Edellinen tanssipäivä pe 16.3.2018

Lauantai 17.3.2018

Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Aki Samuli & Fantasia, Himmiät tähäret
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
KinoJake, Yölintu, 10tanssi Band & Aki Mäki
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:00, 12 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Sami Keskitalo, Toni Jaatinen Band
Härmän Kylpylä
Mikko Takala, Reissarit
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Pohjoisen tähti, Raimo Laamanen
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 18 €
Reino Nordin
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Henkka ja Kulkurit
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Charlies
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
FBI-beat, Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Jussi Roponen
Kellon ns 20:00--23:00, 12 €
Hannu Hautaniemi
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Juhani Rautiainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 14 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Ravintola Kivitippu 21:30--01:30, 10 €
Helmenkalastajat
Kokkolan työväentalo (Kokkola) 20:00--23:00, 12 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--23:55, 10 €
Sami Rosholm
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 8 €
Iskelmäorkesteri Rannanjärvi
Kuntotalo 20:00--00:30
Sinitaivas
Kuva-Tähti (Vinkkilä, Vehmaa) 19:00--22:45, 10 €
Timo Rautala & Tero Vall
Viihderavintola Las Palmas
Charles Plogman
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Omega & Eija Kantola, Etiketti & Antti Ahopelto
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Juha Simola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 15 €
Diesel & Markku Aro
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 €
Timo Väre
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 €
Finlanders, Lumo & Reeta Saranpää
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 €
Sarmas
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Jaska Mäkynen
Pesäkallio
Pekkaniskan Pojat
Puistonkulma 10 €
Taimo Löf & Reima Huhtala
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 20 €
JVG
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:40
Seireenit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:30, 18 €
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Johanna Debreczeni & Energia
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 18:00--01:30, 10 €
Vintage & Eddie Thunderbird
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Teuvo Vuoti
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--24:00, 12 €
Hannu Viitalan yhtye, Hannu Viitala & Anne Simonen
Tanhuhovi
19:00--01:00 Karavaani & Heidi Pakarinen, Värisuora
17:45--18:45 tanssikurssi: rumba bolero, sisältyy tanssilippuun, Ohjaajat Lohjan lavatanssijat Lolasta
Tanssikeskus Tessu
19:00--24:00 Taivaankaari & Heikki Koskelo, June Band & Nina Åkerman
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
11:00--12:30 tanssikurssi: fusku peusteet, 12,00, Antti-Ville Heikkilä
18:00--18:45 tanssikurssi: jive perusteet, Timppa ja Marja
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
LäpiValaisu
Toejoen seurojentalo
Ippe Mansikan orkesteri
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit, naistentanssit
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Ake Pääkkö
Valtatie 2
Matti ja Teppo & Teijo Lindström
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Kuunsilta 2, Pekka Rinne
Pyrkivä
11:00--16:15 tanssikurssi: argentiinalainen tango, argentiinalainen tango, argentiinalainen tango perusteet, tekniikka, jatko, Pasi ja Maria Laurén, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
11:00--14:00 tanssikurssi: foksi, valssi lyhytkurssi: alkeisjatko. ilmoittaudu!, Hannu ja Kirsi Haavisto, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Tanssikoulu Tanssis (Tampere)
13:00--14:45 tanssikurssi: jive, fusku alkeet (jatkuu su 18.3. samaan aikaan), 39 ¤ / 4 tuntia, Tanssiksen opet, Tanssikoulu Tanssis

Seuraava tanssipäivä su 18.3.2018