Edellinen tanssipäivä pe 23.2.2018

Lauantai 24.2.2018

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 13 €
Quattro & Kalle Jussila
Alavieskan Viri (Alavieska)
Etiketti & Antti Ahopelto
Aronkeidas 22:00--04:00, 18 €
Movetron
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Lumo & Reeta Saranpää, Teemu Roivainen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 12 €
Sarmas
Härmän Kylpylä
Marita Saal & Olavi Hällbackan yhtye
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 16 €
Elias Kaskinen & Päivän sankarit
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 €
Marko Maunuksela & Talisman
Jukolakerho
Elina H Band
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Tommi Soidinmäki, Vastakaiku
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Souvarit
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--23:50, 10 €
Jouni Raitio
Kellon ns 20:00--23:30, 12 €
Maximus
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Matti Ojala
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ravintola Kivitippu 21:30--01:30, 10 €
Rock`n Rolls Band
Kuntotalo 20:00--00:30
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Viihderavintola Las Palmas
Annika Eklund
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helminauha, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 €
Marko Jolkkonen
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 19:00--24:00
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Eki Jantunen, Mutkattomat
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 €
Ässät
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Leif Lindeman, Avec
Pesäkallio 20:00--02:00
Taikakuu, Samppa Valo band
Raahen työväentalo (Raahe) 20:00--23:00, 10 €
Merja Juutinen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 €
Tosimiehet
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 15 €
Markku Aro, Diesel
Ruoveden urheilutalo 20:00--00:15, 14 €
Markku Harjunpään orkesteri, Minna Aronen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Sonja Tammi & Secrets, Tanssiorkesteri Kaiho & Aino Niemi
Tanhuhovi
19:00--01:00 Onnenkulkurit & J. Eskelinen, June Band & Nina Åkerman
14:00--17:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango, hinta avoin, Niina Krook
17:00--18:30 tanssikurssi: cha cha, Lolan jäsenet sekä yhteistyökumppanit 22 ¤, muut 25 ¤, tanssilippu sis. hintaan, Juhani Tahvanainen
Tanssikeskus Tessu
19:00--24:00 Sinitaivas
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha perusteet, Timppa
15:00--18:00 tanssikurssi: hidas bugg, fusku, boogei kaikki tasot, Jesper Bober, Mari Munne, Masi Sauren, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
11:00--14:00 tanssikurssi: bugg, rumba-bolero, lindy kaikki tasot, Jesper Bober, Mari Munne, Masi Sauren, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Toejoen seurojentalo 19:00--23:30, 12 €
Jussi Roponen
Turun VPK (Turku)
Focus & Sakke Kotilainen
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Seireenit, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2 20:00--02:00
Henkka ja Kulkurit, Karavaani & Heidi Pakarinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Esa Puutio ja Esanssi
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 €
Selena
Pyrkivä
11:00--16:15 tanssikurssi: hidas ohiaskelvalssi, lindy-fusku, boleroa amerikkalaisittai perusteista alkaen, 1kurssi jäsen 14 ¤ ja ei jäsen 16 ¤, koko kurssi jäsen 38 ¤ ja ei jäsen 40 ¤, Kimmo Luukkonen, Sekahaku
Stadin ammattiopisto, Kullervonkatu 11, Käpylä (Helsinki)
15:45--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
12:00--13:30 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
Tanhuhovi, Hankoniementie 50 (Lohja)
14:00--17:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango 14 -15.30 perustaso, 15.30-17 jatkotaso, 20,-/yksikurssi, 30,-/molemmat kurssit, Nina Krook, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:30--18:30 tanssikurssi: tango kaikille,, sisältyy tanssilipun hintaan, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro

Seuraava tanssipäivä su 25.2.2018