Edellinen tanssipäivä la 27.1.2018

Sunnuntai 28.1.2018

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Sari Hellsten
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 17:00--21:30, 14 €
Pekkaniskan Pojat
Haapaveden nuorisotalo (Haapavesi) 19:00--23:30, 10 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Hauhotalo 14:00--16:45, 10 €
Surveyors & Janet Nordman
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
16:00--20:30 Arja Havakka
11:00--15:00 tanssikurssi: lattareiden kuviopankki, cha cha, rumba bolero alkeisjatko, Jäsenet 20¤ / ei jäsenet 35¤, Bettina Karppinen, Hyvinkään Hymyhuulet ry
11:00--15:00 tanssikurssi: lattareiden kuviopankki, cha cha+rumba bolero alkeisjatko, 20¤ jäsenet/35¤ ei jäsen, Bettina Karppinen, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Idänpään torppa 14:00--17:00, 10 €
Seppo Mäkisen yhtye & Tuulikki Bergström
Iisalmen nuorisotalo (Iisalmi) 19:00--22:30, 10 €
Iisalmen harmonikat, Tiina Karhu
Kerhola 17:00--22:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 14 €
Finlanders
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 14 €
Juha Vartiainen, Variaatio
Pesäkallio 15:00--18:00
VSOP
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 14 €
Channel Four
Puotilan-Marjaniemen työväentalo 18:20--22:00
Levytanssit
Pyrkivä
18:30--21:30 Essi Leppäkoski
17:30--18:20 tanssikurssi: tango perusteet/keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 14:00--17:30, 10 €
Duo Septimi
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Fantasia & Aki Samuli
Salon VPK (Salo)
Saturnus & Anu Keronen
Savelan ns 18:00--22:00, 10 €
Renne ja Myötätuulta, pullakahvitarjoilu, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 €
Tanssiorkesteri Kaiho
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
17:00--21:45 Teijo Lindström
16:00--17:00 tanssikurssi: jive, Sisältyy lipun hintaan
Ammatti-instituutin liikuntasali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
19:00--20:45 tanssikurssi: wanha tango jatko, 4 e, Lahden Lavarit ry
17:00--18:45 tanssikurssi: valssi, Lahden Lavarit ry
Aronkeidas
10:00--13:30 tanssikurssi: wanha tango, 45, Eija Kormi
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: bugg alkeet / alkeisjatko, 1h/10¤ 2h/18¤. Etuasiakas hinta 1h/9¤ 2h/16¤, Pirjo Kärnä
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: bugg alkeet /alkeisjatko, 1h/10¤ 2h/18¤ Etuasiakashintasi 1h/9¤ 2h/16¤, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Paloaukean koulu keltainen sali (Liperi)
16:00--18:00 tanssikurssi: salsarueda alkeet, Liperin lavatanssijat ry
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: bugg perusteet 1, 3/6/8e, kurssipassi, Jaana & Juha, Kestävät
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--19:30 tanssikurssi: wanha tango perusteet edeten viikottain 1/3, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Juhani ja Maija Kuosmanen, vierailevat tähdet, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssipuoti (Turku)
19:00--20:00 tanssikurssi: jive keskitaso/haastava, Reetta Mikola ja Jussi Kaksonen, Suomen Media & Action Oy
18:00--19:00 tanssikurssi: jive keskitaso, Reetta Mikola ja Jussi Kaksonen, Suomen Media & Action Oy
17:00--18:00 tanssikurssi: jive perusteet/keskitaso, Reetta Mikola ja Jussi Kaksonen, Suomen Media & Action Oy
16:00--17:00 tanssikurssi: cha cha perusteet/keskitaso, Reetta Mikola ja Jussi Kaksonen, Suomen Media & Action Oy
15:00--16:00 tanssikurssi: cha cha perusteet, Reetta Mikola ja Jussi Kaksonen, Suomen Media & Action Oy
Tanssistudio Hermannia, Hermanninaukio 3 A 2.krs (Kuopio)
10:00--15:30 tanssikurssi: wanha tango, tangobolero, jatsifoksi tanssinharrastajille, tarkempi aikataulu www.tanssiseurajetv.fi tai www.wanhamaestro.fi, 30,- päivä, JUHANI TAHVANAINEN, Tanssikoulu Wanha Maestro
Työväentalo
11:00--16:00 tanssikurssi: fusku, rumba bolero, hidas valssi keskitaso/jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Viinijärven koulu (Liperi)
13:30--15:00 tanssikurssi: foksi alkeet, Liperin lavatanssijat ry

Seuraava tanssipäivä ma 29.1.2018