmonikat, Tiina Karhu
Kerhola
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 14 €
Hannu Hautaniemi
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 €
Juhani Rautiainen
Nivalan ns (Nivala) 19:00--23:00, 10 €
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Matti Ojala
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 14 €
In The Mood & Suvi Karjula
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 14 €
Pekkaniskan Pojat
Pyrkivä
18:30--21:30 Janne Engblom
17:30--18:20 tanssikurssi: bugg perusteet/keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Rauman tanssitalo (Rauma)
Onnenkipinä, Jarno Itkonen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 14:00--17:30, 1 €
Gunnar Taipaleen yhtye
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
20:00--23:40 Taikakuu
16:30--19:30 tanssikurssi: foksi alkeet, jatko 1 ja jatko 2, 1h/12¤, 2h/ 20¤, 3h 24¤ ja kanta-asiakashinnat 1h/10¤, 2h/18¤, 3h/22¤ Tanssikurssipassi 4 iltaa 75¤, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Sunset & Arto Nuotio
Sepänsali
Anna-Liisa Räsänen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 17:00--21:00, 14 €
Finlanders, naistentanssit, naistentanssit
Uusi Pyrintö (Sipola, Siikalatva) 14:00--17:00, 10 €
Kimmo Niiranen, Teuvo Vuoti
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Maarit Aro
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
17:00--21:45 Taivaankaari & Heikki Koskelo
16:00--17:00 tanssikurssi: cha cha, Sisältyy lipun hintaan
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Ammatti-instituutin liikuntasali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
19:00--20:45 tanssikurssi: cha cha jatko, 4 e, Lahden Lavarit ry
17:00--18:45 tanssikurssi: fusku alkeet, 4 e, Lahden Lavarit ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: fusku alkeet / alkeisjatko, 1h/10¤ 2h/18¤. Etuasiakas hinta 1h/9¤ 2h/16¤, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: fusku perusteet 2, 3/6/8e, kurssipassi, Sami & Tanja, Kestävät
Puotilan-Marjaniemen työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: slow foxin jatkokurssi, 25/15 euroa, Jutta Helenius, Helsingin tanssikurssit
13:00--16:30 tanssikurssi: bluesin alkeisworkshop, 25/15 euroa, Arja Sahlberg, Helsingin tanssikurssit
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: salsa jatko, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Tanssipuoti (Turku)
19:00--20:00 tanssikurssi: salsa keskitaso/haastava, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
18:00--19:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:00 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
16:00--17:00 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
15:00--16:00 tanssikurssi: salsa perusteet, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: cha cha alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 19.3.2018