Edellinen tanssipäivä pe 16.2.2018

Lauantai 17.2.2018

Aronkeidas 20:00--02:00, 18 €
Antti Ahopelto & Etiketti, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 16 €
Onnenkerjäläiset, Maria Tyyster
Evijärven alapään ns (Evijärvi)
Wähäkosket
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Teuvo Oinas
Lomakeskus Huhmari
Voimaorkesteri
Härmän Kylpylä
Mervi Kovero, Riskit Herrat
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 13 €
Nina Åkerman & June Band
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 €
Yölintu
Kari Tapio Paalupaikka 20:00--00:30, 15 €
Myrskytuuli
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 16 €
Avec & Leif Lindeman & Kalle Jussila
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 15 €
Köpi Koski ja Projekti
Kellon ns 20:00--23:30, 12 €
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 14 €
Norolan Pojat
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:30, 15 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ravintola Kivitippu 21:30--01:30
Valentin
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
LappiSet & Ville Kortesalmi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 15 €
Jiri Nikkinen, The Beatles Tribute Band
Kuntotalo 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Viihderavintola Las Palmas
Erika Vikman, Danny
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taikakuu, Fernanda
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
J. Eskelinen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 21:00--02:00, 13 €
Rosalie
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--00:30, 14 €
Sunset & Arto Nuotio
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--00:30, 14 €
Esa Puutio
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00, 12 €
Captain, Teuvo Vuoti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Saska Helmikallio, Roulette
Pesäkallio 20:00--01:00
Souvarit
Kylpylähotelli Peurunka 10 €
BananaBand
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 12 €
Pohjolan yö
Puistonkulma 10 €
Hannu Viitala, Sari Turpeinen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 20:00--00:30, 10 €
Tosimiehet
Spa Hotel Runni
Hannu Hautaniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 17 €
Sinitaivas, Patajätkä
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Flangers
Seurakallio 19:00--23:00, 10 €
Unikuva trio
Kylpylähotelli Summassaari 21:00--00:30, 0 €
Tero Jokinen solo
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 10 €
Seija Irmeli
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 20:00--24:00, 12 €
Tukkijätkät
Tanhuhovi
19:00--01:00 Rosso & Tarja Lunnas, Henkka ja Kulkurit
17:45--18:45 tanssikurssi: bugg, sisältyy tanssilippuun, Ohjaajat Lohjan lavatanssijat Lolasta
Tanssikeskus Tessu
19:00--24:00 Veijarit, Helminauha, Benjamin Enroth
14:30--16:00 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, 12,00 ¤, Antti-Ville Heikkilä
12:45--14:15 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, 12,00 ¤, Antti-Ville Heikkilä
11:00--12:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, 12,00 ¤, Antti-Ville Heikkilä
18:00--18:45 tanssikurssi: masurkka alkeet, Timppa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 €
Yötaivas
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 14 €
Talisman & Marko Maunuksela, naistentanssit, naistentanssit
Tähtihalli 20:30--01:00, 20 €
Donnez
Valoharju 19:00--22:30, 12 €
Pirjo Tossavainen
Valtatie 2 20:00--02:00
Lumo & Reeta Saranpää, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Saturnus & Anu Keronen
Ylistaron Ylipään ns 20:00--00:30, 14 €
Ässät
Hällä-Pirtti, Alasentie 36, Kyröskoski (Hämeenkyrö)
13:00--16:30 tanssikurssi: wanha tango, jatsifoksi tanssinharrastajille, 15,-/laji, 25,-/molemmat lajit, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Ilveslinna
12:00--16:00 tanssikurssi: fusku, bugg kaikki tasot, 10 ¤/h, 35 koko päivä, Tommi Koivula, Suomen Tanssikoulu
12:00--16:00 tanssikurssi: fusku, Suomen Tanssikoulu
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: jive, rumba alkeisjatko ja jatkokurssi, Susa Matson, Lohjan lavatanssijat
Pohjolankadun sali, Pohjolankatu 29 (Joensuu)
12:00--15:00 tanssikurssi: cha cha, rumba-bolero alkeista edeten, 8e/laji, 15e/mol.lajit, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
17:15--18:30 tanssikurssi: salsa keskitaso, Anne-Riina Hurskainen ja Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
15:45--17:00 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
15:45--17:00 tanssikurssi: bugg keskitaso, Anne-Riina Hurskainen ja Tapani Hasa, Suomen Media & Action Oy
14:15--15:30 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
14:15--15:30 tanssikurssi: bugg keskitaso, Anne-Riina Hurskainen ja Tapani Hasa, Suomen Media & Action Oy
12:15--13:30 tanssikurssi: bugg perusteet/keskitaso, Anne-Riina Hurskainen ja Tapani Hasa, Suomen Media & Action Oy
12:15--13:30 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
10:45--12:00 tanssikurssi: bugg perusteet/keskitaso, Anne-Riina Hurskainen ja Tapani Hasa, Suomen Media & Action Oy
10:45--12:00 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Tanssikoulu Tanssis (Tampere)
13:00--14:45 tanssikurssi: bugg alkeet (jatkuu su 18.2. samaan aikaan), 39 ¤ / 4 tuntia, Tanssiksen opet, Tanssikoulu Tanssis

Seuraava tanssipäivä su 18.2.2018